0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Darbe görmüş disk kurtarma

Merhaba ev taşırken seagate marka diskimi merdivenden düşürdüm ve darbe aldı, en son taktığımda çalışmıyordu. Disk kurtarma için ne yapmam lazım ?Farklı bir kabloyla çalıştırmayı denedim ama çalışmadı.
Seagate harici disklerde genelde firmware sorunu oluyor. Yani yere düşüp darbe almasa bile ilerde bozulabiliyor.Hardisk çalışsa da bios görünmeyebilir. Nokia ca-42 data kablosu ve windowstaki hyper terminal aracılığı ile firmware yi düzeltebiliyorsunuz. Biraz zahmetli gözükse de disk kurtarma için izlemeniz gereken yol bu.Firmware'i düzelttikten sonra seagate'in sayfasından yeni firmware indirince hdd eskisi gibi sorunsuz çalışmaya devam edebilir.
Merhaba taşınabilir hdd'mi geçenlerde düşürdüm. Bilgisayarım hdd'yi tanımıyor. İçinde bugüne kadar yazdığın bir sürü word dosyam vardı. Diskimi kurtarmam lazım, ne yapmam gerekiyor. Bir verinin üzerine yenisini yazdığımızda eskisi kaybolur mu?Yardım lütfen

Veri kurtarma ve disk onarımı servisimiz mevcut. Clean Room dahilinde disk üzerindeki onarımları yapmaktayız. Bu konudan başka disk kurtarma operasyonları için kullandığımız programlarımız var, sizin internetten içeriğini ve güvenilirliğini bilmediğiniz programların haricinde. Disk yüzeyi katmanlardan oluşmaktadır. Kurtarılacak dosyanın yer aldığı katmanlar önemlidir. Mevcut olan verinin üzerinde tekrar yazıldığı zaman eski veri belki kurtarılabilir ancak eski veri üzerine üçüncü veya dördüncü. kez yeni veri yazılırsa bu verilere dönüş olmamaktadır çünkü yer değişimi tamamen sağlanmış ve imha olmuştur. Merhaba dhard diskimi bir arakaşıma vermiştim o da sağolsun düşürmüş ve bozmuş, çalışmıyor. Windows dosyaları sildi diyor? Windows silme işlemi kullanmaz üzerine yazma işlemini kullanır yani veri sil dersiniz silmez geriye atar ve normal yazma işlemine devam eder ta ki o sildiğiniz verinin bulunduğu sektöre geldiğinde oraya yeni birşey yazdığınızda bir önceki sildiğiniz verinin yapısı işte orada değişir ve silinir dosya kurtarma programı ile kurtardığınız verilerin bir kısmının sağlam bir kısmının bozuk çıkmasıda bundandır işte üzerine tekrara veri yazılan sektör bi önceki kalıntıyı kaydırma yöntemi ile siler sizde programlarla kurtardığınızda görürsünüzki ön izleme vardır veyahutta ikon vardır fakat veri ya çalışıyor yada hiç çalışmıyordur.Darbe görmüş disk kurtarma için acil yardıma ihtiyacım var. Bir terabyte western digital harici harddiskim eşya taşınması sırasında darbeye maruz kalıp bozuldu. Çalıştırınca içinden tıkırtı sesi geliyor. Arızası ne olabilir? Veri kurtarma mümkün müdür? İçerisinde önemli dosyalarım vardı. Acil yardım lütfen. Sayın kullanıcı, harici harddiskinizden gelen tıkırtı sesi genellikle okuma/yazma kafaları ya da motordaki hasardan kaynaklanmaktadır. Tecrübelerimize göre bu tarz arızalarda yüzde yüze yakın veri kurtarma mümkün olmaktadır. Harici harddiskinizi çalıştırmayın ve içerisini açmaya çalışmayın. Hassas cihazlar olduklarından yanlış bir müdahale daha büyük sıkıntılara sebep olabilir. Bize ulaştırdığınız taktirde arızanın tespitini ücretsiz olarak yapıp, isterseniz veri kurtarma işlemi yapabiliriz.Merhaba, bir kaç gün önce internetten kargo ile harddisk satın aldım. Ancak bilgisayarıma bağladığımda tanınmadı. Zayıf bir vızıltı sesi çıkardığını farkettim. Satın aldığım kişi daha önce bir problemi olmadığını söyledi. Bilgisayarcıya gösterdiğimde ise bozulduğunu söylediler. Bu arıza neden kaynaklanır? Tamir edilmesi mümkün mü? Teşekkürler.Sayın kullanıcı, harddiskten gelen ses bir arızanın göstergesidir. Bu problem genellikle darbe görmüş disklerde olur. Kargolanması sırasında bir sıkıntı yaşanmış olabilir. Tamiri mümkündür ancak ürünü yeni aldığınız için, mümkünse hemen değiştirmeniz çok daha iyi olacaktır.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter