0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harici disk veri kurtarma

Harici disk veri kurtarma Maxtor
Harici harddisk veri kurtarma Verbatim
Harici disk firmware veri kurtarma
Elektriksel sorunlar harici harddisk veri kurtarma
Harici harddisk veri kurtarma hizi
Arızalı harici harddiskin bulunması
Bozuk harddisklerden veri kurtarma II (harici harddiskler)
Bozuk harici harddisklerden veri kurtarma III

Harici Diskler nasıl çalışırlar?

Harddisk veri kurtarma operasyonlarında en çok karşılaşılan veri taşıyıcıların başında son zamanlarda kullanımlarındaki artış nedeni ile harici harddiskler ve flash bellekler gelmektedir. Gün geçmemektedir ki harddiskim çöktü ne yapabilirim?, flash belleğim çalışmıyor, flash belleğimde kaybolan verileri kurtarmak istiyorum ne yapabilirim? diyenlerin sayısında bir artış olmasın.Ancak ister harici harddiskler olsun ister dahili harddiskler olsun temel olarak aynı mekanizmayı kullanmaktadırlar. Bu nedenle, harddisklerden veri kurtarma işlemlerinde harddiskin harici ya da dahili olmasının bir önemi yoktur. Sabit disk sürücüleri oluşturan elemanlar arasında en önemlileri, manyetik disk, yazıcı/okuyucu kafa, elektromekanik kafa hareketlendiricisi, motor, ve sisteme kumanda eden devreleri saymak mümkündür. Harddisklerin kafası genelde çok küçük boyutta bir elektromıknatıstır. Sistem manyetik disk üzerine, bilgileri küçük manyetik partiküllr olarak yazar.
Bu manyetik izler daha sonra yine kullanılmak üzere saklanır ki bunlar yine aynı kafa tarafından okunurlar. Disk dönerken bu manyetik partiküller veriye dönüştürülmek üzere, sistem devrelerine aktarılırlar. Harici Harddiskler nasıl bozuluyor? Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz, harici harddisk elemanlarından, manyetik disk ve manyetik kafa, birbirlerine santimetrenin milyonda beşleri, ile ifade edilebilecek kadar yakın çalışırlar. Bu nedenle araya girecek herhangi bir toz parçacığı, manyetik kafanın zıplamasına ve manyetik disk üzerinde zıplayarak zarar vermeye başlar. İşte bu sırada harddisk manyetik medyası üzerinde meydana gelen fiziksel değişiklik verilerin de kolayca ulaşabilir olmasını engeller.
Harici Harddisklerden veri kurtarma işlemleri nasıl olmaktadır?
Bu türlü düşme sonucu veri kaybı, ya da manyetik kafa ile manyetik disk arasına giren ve aradaki uyumu bozan cisimcikler kısacası manyetik alanda oluşan fiziksel değişiklikler veri kurtarma işlemlerini güçleştirmektedir. Ancak yine de bu tür sorunların da üstesinden gelinebilmektedir. Harici harddisk veri kurtarma işlemlerinde zaman zaman bozulan parçaların yenileri ile değiştirilmesi ve içerideki verinin, acilen başka bir ortama aktarılmasını gerektiren veri kurtarma işlemleri vardır.İster dahili, ister harici olsun harddisklere veri kurtarma amacıyla yapılan fiziksel müdahalelere genelde program temelli çözümler denendikten sonra başvurulursa da, harddiskin hikayesi zaman zaman fiziksel müdahaleyi, ilk başta zorunlu kılmaktadır.
Uzun Süredir Kullandığım Bir Harici Diskim Var. Önce Takılmaya Başladı, Dünden Beri de Çalışmıyor. Sanırım Ömrünü Tamamladı. Harici Disk Benim İçin Önemli Değil. Çöpe Atsam da Olur. Ancak İçinde Çok Önemli Dosyalarım Vardı. Durum Böyleyken Harici Disk Veri Kurtarma Yapılabilir mi?
Öncelikle harici harddiskinizin ömrünü tamamlayıp tamamlamadığından emin olmamız gerek. Bunun için de harici harddiskinizin analiz edilmesi gerek. Şayet harici harddiskinizi bize ulaştırırsanız, ücretsiz olarak analiz edip sizi neler yapılabileceğine dair bilgilendirebiliriz. Olası 2 senaryo mevcut. İlk senaryoya göre harici harddiskiniz ömrünü tamamlamamış ve fakat arızalanmış olabilir. Bu durumda hem harici harddiskiniz hem de verileriniz kurtarılabilir. Diğer senaryoya göre ise harici harddiskiniz gerçekten ömrünü tamamlamış olabilir. Bu durumda harici harddiskin kurtarılma imkanı yok. Ancak harici harddisk ömrünü tamamlamış olsa dahi ondan harici harddisk veri kurtarma yapabilmek mümkün. Yani harici harddiskinizin başına hangi senaryo gelmiş olursa olsun, istediğiniz verilerin kurtarılabileceğini söyleyebiliriz. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.
Harici Harddisk Veri Kurtarma Bireysel Olarak Yapılamaz mı?
Evet yapılabilir. Ancak küçük çaplı verileri kurtarmak için yapılabilir ve başarı da kesin değildir. Bireysel olarak harici harddisk veri kurtarma yapmak istiyorsanız, bizim size önerimiz güvenilen ve önerilen veri kurtarma programları kullanarak küçük boyutlu ve çok önemli olmayan verilerinizi kurtarmaya çalışmanız. Çünkü büyük çaplı ve önemli verileri bireysel yollarla kurtarmaya çalışmak, kuvvetle muhtemel kalıcı veri kayıplarına yol açacaktır. Böyle bir tabloyla karşı karşıya kalmamak için büyük ve önemli verilerinizi riske atmamanızı öneririz. Bu tür verilerin kurtarılması için profesyonel yardım almanızda yarar vardır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter