0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

kalıcı veri silme programları

Merahaba,benim bilgisayarımda bazı resimler ve dosyalar var bunların ben yedeğini aldım ve bu bilgisayardan silmek istiyorum ama silindiği zaman veri kurtarma programlarıyla geri getirilmesinden korkuyorum, kullanabileceğim kalıcı veri silme programları var mı?
İnternet üzerinden bulabileceğiniz kalıcı veri silme programları mevcut Chaos Shredder, BC Wipe, CC Cleaner gibi programları kullanabilirsiniz.Bu tarz programlar verileri yok etmez ancak wipe atma metodu ile bilgilerin bulunmasını zorlaştırır.Garantili bir çözüm için profesyonel yardım almanız gerekmektedir.
Harici harddiskime içindeki bilgiler bir daha geri getirilemeyecek şekilde format atmak istiyorum, birkaç program buldum ama bazı şüphelerim var.Kalıcı veri silme programları nasıl çalışıyor ve harddiskime zarar verir mi? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Kalıcı veri silme programları verilerinizi yok etme işlemi adı altında, aslında silinen verilerin üstüne defalarca yazma metodunu kullanırlar (Wipe Atma Metodu). En çok kullanılan wipe metotları: Gutmann (35-Pas): eter Gutmann algoritmasını kullanarak sabit disk üzerine 35 kez üst üste veri yazılımı işlemidir.Ancak silme işlemi çok uzun sürer. Schneier (7-Pass): Bruce Schneier's algoritmasıdır. Gizli bir rastgele numara üretici ile dosyayı 7 kez üst üste yazarak wipelar.Önemli, gizli dosyalara uygulanmalıdır.Dod-7 (7-Pass): Bu metot ABD Savunma Bakanlığı dosya silme sistemi Dod 5220.22-M ECE'dir. Bir dosyayı 7 kez üst üste yazarak wipelar.Bu metotlar doğru kullanıldığında harddiskinize zarar vermez ama kullanım riski size aittir ve diskinizin zarar görmemesini garanti etmezler. Ayrıca günümüz teknolojilerinde bu metotlarla silinse dahi, verilerin geri getirilmesi imkansız değildir. Eğer karışık programlarla uğraşmak istemiyorsanız veya garantili bir kalıcı veri silme işlemine ihtiyacınız varsa, kullandığımız cihazlarla garantili veri silme hizmetini uygun fiyatlarla almak için firmamıza başvurabilirsiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter