0555 221 14 94 tıkla hemen ara!

Ücretsiz veri kurtarma programı

Bilgisayarınız, arızalı olan, ya da üzerindeki verileri kaybetmiş gibi görünen, harddisk ya da taşınabilir diskinizi görüyorsa, verilerinizi kurtarmanız olanaklı olabilir. Yine, harddisk veri kurtarma alanında iyi programlardan biri olan Raid2Raid başvurabileceğimiz programlardan biridir. Programın ücretsiz oluşu, programı daha da cazip kılmaktadır. Pek çok insan yanlışlıkla verilerini silmekte, bu da işkaybına neden olmaktadır. Üstelik gerek internette gerekse bilgisayar ile ilgili kitap, dergi gibi dökümanlarda veri kurtarma ile ilgili çözümlere pek yer verilmemektedir. Bu konuda yol gösterici olabilecek birkaç yayın da, bilgisayar dünyasındaki hızlı gelişim karşısında güncelliğini yitirmiştir.
Her ne kadar profesyoneller mesleki bilgilerini paylaşmasalar da, biz veri kayıplarının ne kadar onarılmaz yaralar açtığını bildiğimizden, bu sayfaları okuyanların yapabildikleri takdirde veri kurtarma işlerini kendi başlarına yapabilmeleri taraftarıyız.
Raid2Raid başvurulabilecek programlar içerisinde en iyilerinden biridir. Çünkü bu programla harddisklerdeki verileri kurtarmanın yanında, bir bilgisayardan diğerine taşıdığınız harddisklerinizin kopyalarını da alabilirsiniz. İlk olarak bilgisayarınızın üzerinde veri kaybı olan harddiskinizi tanıması ve kopyanın yapılacağı harddsikiniz üzerinde yeteri kadar boş alanın bulunması gerekmektedir. İleride gerekli olabileceği varsayılarak hardiskin arızalı kısmının bir imajı da çıkartılabiliyor bu programla. Bu imaj dosyası, arızalı olan kısmının tamamen aynısıdır.
Şimdi programı çalıştırınız. ve kurtaracağınız dosyaların ve klasörlein bulunduğu hardiskinizi seçiniz. Az bir zaman beklendikten sonra daha önce kaybetmiş olduğunuz verilerin bir listesi ekrana gelecektir.Buradan istediklerinizi seçiniz. Herhangi bir tanesininin üzerinde farenin sağ tuşu ile tıklayarak -Bu dosyayı kurtar- seçeneğini tıklayın. Dosyaların yedeklenmesi amacıyla bir alan belirlediğinizde program ilgili alana kurtarılan verileri depolamaya başlayacaktır.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter