0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

bilgisayarım sony vaio veriler tamamen kurtarılabilirmi

İyi günler benim sony vaio marka bilgisayarım var bilgisayar bozuldu ve teknik servise yolladım, hiç açılmıyordu bana donanımla ilgili bir sorun olduğunu söylediler ve 1 hafta sonra bilgisayarımı geri aldım ancak aldığım bilgisayarda tamamen yeni bir işletim sistemi kurulmuş ve içindeki bütün veriler gitmişti. Servise sordum eski verileri yedekleme veya geri getirme gibi bir şanslarının olmadığını ama veri kurtarma şirketlerinden yardım alabileceğimi söylediler. Sony vaio bilgisayarımdaki silinmiş veriler tamamen kurtarılabilir mi, kendim birşeyler yapabilir miyim?
Merhaba, sony vaio bilgisayarınızdaki silinmiş veriler tamamen kurtarılabilir ancak net bir cevap verebilmemiz için bilgisayarınızda analiz yapmamız gerekiyor. Servise giden bilgisayarınızın harddiskinin değişmediğini düşünerek cevap yazıyoruz, zaten servis bir değişim olsaydı size bildirirdi. Bilgisayarınızdaki silinmiş verileri kendiniz kurtarabilmeniz için bir veri kurtarma programı satın almalısınız, eğer bu tarz programları kullanmayı biliyorsanız birkaç aşamada silinen verilerinizi kurtarmanız mümkün ama her zaman bu yöntem işe yaramayabiliyor, zaten bu yüzden profesyonel veri kurtarma şirketleri var. İnternet üzerinden bulabileceğiniz veri kurtarma programları deneyebilirsiniz ancak yapacağınız işlemler verilerinizi bir daha bulunamayacak hale getirebilir bu yüzden eğer silinen verileriniz hayati önlem taşıyorsa hiç riske girmeden profesyonel yardım almanız en doğrusu. Firmamız bütün sony vaio modelleri için garantili veri kurtarma hizmeti vermektedir, kullandığımız ileri teknoloji cihazlar ve uzman ekibimiz sayesinde çok yüksek başarı oranlarıyla veri kurtarma yapıyoruz, bizi haftanın 7 günü arayıp hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz, diskiniz bize ulaştığında ücretsiz analiz yapıyoruz ve bütün dosyalarınızı kurtarmadan sizden hiçbir ücret talep etmiyoruz.
Kardeşim okuduğu orta okulda fen kolu başkanı seçilmiş. Fen öğretmeni de okulun laboratuvarındaki projeksiyon cihazından yararlanıp ders anlatabilmek için kardeşimden okula dizüstü bilgisayar getirmesini söylemiş. Kardeşim de ben işteyken bana sormadan dizüstü bilgisayarımı alıp okula götürmüş. Bana anlattığı kadarıyla öğretmeni bilgisayara cd'den bazı programlar yüklemiş. Daha sonra bilgisayarı projeksiyon cihazına bağlayıp ders anlatımı yapmış. Kardeşimin dediğine göre herhangi bir problem yaşanmamış. Ancak akşam eve dönüp bilgisayarı çalıştırdığımda harddisk biçimlendirme istiyor şeklinde bir sistem uyarı mesajı geldi. Artık kardeşimin öğretmeni bilgisayarıma ne yüklediyse sistemi açılamaz hale getirmiş. Biçimlendirme falan da yapabilmem söz konusu değil. Çünkü hiçbir yerde yedeği olmayan en önemli fotoğraflarımdan tutunda müzik ve video arşivime kadar herşey harddiskimin içinde kayıtlı halde. Hadi müziklerden, videolardan falan vazgeçtim de fotoğraflarımın kesinlikle kurtarılması gerekiyor. Şimdi ne yapıp da bu sıkıntının üstesinden gelebilirim? Benim bilgisayarım Sony Vaio, veriler tamamen kurtarılabilir mi?
Anlattıklarınızın ardından sorunuzun finalinde bilgisayarım Sony Vaio, veriler tamamen kurtarılabilir mi diye soruyorsunuz. Evet eğer doğru prosedür uygulanırsa, elbette verileriniz tamamen kurtarılabilmektedir. Karşılaştığınız durumda biçimlendirme yapılmadan müdahale edilmesi, veri kurtarma işleminin daha kolay yapılabilmesini sağlayacaktır. Veri kurtarma işlemi, bireysel yollarla gerçekleştirilebileceği gibi profesyonel yöntemlerle de gerçekleştirilebilmektedir. Sizin durumunuzda garantili sonuç alabilmek ve riski en aza indirmek için profesyonel yollara başvurmanız daha yerinde bir tercih olacaktır. Sony Vaio'nun bilgisayar açılışı sırasında F10 tuşuna basarak açılan Recovery moduna giriş yaparak kullanılabilen kendi kurtarma araçlarıyla ya da bireysel veri kurtarma yazılımlarıyla denenebilecek olan bireysel veri kurtarma yolları ise nispeten daha önemsiz ve küçük çaplı verileri kurtarırken kullanmanız daha yerinde bir tercih olacaktır. Yani tercih edilecek veri kurtarma yöntemini kurtarılacak verilerin önemine göre belirlemeniz sizin için daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter