0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Toshiba hard diskler

Toshiba Harddiskler Toshiba markalı harddiskler geçmişten bu yana çok yaygın olarak kullanılan markalar arasında sayılamaz. Diğer markalara kıyasla daha küçük bir pazar payına sahip olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Ancak, taşınabilir yani harici (external) disklerin yaygınlaşmasıyla birlikte durum biraz değişmiş gibi görünüyor.
Harddisklerin çok çeşitli markalar ve modellerle satışa sunulduğu günümüz piyasasında, hangi ürünün hangisinden daha iyi olduğunu tespit etmek gerçekten güçtür. Bunda sadece marka ve modellerdeki değişiklik değil, kullanıcıların beklentilerinde ve ihtiyaçlarındaki farklılıklar ve değişiklikiler de rol oynamaktadır. Kendi tecrübelerimizden yola çıkarak, Toshiba harddisklerin oldukça yüksek kalitede üretildiklerini söylememiz yanlış olmaz.Yeni nesil Toshiba harddisklerde sunulan ve AES-256, Nist ve CAVP veri güvenlik protokolleri düzeyinde dahili veri güvenliği uygulaması sağladığı (yeni nesil modellerde) belirtilmektedir. Bu uygulamanın, veri aktarım hızını etkilemediği de ayrıca belirtilmektedir.
SED veri şifreleme sistemi olarak adlandırılan bu özellik şüphesiz ki Toshiba harddiskleri diğerlerinden farklı kılmaktadır. Kullanıcıları tarafından bilindiği üzere bazı markalar, kullanıcı direkt olarak farketmese bile, cihazlarının işlemesinde geri planda, kendi buluşları olan,(patentleri kendilerine ait) teknolojilere yer vermektedirler. İşte Toshiba da bu markalardan biridir. Toshiba ayrıca, SED şifreleme sistemlerinin, yerleşik pek çok sistemle uyumlu çalıştığını bu nedenle işletmelere ek yük getirmediğini özellikle vurgulamaktadır. Sözkonusu sistemin, kendinden (veri güvenliği şifrelemesi sağlayan) bulunduğu modeller, MKxx61GSYD Serisi 160 / 250 / 320 / 500 / 640GB * 2.5-inç SATA 7200 RPM'dir. Toshiba'nın Canvio ™ modellerinin USB sürücüleri sayesinde kat kat daha hızlı veri transferi sağladığı belirtilmektedir.
Eski ev bilgisayarlarından sonra, Windows hakimiyetinin başlamasıyla birlikte neredeyse unutulan tak çalıştır türü cihazlardan olan canviolar 500GB, 750GB ve 1TB kapasiteleri ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Özelleştirilebilir yedekleme özelliği ve 256 bit veri şifreleme teknolojisi barındıran Canvio modeli Harddisklerin kapasitesinden veri kurtarma hizmeti sağlayan bir firma olarak bizler de memnunuz. Görünümlerinin de oldukça şık olduğunu belirtelim.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter