0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harddiskim düştü verilerim kurtarılabilir mi?

Sayın V.K.S. yetkilisi, geçen hafta kabloya takılması nedeni ile harici harddiskimiz yere düştü. Şu anda çalışmıyor. İçerisinde altı yıldır biriktirdiğim resim dosyaları mevcut. Acaba harddiskimiz içerisindeki bilgiler kurtarıabilir mi?.
Merhaba, Burhan Bey, düşen harddiskinizdeki verilerin kurtarılıp kurtarılamayacağını söyleyebilmemiz için, harddiskinizi analiz etmemiz gerekmektedir. Analiz için herhangi bir ücret talep etmemekteyiz. Buradan bir yanıt vermemiz zor görünmektedir. Zira, düşen harici harddisklerdeki arızalar, harddiskin kalitesine göre değişebileceği gibi, düşme sonrası kullanıcının harddiski çalıştırıp çalıştırmamasına da bağlı olarak değişmektedir.

Merhabalar, Bu sabah harici harddiskimin çalışmadığını farkettim. Ekranda biçimlendirme istediği yazıyor. Yakınızımdaki bir bilgisayarcıya götürdüğümüzde, içerisinden tık tık sesler geldiğini bunun bir düşme arızası belirtisi olduğunu söyledi. Açıkçası harddiskim düştü mü? bilmiyorum.Kendisinin onaramayacağını, Bir veri kurtarma şirketine götürmemiz gerektiğini söyledi. Sizce sorun nedir?.
Sayın ziyaretçimiz harddisklerdeki arızaları tanımlarken (örneğin sizin harddiskinizden geldiği söylenen tik tak sesi gibi.) bazı belirtiler teşhiste bize yardımcı olmaktadır. Ancak sadece bu belirtileri gözönünde bulundurarak teşhis koymak yanlış olabilir. Doğru teşhis, ancak doğru bir analiz çalışması ile mümkün olur. Bu nedenle harddiskinizi hiç çalıştırmadan,bir veri kurtarma şirketi ile temasa geçmenizi öneririz.
Merhaba. Seagate 1 TB lik taşınabilir harddiskim düştü. Tamiri mümkin midir? İçindeki bilgiler kurtarılabilir mi?

Harddisklerin düşmesi sonucu meydana gelen arızalar, veri kurtarma işlemlerinde oldukça zor kategorilerden biridir. Buna rağmen bu arıza türünde de başarılı çalışmalar yapmaktayız. Harddiskinizi bize ulaştırmanız durumunda gereken yapılacak, harddiskinizin fotografları çekilerek size gönderilecek, bir rapor halinde yapılabilecek işlemler anlatılacak, ücreti de eklenerek size bir teklif sunulacaktır. Bu teklif neticesinde, veri kurtarma işlemine geçmeye karar verebilir, fiyatın pahalı gelmesi durumunda ya da başka herhangi bir nedenden tüm işlemden vazgeçebilirsiniz. Vazgeçmeniz durumunda, sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Saygılarımızla.
Harddiskim Düştü. Verilerim Kurtarılabilir mi?
Harddiskiniz düştü ve verileriniz ulaşılamaz durumda. Bu şekilde hasar görmüş bir harddiskten veri kurtarmayı anlatmadan önce bu tür istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmamak için öncelikle yedekleme olmak üzere bazı yöntemlere başvurmanızın sizi sıkıntıdan kurtaracağını söylemek gerek. Çünkü veri yedekleme, harddiskte ne problem olursa olsun, yedekleme ortamında güvenli şekilde saklanan verilerinize istediğiniz anda ulaşabilmeniz demektir.
Başta harddisk düşmesi gibi darbeye bağlı arıza durumlarında ilk önce harddiskin arızasının giderilmesi, daha sonra da veri kurtarma işlemi yapılmalıdır. Darbeye bağlı arıza durumlarında hareketli parçalardan oluşan mekanik yapılı harddiskler, profesyonel müdahalelerle onarılabilirler. Çünkü bu tip arızalarda donanımsal müdahale yapılaması gerekmektedir. Harddisk onarıldıktan sonra sıra veri kurtarma işlemine gelir. Bu noktada da şayet veri kaybı yaşanmak istenmiyorsa, profesyonel destek almak en doğru tercih olacaktır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.
Harddiskim sert şekilde yere düştü. İçerisinde Benim İçin Çok Değerli Veriler Bulunuyordu. Verilerim Kurtarılabilir mi? Bilgilendirirseniz Sevinirim.
Harddiskiniz sadece düşme durumlarında değil yangın, sel ya da herhangi başka bir afetten dolayı zarar gördüğü durumlarda bile veri kurtarma servisleri tarafından uzman kadroları, son teknoloji donanımları ve profesyonel veri kurtarma programları kullanılarak büyük bir başarı yüzdesiyle kurtarılabilirler. Veri kurtarma servislerinin bir diğer olumlu tarafı da sadece istediğiniz verilerin kurtarılabilmesini mümkün kılmalarıdır. Böylece ihtiyacınız olmayan veilerin kurtarılması için emek sarfetmenize ve kullanmayacağınız verilerin kurtarılması için para harcamanıza da gerek kalmaz. Yalnızca veri kurtarma uzmanları tarafından kullanılabilen profesyonel veri kurtarma programları, oldukça kısıtlı bireysel veri kurtarma programlarının aksine tam bir kurtarma yapabilme yeteneğine sahip karmaşık yapılı ve fakat oldukça etkin yazılımlardır. Bu tür yazılımlar, sadece uzmanlar tarafından kullanılabilir. Aksi takdirde kalıcı veri kayıplarıyla karşı karşıya kalınabilir. Hasar seviyesinin ileri derecede olduğu bazı durumlarda sadece programlarla müdahalede bulunmak yetersiz kalabilir. Donanımsal müdahale gerektiren bu tür durumlarda laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarında ileri derecede kurtarma müdahaleleri yapılır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter