0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

bozulmuş excel dosyalarını kurtarma

Bozulmuş Excel Dosyalarını Kurtarma
Bozulmuş excel dosyalarını kurtarma için excel in sunduğu seçenekleri kullanmak, daha doğrusu kullanmayı öğrenmek size ileride yaşayacağınız problemleri kolayca çözmenizde yardımcı olacaktır. Bozulmuş excel dosyalarını kurtarma konulu microsoftun hazırladığı ayrıntılı kullanım klavuzunu kullanabilirsiniz (Bozuk bir çalışma kitabını onarma
) . Linke tıkladığınızda excel dosyaları ile ilgili bütün onarım seçeneklerini göreceksiniz ve size uygun olanı seçip uygulamayı deneyebilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak üçüncü parti bir program kullanarak bozulmuş excel dosyalarını kurtarmayı deneyebilirsiniz, tavsiye edebileceğimiz program Cimaware OfficeFIX Enterprise isimli program. Bu programın bütün office araçları için ayrı ayrı veya paket olarak satın alabilirsiniz, excel, word, access gibi bütün office uygulamaları için çok geçerli çözümler sunan bir program. Bozulmuş excel dosyalarını kurtarma için ayıracak vaktiniz yoksa veya kurtarma programları veya araçlarını kullanmak istemiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz, size en uygun koşullarda en hızlı hizmeti vereceğimizden şüpheniz olmasın.
Merhaba. İşim dolayısıyla hergün Microsoft Office uygulamalarını kullanmaktayım.Masaüstü bilgisayarımda Excel programını kullandığım sırada şimdiye kadar hiç karşılaşmadığım bir problem yaşadım ve üzerinde çalışmakta olduğum çalışma kitabında bozulma meydana geldi. Şirketteki çalışma arkadaşlarımda şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamadıkları için ne yapabileceğime dair hiçbir fikrim yok. İnternette durumla alakalı araştırma yapınca sizin sayfalarınız gözüme çarptın. Lütfen bana yardımcı olun. Bozulmuş Excel dosyalarını kurtarma ya da bozulmadan önceki hallerine ulaşmak mümkün mü?
Merhaba. Hergün Microsoft Office uygulamalarını kullandığınızı belirtmişsiniz. O zaman şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmamanız sizin için şans olmuş. Zira Microsoft Office uygulamalarında bozulmalar sık sık meydana gelebilmekte. Ancak canınızı sıkmayınız. Çünkü bozulmuş Excel dosyalarını kurtarma şansınız var. Hem de oldukça basit birkaç işlemle sorununuzu giderebilirsiniz. Gelelim bozulmuş Excel dosyalarını kurtarma yöntemlerine. Aslında sizin de başınıza geldiği gibi bir çalışma kitabı bozulmuşsa, çalışma kitabı yeniden açılırsa, Microsoft Office Excel otomatik bir şekilde Dosya Kurtarma modunu başlatacak, çalışma kitabını yeniden açacak ve onarma işlemini başlatacaktır. Ancak ayar yapılandırmasından ötürü Excel, Dosya Kurtarma modunu her zaman otomatik şekilde başlatamayabilir. Bu tip durumlarda modu kendiniz aktif hale getirerek devreye sokabilirsiniz. Yani Excel'de bozuk bir çalışma kitabını kendi kendinize onarabilmeniz söz konusu olabilir. Bunun için ilk olarak Microsoft Office uygulamasını çalıştırınız. Aç seçeneğine tıklayarak bozulmuş çalışma kitabını seçin. Önce Aç, sonra Onar seçeneklerine tıklayınız. Şayet Onar seçeneğine tıkladıktan sonra başlayan onarma işlemi başarısız olursa, bir başka alternatif olan Verileri Ayıkla seçeneğini kullanarak bozulmuş çalışma kitabından çeşitli öğeleri kurtarabilmeniz söz konusu olabilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için başarısız bir onarma işleminin ardından Verileri Ayıkla seçeneğine tıklamanız yeterli. Deneyebileceğiniz bir başka alternatif ise şayet bozulmuş çalışma kitabının önceden kaydedilmiş bir sürümü varsa, en son kaydedilen sürüme dönmeyi denemektir. Kaydedilmiş son sürüme dönebilmek için ilk olarak Microsoft Office uygulamasını çalıştırınız. Excel'de açık durumda bulunan bozulmuş haldeki çalışma kitabının adına çift tıklayınız. Ardından çalışma kitabını yeniden açmak için Evet seçeneğine tıklayınız. Bozulan dosyaların onarılamadığı durumlarda, çalışma kitabını kurtarmak için başka yöntemler de deneyebilirsiniz. Ayrıca önleyici bir tedbir olarak, çalışma kitabınızı sık sık kaydedebilir ve her kaydettiğinizde yedek bir kopyasını oluşturabilirsiniz. Veya Excel'in belirli aralıklarla otomatik olarak kurtarma dosyası oluşturmasını belirtebilirsiniz. Böylelikle, özgün çalışma kitabı yanlışlıkla silindiğinde ya da bozulduğunda, çalışma kitabının güncel ve iyi bir kopyasına erişebilirsiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter