0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harddisk düşme sonucu arıza

Merhabalar, Benim bi hardiskim var harici.Malesef geçen gün kutusundan çıkartırken yere düştü.Sonuç olarak elektrik geldi ama açılmadı.Acaba usbdemıdır dıe sorun hardsıkı ıcınden cıkardım pc ye dırek taktım ama yıne okumadı yanı ses gelıo ıcınden okumaya calısıo fakat sonra duruo bu arada markası western digital . Tabiki görmeden bir şey söylemeniz mümkün değil ancak kurtarma şansımız varmıdır acaba? Mutlu cevaplarını beklerım ınsallah ...Şimdiden teşekkür ederim.
Günaydın Sorununuz harddiskinizin yere düşmesi sonucu kafa arızası gibi görünüyor. Ancak analiz yapmadan birşey söylememiz yanıltıcı olabilir. Analiz hizmetimiz ücretsizdir. Saygılarımızla


Harddisk Düşme Sonucu Arıza Yaptı. Şu An Çalışmıyor ve Garip Bir Ses Çıkartıyor. Harddiskin İçersinde Çok Önemli ve Yedeği Olmayan Verilerim Bulunuyor. Harddiskim İçersinde Bulunan Verilerle Birlikte Kurtarılabilir mi?
Evet elbette kurtarılabilir. Ancak ilk olarak harddiskinizin incelenmesi, ne tip bir arızaya maruz kaldığı ve nasıl kurtarılabileceğine dair kurtarma yöntemi seçilmesi gerekmektedir. Harddiskiniz incelenirken ilk olarak arıza tespiti yapılır. Düşen harddiskler genellikle kafa atma denen hareketli parçaların bozulmasına bağlı sorunlarla ve cihazın enerji iletiminin kesilip elektrik almaması gibi sorunlarla karşılaşırlar. Normal çalışma sesinin dışındaki sesler, kafa atma problemine işaret eder. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, harddiski tamir ederken içerinde bulunan verileri kaybetmemektir. Bunun için harddisk onarılırken eş zamanlı olarak veri kurtarma işlemi de yapılmalıdır. Uzmanlar tarafından profesyonel veri kurtarma programları ve gerekirse donanımsal müdahalelerle yürütülecek titiz bir çalışma sonrası hem harddiskiniz hem de verileriniz kurtarılacaktır. Sormak istediğiniz diğer detaylar için bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz olarak danışabilirsiniz. Veri Kurtarma Servisi olarak sadece hizmet esnasında değil hizmet öncesinde ve sonrasında da müşterilerimizin yanındayız.
Kutusu Olmasına Rağmen Niye Harddisk Düşme Sonucu Arıza Yapıyor?
Kutuları yani muhafazaları, harddisklerin fiziksel darbeler sonucu alacağı hasarları en aza indirmek için kullanılmaktadır. Ancak unutulmaması gereken husus, kutular ya da muhafazalar her ne kadar koruyucu olsalar da harddisklerin iç donanımları tamamen hareketli parçalardan oluştukları için bu hassas parçalar en küçük darbe sonucu bile arızalanabilmektedirler. Bu sorunu en aza indirmenin yolu, harddiskleri harici şekillerde kullanmak yerine sabitleyerek kullanmaktır. Böylece darbe alma ihtimalleri neredeyse hiç kalmaz. Elbette harddisklerin sabitlendiği bilgisayar kasası gibi ortamların da darbeye karşı güvenilir zeminlere konmalarında yarar vardır. Bu tip detaylara dikkat edilmediği takdirde harddisk düşme sonucu arıza yapacaktır.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter