0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

serverlardan profesyonel veri kurtarma

Serverlardan profesyonel veri kurtarma hizmeti almak hangi durumlarda gerekli, fiyat politikası nedir?
Serverlardan veri kurtarmak için çeşitli yöntemler mevcut.Bazı yöntemler kullanıcıların kendi kendilerine uygulayabilecekleri kolay yöntemlerdir. Örneğin daha önce yedeği alınmış bir verinin silinmesi durumunda kurtarılması veya yedği alınmadıysa basit veri kurtarma programları vasıtasıyla geri getirilmesi gibi. Ancak bazı durumlarda işler içinden çıkılamaz haller alabilir.Her kullanıcı silinen verilerini geri getiremeyebilir hatta veri kurtarma yapmak isterken çok daha kötü veri kayıpları yaşayabilir, bilgisayar sistemi çökebilir, kullanılan cihazlar arızalanabilir veya sisteminize dışarıdan yapılan bir saldırı sonucu bütün verilerinizi kaybedebilirsiniz. İşler bu raddeye geldiğinde serverlardan profesyonel veri kurtarma yapılması için uzman firmalardan destek almanız gerekir.Profesyonel veri kurtarma firmaları kullandığı ileri teknoloji cihazlar ile ve harddisk tamirinin yapılması için oluşturulmuş uygun ortamlarda işlemleri gerçekleştirirler. Harddiskin içinin açılması gerektiği durumlarda, bunun yapıldığı ortam çok önemlidir çünkü disk yüzeyine yapışabilecek en ufak toz o diskteki verileri kalıcı olarak bozabilir ve yapılan işlemin hiçbir anlamı kalmaz.Veri kurtarma işlemi yaptıracağınız firmayı bu sebeple çok iyi seçmelisiniz.Profesyonel veri kurtarma firmaları sayesinde serverlardan veriler olabilecek en iyi ihtimal yüzdesiyle kurtarılır dolayısıyla işinizi şansa bırakmak istemediğiniz durumlarda uzman bir yardım almanız sizin için en iyi seçenek olacaktır.
Şirket serverımızda veri kaybı yaşandı. Serverlardan profesyonel veri kurtarma işleminin herhangi bir donanımsal ya da yazılımsal müdahalede bulunmadan gerçekleştirildiğini duydum. Ben kendi adıma bu müdahaleyi yapıp yapamayacağımı denemek istiyorum. Serverlardan profesyonel veri kurtarma işleminin nasıl gerçekleştirileceğini açıklar mısınız?
Öncelikle yanlış bilgilendirdiğinizi belirtelim. Serverlardan profesyonel veri kurtarma, küçük müdahaleler haricinde genel olarak yazılımsal müdahalelerle, ileri derecede müdahale gerektiren durumlarda ise donanımsal müdahalelerle gerçekleştirilir. Biz, tecrübesi olmayan bir kullanıcının bahis geçen küçük müdahaleleri bile denememesi gerektiğini düşünüyoruz. Yine de size nasıl müdahalede bulunulabileceğini anlatalım. Bozuk database ile aynı isimde bir database şu şekilde oluşturulur. Select status from sysdatabases where name = 'buraya bozuk database adı yazılacak' komutu girilerek yeni yaratılan database’in durumunu kontrol edilir. Database durumu Emergency yani Bypass Recovery moduna alınır. Bunun için sysdatabases tablosunda database’in status bilgisi değiştirilir. Bu değişiklik, sp_configure 'allow update',1 ve Reconfigure With Override satırları çalıştırılarak yapılır. Update sysdatabases set status = 32768 where name = 'buraya bozuk database adı yazılacak' komutu ile status değeri değiştirilir. Sql Server servisi durdurulur. Bozuk veri dosyası, boş veri dosyası uzerine kopyalanır. Yeni oluşturulan database'teki log dosyası silinir. Ardından Sql Server servisi yeniden çalıştırılır. DBCC rebuild_log ('buraya bozuk database adı yazılacak','c:\data\....._log.ldf') satırı çalıştırılır. Şu şekilde bir mesaj görüntülenir: Warning: The log for database ‘test’ has been rebuilt. Transactional consistency has been lost. Dbcc Checkdb should be run to validate physical consistency. Database options will have to be reset, and extra log files may need to be deleted. Görüntülenen mesajın ardından dbcc checkdb ('buraya bozuk database adı yazılacak') komutu çalıştırılır. Özellikler / Options bölümüne girlip aktif durumdaki restrict access check seçeneği kaldırılır. Sırasıyla sp_configure 'allow update',0 ve reconfigure With Override satırları çalıştırılır. Düzeltilmiş Database artık kullanıma hazır vaziyette. Database ayarları için sırasıyla sp_configure 'allow updates', 1 / go / reconfigure with override / go komutları girilir. Sysdatabases tablosunda değişiklik yapabilmek için sırasıyla set status = 32768 where dbid = DB_ID (buraya bozuk database adı yazılacak) / go / sp_configure ‘allow updates’, 0 / go komutları girilir. Server seviyesinde değişiklik yapmak için Reconfigure With Override komutu çalıştırılır. Komut şu şekilde çalıştırılır: go / dbcc rebuild_log (buraya bozuk database adı yazılacak, c:\data\DB0001_log.ldf’) / go / dbcc checkdb (buraya bozuk database adı yazılacak) / go
Anlatımlardan da anlaşılabileceği üzere en ufak server veri kaybında dahi uygulanacak profesyonel veri kurtarma yöntemi bu denli karmaşık ve uygulanması zordur. Ne çapta server veri kaybı yaşarsanız yaşayın, mutlaka uzmanlara başvurunuz. Aksi takdirde telafisi olmayacak kayıplar yaşayabilirsiniz. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak serverlardan profesyonel veri kurtarma hizmeti sunmaktayız. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter