0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

fotograf makinesi silinen resim kurtarma

Uzun süredir fotoğraf çekiyorum ve çektiğim fotoğrafları fazla bekletmetmeden bilgisayarıma depoluyorum.Geçen gün yaklaşık 1 ay önce çektiğim resimlerde bozukluk olduğunu gördüm.Bu resimleri fotoğraf makinemden silmiştim şimdi o silinen resimleri kurtarabilirmiyim?
Fotoğraf makinelerinin kullandığı hafıza kartlarında silinen resimleri kurtarmak mümkündür ancak üzerine çektiğiniz her resim bu işi zorlaştırır.Sizin sıklıkla fotoğraf çektiğinizi farzedersek, yani makinenize ne kadar çok resim kaydediliyorsa resimleri kurtarma şansınız da o kadar düşük.İnternet üzerinden bulabileceğiniz Data Recovery programları vasıtasıyla resimlerinizi geri getirmeyi deneyebilirsiniz. Easy Recovery ve EaseUs programlarını tavsiye edebilirim.Bu programlar eğer şanslıysanız resimlerinizi bulmanıza yardımcı olur, şanslıysanız diyorum çünkü üstüste yapılan kayıtların önceden çekilmiş resimlerinizi bozma ihtimali çok büyük, bu gibi durumlarda kurtarılan resimler genellikle yarım gözükür ve renk bozuklukları olabilir.Silinen resimlerinizi kurtarmayı başaramazsanız ve profesyonel yardım almak isterseniz bize yollayarak ücretsiz analizimizden faydalanabilirsiniz, bizde resimlerinizi kurtarıp kurtaramayacağımızı size net bir şekilde iletebiliriz.
Merhaba, benim küçük oğlum yanlışlıkla fotoğraf makinesindeki bütün resimleri silmiş hiçbirinin yedeğini alamamıştım,makinemden silinen resimleri kurtarma ihtimalim nedir?

Silinen resimlerinizi üzerine başka fotoğraflar çekmeden önce Data Recovery programlarını kullanarak kurtarabilirsiniz.
Arkadaşımdan ödünç aldığım fotoğraf makinasını teslim etmeden önce resimleri bilgisayara atmadan önce makine üzerinde ayıklarken yanlışlıkla tüm resimleri sildim. Fotoğraf makinesi silinen resimleri kurtarma yapılabiliyor mu? Kendim evde yapabilir miyim? Makineyi teslim etmek zorunda olduğum için acelem var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fotoğraf makinesi silinen resim kurtarma ev ortamında kişisel bilgisayarlar ile yapılabilir. Bunun için ücretsiz veri kurtarma programları mevcut ve sitemizde bu konuda oldukça fazla anlatım bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey bulduğunuz program için uygulayacağınız işlemleri iyi öğrenmek zira fotoğraf makinesi hafıza kartları nharddisklere oranla daha nazik veri depolama birimleri oldukları için verileri tamamen kaybetme şansınız oldukça yüksek. Eğer vaktiniz kısıtlıysa ve bilgisayar kullanımı konusunda kendinizi yeterli görmüyorsanız veri kurtarma hizmeti veren bir yerden yardım almanız sizin yararınıza olacaktır. Sizin başınıza gelen durum basit veri kurtarma sınıfına girdiğinden herhangi bir fotoğrafçıdan yardım istemeniz durumunda bile silinen resimlerinizi kurtarabilirsiniz.
Merhaba, fotoğraf makinemle bir önceki çektiğim resimleri bilgisayarımda bulamıyorum sanırım silmişim. Fotoğraf makinemden de sildim ve üstüne birsürü resim çektim . Bilgisayardan veri kurtarma işlemi yapılabildiğini biliyorum ama çok uzun süren bir işlem diye hatırlıyorum, acaba direk fotoğraf makinesi üzerinden silinen resim kurtarma mümkün mü?

Evet silinen resimlerinizi bilgisayardan kurtarmak yerine fotoğraf makinesinden kurtarmak daha hızlı olacaktır ancak fotoğraf makinelerinde kullanılan hafıza kartları harddisklere nazaran daha küçük depolama birimleri olduğundan içindeki veriler harddisklerdeki kadar kalıcı olmayabiliyor ve bu sebeple sizin üzerine çektiğiniz fotoğraflar kayıt olurken eski fotoğraflarınızın kalıcı bir şekilde silinme ihtimali mevcut , bu sebeple ne kadar erken veri kurtarma işlemi uygulanırsa sizin için o kadar iyi olur.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter