0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

bilgisayarlara ssd montajı

"Masaüstü bilgisayarlara Ssd montajı:
Masaüstü bilgisayarların kasalarında geniş alanlar bulunduğu için monte edilecek SSD'yi sistem diski olarak tanıtıp eski hard diskinizle birlikte kullanabilirsiniz. Sistematik şekilde hareket etmek için ilk olarak 2,5 inç olan SSD'nizi 3,5 inçlik bir çerçeveye monte edin. Böylece SSD'yi 2 vida vasıtasıyla standart sabit disk yuvasına monte edebiliyorsunuz. SSD'ler çok hafif oldukları ve mekanik parça içermedikleri için çökme riskleri neredeyse yok denecek kadar az. SATA güç kaynağı ve dahili SATA kablosunun bağlanmasının ardından SSD'nizi ana kartınızdaki en hızlı SATA portuna(bu muhtemelen 6G portu) bağlayın. Aksi takdirde güç boşa harcanmış olur.
Dizüstü bilgisayarlara Ssd montajı:
Dizüstü bilgisayarların hemen hemen hepsinde sadece tek bir 2,5 inçlik yuva bulunur. Bu yüzden dizüstü bilgisayardaki mevcut hard disk sökülmeden önce içersindeki verilerin aktarılması gerekir. Bu işlemin yapılabilmesi için harici USB kutusu ya da USB - SATA bağdaştırıcısı kullanmak en mantıklı çözüm yolu. Sökülecek hard diskteki veriler güvenilir şekilde yedeklendikten sonra dizüstü bilgisayarın alt kapağı sökülür ve hard disk ile SATA bağlantı kabloları dikkatlice sökülür. Hard disk söküldükten sonra SSD yuvaya monte edilir ve vidayla tutturulur. Montaj işleminin ardından dizüstü bilgisayarın sökülen alt kapağı yerine takılır.
SSD'yi kendi başıma bilgisayarıma monte edebilir miyim?
Evet edebilirsiniz. Ancak kendinizi yukarıda anlatılanları yapabilecek yeterlilikte görmüyorsanız yanlış bağlantıların çeşitli arızalara neden olabileceğini unutmayınız. Özellikle SSD'lerin dizüstü bilgisayarlara monte edilmesinde dikkatli davranmak gerekir.
Uzman tarafından SSD'nin bilgisayara monte edilmesi:
Yeni alınmış bir SSD'nin yanlış bağlantılarla hasar görmesi yerine fazla maliyetli olmayan ve kısa sürecek bir uzman müdahalesiyle monte edilmesi, ürün verimliliğinin en üst seviyede tutulmasını ve bilgisayar performansının hızlı şekilde artmasını sağlayacaktır. Bu noktada tavsiye edilen
eğer etkin ve tecrübeli bir kullanıcı değilseniz bir uzman için basit sayılacak bu montaj işlemini ehline bırakmanız."

vBulletin counter