0555 221 14 94 tıkla hemen ara!

Ücretsiz bir veri kurtarma programı daha Freeundelete

Ücretsiz bir veri kurtarma programı daha Freeundelete, Office Recovery firması tarafından piyasaya sürülen kullanışlı ve ücretsiz bir veri kurtarma programını daha sayfalarımızda sizlerle paylaşıyoruz. Program, kişisel kullanım için ücretsiz olmakla birlikte ticari kullanım için ücretini ödeyerek lisans sahibi olunması gerekiyor. Sitesine giriş yaptık. ve Freeundelete programının harddisk veri kurtarma konusunda oldukça iyi, benzersiz bir ürün olduğuna dair yazıyla karşılaştık. Yazıda, Freeundelete programının NTSF (1.0 ve 2.0) (ki bu Windows Vista, XP, 2000 ve NT sistemlerinin doğal dosyalama düzenidir.) Ayrıca FAT16 VE FAT32 dosyalama sistemleri için de uygun bir yardımcı program olduğu yazısını görünce hiç beklemeden programı indiriyoruz. Program yüklendiğinde ilk olarak basit, kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çekiyor. Harddisk veri kurtarma konusunda karşılaştığımız programların birçoğunda bu özellik yoktur. Gerçekten de sadece harddisk veri kurtarma ile ilgili değil, bilgisayar üzerinde hangi amaçla program kullanırsanız kullanın, basit bir arayüz sorunların bir kısmını kendiliğinden hallediyor izlenimine kapılırım ben.(zaman zaman bu bir yanılgı olsa da:))
Programın teknik özelliklerinden en ilgi çekenlerden biri ise kurtardığı dosyaları ayrı bir bölümlemeye atarak tekrardan zarar görmelerini engellemesidir.Bu özelliği bu ve benzeri amatör amaçla kullanım için yazılmış programlarda şahsen görmediğimi söyleyebilirim.
Programı yüklüyorsunuz ve karşınıza yirmiden fazla kısayol çıkıyor. İlk olarak bu beni oldukça şaşırttı. Daha önce böyle bir uygulamayla karşılaşmadım harddisk veri kurtarma konusunda. Programı yazanlar bilinen dosya türleri için ayrı ayrı uygulamalar geliştirmişler. Bir de genel bir uygulama var. Örneğin harddisklerden xsl uzantılı dosyaların kurtarılması, doc uzantılı verilerin kurtarılması, harddisk pdf veri kurtarma gibi farklı amaçlar için o dosya tipine özgü veri kurtarma uygulamaları geliştirmişler. Biz bunlardan bir tanesini deneyelim dedik. Ve Microsoft Office sdosyaları için uygun olan, Office recovery uygulamasını çalıştırdık.
100GB büyüklüğündeki C: diskimizi taraması yaklaşık 15 dakikamızı aldı. Sonunda hardiskimizden silmiş olduğumuz 2009 ve 2010 yılına ait office dosyalarımızın program ekranında belirdiğini gördük. Hemen geri kazanmak istediklerimizi seçtik ve Undelete tuşuna bastık. Şunu hemen belirtelim, program dosyaları geri getirmek için ayrı bir bölümlemeye ihtiyaç duyuyor. Mevcut yani veri kurtarma programımızı çalıştırdığımız bölümlemeye, dosyaları asla kopyalayamıyorsunuz.Ortaya çıkan programları, D dizinimize kopyaladıktan sonra ki program bize oldukça fazla miktarda C dizinimizden silinmiş office dosyası getirmişti. Dosyaların sağlam olup olmadığını kontrol etmek istedik. Dsoyaların tamamını kontrol etmedik. Ancak, kurtarmaya çalıştığımız on dosyadan, dört veya beşinin sağlam olarak geri geldiğini tespit ettik. Programı ilk kez kullanan biri olarak, bu başarılı bir sonuç sayılabilir. Ancak daha iyi sonuçlar almak için farklı işlemler yapmak isteyenler de çıkabilir. Yani programın tatmin edici olup olmadığı, programı kullanan kişinin beklentileri ile de alakalı olduğundan, programı kullanmak isteyenlerin kısaca, programın başka programlara kıyasla daha fazla sayıda dosya tepit ettiği, ancak dosyaların sağlam olarak geri kazanılması anlamında başarı oranının diğerlerine göre biraz daha düşük olduğu gibi bir sonuca vardık. Elbette ki program üzerinde daha çok çalışılarak, daha iyi sonuçlar elde etmek mümkündür. Programı ilk kez test ettiğimizde, bu sonuçları elde ettik. Daha sonraki testler için henüz vakit bulamadık. Harddisk veri kurtarma konusunda programı kullanıp bize yazan arkadaşlarımız olursa seviniriz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter