0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

fotograf makinası neden kart hatası verir

Fotoğraf makinem kart hatası vermeye başladı, bir yıldır sorunsuz kullandığım makine neden kart hatası verir?
Fotoğraf makinelerinde kart hatası en sık rastlanan sorunların başında gelir.Bu hataların nedeni kartın fiziksel hasar görmesi, yanlış takılması, veri yazma kilidinin kapalı kalması, biçimlendirme hataları ve yanlış kart seçimi olabilir bunlarla birlikte kartın bozulma ihtimalide yüksektir. Kartınızın veri yazma kilidinin açık olup olmadığından emin olun.Kartın sağ veya sol tarafında Locked yazan bir kısım ve yukarı aşağı indirebileceğiniz bir mekanizma vardır buradan kontrol edebilirsiniz, daha sonra kartı uygun bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.Eğer makineniz micro sd kullanıyorsa yuvasından çıkarıp üzerinde toz olmadığından emin olup tekrar takın.Hala hata vermeye devam ediyorsa kartı formatlamayı deneyin, bunu makinenizle başaramazsanız bilgisayarda da kartınızı biçimlendirebilirsiniz.Bilgisayarda kartı biçimlendirmeden önce dikkat etmeniz gereken husus fotoğraf makinenizin hangi doya sistemini kullandığıdır, bunu makinenizin kullanım kitapçığından öğrenebilirsiniz, şayet bilgisayarda biçimlendirmek istediğinizde size ilk seçenek olarak Fat32 dosya sistemini sunacaktır, bu sistem günümüzde çoğu makinenin kullanmadığı bir sistemdir ve makineniz kartınızı taktığınızda onu görmeyecektir, ayrıca kartınıza format atarken internet üzerinden bulabileceğiniz Recovery Programlarındanda yardım alabilirsiniz bu programların çoğunda uygun şekilde biçimlendirme ve diskteki hataları düzeltme özelliği vardır.Eğer bu işlemlerin hiçbirinden olumlu sonuç alamadıysanız satıcı firmanın teknik servisi veya kart tamiri yapan bir firmayla irtibata geçmeniz gerekmektedir.
İyi günler, epeydir kullanmadığım dijital fotoğraf makinamı bugün elime aldığımda ekranında kart hatası uyarısını gördüm, kartı çıkartıp tekrar taktım ancak düzelmedi. Olduğu yerde duran fotoğraf makinası neden kart hatası verir?

Merhaba, fotoğraf makinanıza farklı bir kart takabilme şansınız olursa sorunun makineden mi, yoksa karttan mı olduğunu daha net anlayabilirsiniz. Elektronik eşyalar hiç umulmadık anlarda, durup dururken arıza yapabilir bunlar genellikle üretimden kaynaklanan problemlerden ötürü olur. Bazen kötü yapılmış bir lehim bile bir elektronik eşyanın durup dururken arıza vermesine neden olabilir. Makinanıza farklı bir kart taktıktan sonra sorun devam ediyorsa tamire göndermekten başka şansınız yok ancak başka bir kart çalışıyorsa karttan kaynaklanan bir sorun var demektir. Kartınızı bilgisayar ortamında açmayı deneyebilirsiniz, bilgisayarınız kartı görmüyor ise kart bozulmuştur ve yenisini almak gerekir ancak bilgisayar kartı görüyor olsa bile sorunun karttan kaynaklanma ihtimali yok olmaz. Böyle bir durumda büyük ihtimalle makinenizi en son kapattığınızda kartın dosya sisteminde bir hata meydana gelmiştir. Bu sorunu kartı biçimlendirerek ortadan kaldırabilirsiniz. Tabi kartınızı biçimlendirmeden önce içinde fotoğraflarınız var ise onları kurtarmanız gerekir.
Merhaba, fotoğraf makinam sürekli kart hatası veriyor kartı çıkartıp taktığımda düzeliyor ama bir süre sonra yine aynı hata ve kullanılamaz hale geldi. Fotoğraf makinası neden kart hatası verir?

Fotoğraf makinanızın fiziksel bir hasar sonucu arızalanmış olma ihtimali yüksek. Bu kart yuvasıyla ilgili bir arıza olabilir kartı çok sık çıkartıp takmaktan dolayı yuva bozulmuş olabilir. Sorunun karttan kaynaklanma ihtimali oldukça az ama yinede farklı bir kart deneyerek kesin emin olabilirsiniz. Problem devam ediyorsa makinanızı tamire yollamaktan başka şansınız yok.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter