0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

bozulmuş dosyaların onarımı

Merhaba, kullandığım flashdiske virüs girdi bende içindeki resimleri kopyalamadan biçimlendirme yaptım yaptım. İçindeki resimleri nasıl kurtarabilirm diye bir araştırma yaptım ve bulduğum ücretsiz bir programla resimlerimi geri getirdim ancak resimlerin hepsi bozulmuş, yarısı düzgün gözüküyor diğer yarısı yeşil, yaklaşık 300 resimden sadece 5 tanesi düzgün kurtarılmış. Bozulmuş dosyaların onarımı mümkün mü?
Bozulmuş dosyaların onarımı mümkün ancak her koşulda bunu yapmak kolay olmayabiliyor. Sizin durumunuzda yapılması gereken daha nitelikli bir veri kurtarma programı kullanarak resim dosyalarınızı tekrar geri getirmek olacaktır. İnternet üzerinden bulacağınız ücretsiz programlar malesef vaad ettiği işlemi tam olarak yapamıyor zaten yapabilseydi ücretli programlara gerek kalmazdı. Tavsiyemiz profesyonel bir program satın almanız veya uzman veri kurtarma hizmeti veren bir firmadan destek almanız.Bozulmuş dosyaların onarımı için ise yine internet üzerinden bulabileceğiniz ücretsiz programları deneyebilirsiniz ancak bulacağınız hiçbir program satın alacağınız gerçek bir veri kurtarma programının yerini tutmayacaktır. Picture Doctor isimli programı aratarak indirebilirsiniz, bu programın 30 günlük deneme süresini kullanarak resimlerinizi onarabilirsiniz ancak onarılan resimlere satın almadığınız sürece kendi logosunu koyacaktır. Ufak dosyalarınızın onarılması veya küçük boyutlu veri depolama cihazlarınızdan veri kurtarımı yapılması için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, oldukça uygun fiyatlarla sizi yormadan dosyalarınızı çok kısa bir süre içinde kurtarabilir, bozuk dosyaların onarımını sağlayabiliriz.
Merhaba. Geçen hafta kişisel arşivimden belli dosyaları bilgisayarıma kopyalayıp kullanabilmek için uzun bir süredir kullanmadığım taşınabilir harddiskimi bilgisayarıma takıp çalıştırdım. Taşınabilir harddiskimin içersindeki dosyaların birçoğunun bozulduğunu gördüm. Resim, fotoğraf, video, müzik dosyalarının hepsi bozulmuş. Fotoğraf ve resim dosyalarına tıkladığımda ya siyah bir ekran çıkıyor ya da resimlerin küçük bir bölümü görüntüleniyor. Videoları çalıştırdığımda açılıyorlar. Ancak neredeyse başatan sona donuyorlar ve görüntüler inanılmaz şekilde bozulmuş vaziyette. Müzik dosyaları da açılıyor. Ancak ses deforme olmuş bir vaziyette geliyor. Harddisk içersindeki tüm dosya türlerini kontrol ettim. Sadece döküman formatındaki dosyalar normal şekilde açılmakta ve dosyalarda herhangi bir bozulma meydana gelmemiş. Benim size başvurma nedenim sorunun neden oluştuğunu öğrenmekten ziyade neler yapılabileceğine dair olacak. Acaba bozulmuş dosyaların onarımı mümkün müdür? Eğer mümkünse neler yapılması gerekir?
Merhaba. Evet. Elbette bozulmuş dosyaların onarımı mümkündür. Ancak uygulanacak yöntemler dosya formatlarının türlerine göre değişmektedir. Ayrıca bozulma boyutu ve dosya büyüklüğü gibi detaylar da uygulanacak yöntemin seçilmesinde belirleyici olmaktadır. Anladığımız kadarıyla taşınabilir harddiskinizde görsel öğeler, ses dosyaları ve dökümanlar bulunmakta. Mevcut dosyalardan sadece dökümanlar bozulmamış. Bu da demek oluyor ki bozulmuş dosyaların onarımı konusunu irdelerken, görsel öğeler ve ses dosyaları üzerinde duracağız. Sorunuzda bahsi geçmediği için dosyalarınızın bozulma nedenlerini ve oranlarını bilmiyoruz. Üstelik ne boyutta bir verinin bozulduğunu da belirtmemişsiniz. Bu nedenle size tavsiyemiz, taşınabilir harddiskinizin ücrestisiz şekilde analiz edilip, bozulan dosyaların onarımı ile ilgili net bir açıklama yapılabilmesi için bize ya da başka bir servise başvurmanız. Yapılabileceklere değinmek gerekirse, düzeltme yapabilme özelliğine sahip kurtarma programlarından yararlanmak en mantıklı seçenek olarak gözüküyor. Ancak lütfen bu programları, internetten ücretsiz indirilebilen ve kısıtlı kurtarma yapabilen veri kurtarma programlarıyla karıştırmayınız. Zira bahsini ettiğimiz programlar, ancak uzmanlar tarafından kullanılabilen, kullanımları zor olan ücretli profesyonel veri kurtarma yazılımlarıdır. Bu tür programların bireysel kurtarma yapan kullanıcılar tarafından kullanılmaları tavsiye edilmez. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla bozulmuş dosyalarınızın kurtarılmasına dair her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter