0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

fotograf makinası kart hatası veriyor

Fotoğraf makinem kart hatası veriyor, yeni bir hafıza kartı aldım ancak makineme taktığımda Cd hatası veriyor ve kartı görmüyor, kart bozuk olabilir mi?
Cd şeklinde gelen hata mesajları bellek kartının yazma korumalı yani üzerindeki koruma tırnağının kapalı olduğu anlamına gelmektedir, koruma tırnağını açarak kameranıza tekrar takarsanız bu hatanın ortadan kalktığını göreceksiniz.Eğer buna rağmen çalışmaz ise ve Cd/[Err] hatası alırsanız kullanmış olduğınuz kart arızalı veya makinenizle uyumlu bir kart olmayabilir. Kartınızı Windowsun biçimlendirme seçeneğiyle formatlayıp tekrar deneyin, sonuç alamazsanız kartı satın aldığınız firmayla irtibata geçmenizi öneririz.
Fotoğraf makinem bugün durup dururken format error hatası verdi, içinde yeni çekilmiş bir sürü fotoğraf var, silinmesini istemiyorum ne yapmam gerekiyor?

Format Error hatası fotoğraf makinelerinde sıkça rastlanan bir kart hatasıdır.Kartınızı uygun biçimde formatlayarak düzeltebilirsiniz.İçindeki fotoğraflarınız bu format sırasında silinecektir, onları ise Data Recovery programları kullanarak geri getirebilirsiniz.
Selam, arkadaşımın fotoğraf makinasındaki resimleri silinmiş, bende recovery programı ile geri getirdim resimleri ama şimdi taktığımızda fotoğraf makinası kart hatası veriyor. Bilgisayarda formatladım aynı eski halinde kart ama hala hata veriyor, ne yapmam gerekir.

Merhaba, fotoğraf makinası kart hatası veriyor ise ve bozuk olmadığından eminseniz bunun genellikle sebebi dosya sistemi uyumsuzluğundan olur. Siz bilgisayarda kartı formatlarken, fotoğraf makinasıyla uyumsuz bir dosya sistemi seçmiş olabilirsiniz ve bu yüzden fotoğraf makinası kart hatası veriyor. Bu problemi ortadan kaldırmanın en kolay yolu fotoğraf makinası üzerinden kartı formatlamaktır. Her dijital fotoğraf makinasında kartı formatlama seçeneği mevcuttur ve makinanın kullandığı dosya sisteminden farklı bir sistem kurmayacağı için en garantili yöntemdir.
Merhaba benim cannon S3 fotoğraf makinam var ve oldukça sık kullanıyorum. Problemim, ne zaman karttaki fotoğrafları bilgisayara aktarsam kartı geri taktığımda fotoğraf makinası kart hatası veriyor ve ben her seferinde kartı biçimlendirmek zorunda kalıyorum yanlış birşey yapıyor olabilir miyim, sorun nedir?

Makineden fotoğrafları bilgisayara aktarmak için her seferinde kartı çıkartıp geri takıyorsunuz ve bu sırada kartın dosya sistemine zarar veriyorsunuz. Bilgisayarınıza fotoğrafları yüklemek için makinayı direkt bilgisayara bağlamak sorununuzu ortadan kaldırabilir ancak sizin probleminizin birçok nedeni olabilir ve bu nedenler ileride başınıza daha büyük bela açabilir. Bilgisayarınızdaki bir virüs kart okuyucunuza kartı taktığınızda onun sistemini bozuyor olabilir veya kart okuyucunuzda bir problem olabilir. Ama başınıza gelebilecek en talihsiz durum hafıza kartının bozuk olması olur ki çektiğiniz fotoğrafları aktarmak istediğinizde fotoğraflarınızı bulamazsanız sizin için daha yıkıcı olacaktır. Bunun için yedek bir hafıza kartı edinip onunla aynı sorunları yaşamadığınızdan emin olursanız, arıza veren kartı bir daha kullanmamanızı tavsiye ederiz şayet hafıza kartınız ömrünü tamamlamış olabilir. Hafıza kartlarının ömrü çok uzun olmamakla beraber sık kullanımlarda çok hızlı tükenebilmektedir.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter