0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

disk yedekleme programları ile kalıp alma

DİSK YEDEKLEME PROGRAMLARI İLE KALIP ALMA
1 - Aomei Backupper:
Program, özellikle basit ve yalın yedekleme yöntemleri için ideal duruyor. Yedeklenmek istenen sürücü ve yedeği, saklanacağı yer seçilerek yedekleme işlemi başlatılır. Yedekler aynı zamanda sıkıştırılabilir ve şifrelenebilirler. Tam yedekleme yerine artırımlı yedekleme de yapabilen program, farklı dosya ve klasörleri de geri döndürebilir. Disk ve bölümleri, klonlayabilir. Programın handikapı ise yedekleme işleminin sadece elle yapılabilir olması.
2 - Easeus Tedo Backup Free:
Program hem disk kalıbı, hem de dosya tabanlı yedek alabilme özelliğine sahip. Otomatik planlama yapabilmek mümkün. Programın yarattığı kurtarma diskiyle dosyaları teker teker ya da tamamen geri yükleyebilmek mümkün. Programın handikapları ise şifreleme yapamaması, artırımlı yedek alamaması ve bu yüzden her işlemde tam yedek almak zorunda kalınması ve Windows değil Linux tabanlı disk sunması.
3 - Redo Backup:
Redo Backup, Windows açılmasa dahi kurtarma yapabilen, silinen dosyaları geri getirebilen bir program. Otomoatik programlama özelliği olmadığı için cd'ye yazılarak ya da bellekten kullanılabilir olması ise programın olumsuz tarafı.
4 - Cobian Backup:
Cobian Backup, tam yedekleme, artırımlı yedekleme, zip ve 7zip sıkıştırma, aes 256 bit şifreleme, otomatik planlayıcı, ftp sunucularından yedek alma ve geri yükleme yapabilen bir program.
5 - Macrium Reflect Free:
Yalın ve kullanışlı bir program olan Macrium Reflect Free,hızlı yedekleme ve otomatik programlama yapabiliyor. Hem Linux hem de Windows tabanlı kurtarma diskleriyle bilgisayar başlatma özelliğine sahip. Handikapları ise artırımlı yedek alamaması, şifreleme yapamaması ve parola korumasının olmaması.
6 - Drive Image Xml:
Drive Image Xml, geniş çaplı disk yedekleme için hazırlanmış bir program. Program kullanımına yedeklenecek sürücü, yedekleneceği yer ve sıkıştırma düzeyi seçilerek başlanıyor. Daha ziyade basit kullanımla yedekleme yapmayı tercih edenlere hitap edebilecek bir program.
7 - Fbackup:
Fbackup, ticari amaçla da kullanılabilen bir program. Ayna(yansı) yedekleme özelliğiyle dosyaları sıkıştırmadan kopyalayabilme özelliğine sahip. Sıkıştırma ve zamanlayıcı özellikleri ise programın zayıf kalan tarafları.
8 - Paragon Backup & Recovery 2013:
Paragon Backup & Recovery 2013, tam ve farka dayalı sürücü kalıbı alabilen bir program. Yedekleri sıkıştırabilme ve şifreleme özelliklerine sahip. Zamanlama yapabiliyor. Tüm diski ya da belirli dosyaları geri döndürebiliyor. Handikapları, artırımlı yedek alamaması, sürücü veya bölüm klonlaması yapamaması.
9 - Backup Maker:
Backup Maker, tam, farka dayalı ve zamanlanmış yedekleme seçeneklerine sahip. Sıkıştırma ve filtreleme özellikleri de var. Handikapları ise ftp sunucuları yedekleyememesi ve USB sürücülerden otomatik yedekleme yapamaması.
10 - Duplicati:
Duplicati, çevrimiçiyken yedekleme yapabilen ve dosyaları Sky Drive, Google Drive, Rackspace, Cloudfiles, Webdav, Amazon S3 ve ftp sunucuları gibi sanal depolama mecralarına kaydedebilen bir program. Programın Aes 256 bit şifreleme, parola koruması, zamanlayıcı, tam ve farka dayalı yedekleyici, detaylı filtreleme özellikleri de mevcut.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter