İyi günler, harddiskime biçimlendirme yapmak istiyorum ancak Windows uygulamasıyla yapamıyorum, hata veriyor. Kullanabileceğim bir harrdisk biçimlendirme programı veya başka bir seçenek var mı?
Harddiskinize Windows biçimlendirme seçeneğiyle biçimlendirme yapamıyorsanız, dos üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz, dos üzerinden atılan format yani biçimlendirme Windows uygulamasının yetersiz kaldığı çoğu durumda iş görmektedir. Dos üzerinden format atmayı bilmiyorsanız veya bu işlemden de sonuç alamadıysanız harddisk biçimlendirme programı için internet üzerinden ""harddisk format tool"" diye arama yaptığınızda bazı programlara erişebilirsiniz, bunun yanında recovery programlarının bazılarında da harddisk onarımı ve biçimlendirme seçenekleri bulunmakta ancak size tavsiye edebileceğimiz bir program yok çünkü kendi kullanmadığımız bir programı size tavsiye etmemiz mümkün değil. Harddiskinize biçimlendirme yapması için sıradan bir bilgisayar tamircisinden veya bu işlerden anlayan bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz, harddisk biçimlendirme çok karışık bir işlem olmadığından çoğu bilgisayar kullanıcısı işin altından kalkabilmektedir. Eğer yardım alabileceğiniz birisi yoksa, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Harddiskinizi bize yolladığınız taktirde eğer harddisk fiziksel bir problem yaşamıyorsa harddiskinizi ücretsiz biçimlendirip size yollayabiliriz."" /> İyi günler, harddiskime biçimlendirme yapmak istiyorum ancak Windows uygulamasıyla yapamıyorum, hata veriyor. Kullanabileceğim bir harrdisk biçimlendirme programı veya başka bir seçenek var mı?
Harddiskinize Windows biçimlendirme seçeneğiyle biçimlendirme yapamıyorsanız, dos üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz, dos üzerinden atılan format yani biçimlendirme Windows uygulamasının yetersiz kaldığı çoğu durumda iş görmektedir. Dos üzerinden format atmayı bilmiyorsanız veya bu işlemden de sonuç alamadıysanız harddisk biçimlendirme programı için internet üzerinden ""harddisk format tool"" diye arama yaptığınızda bazı programlara erişebilirsiniz, bunun yanında recovery programlarının bazılarında da harddisk onarımı ve biçimlendirme seçenekleri bulunmakta ancak size tavsiye edebileceğimiz bir program yok çünkü kendi kullanmadığımız bir programı size tavsiye etmemiz mümkün değil. Harddiskinize biçimlendirme yapması için sıradan bir bilgisayar tamircisinden veya bu işlerden anlayan bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz, harddisk biçimlendirme çok karışık bir işlem olmadığından çoğu bilgisayar kullanıcısı işin altından kalkabilmektedir. Eğer yardım alabileceğiniz birisi yoksa, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Harddiskinizi bize yolladığınız taktirde eğer harddisk fiziksel bir problem yaşamıyorsa harddiskinizi ücretsiz biçimlendirip size yollayabiliriz."" />
 


0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

"İyi günler, harddiskime biçimlendirme yapmak istiyorum ancak Windows uygulamasıyla yapamıyorum, hata veriyor. Kullanabileceğim bir harrdisk biçimlendirme programı veya başka bir seçenek var mı?
Harddiskinize Windows biçimlendirme seçeneğiyle biçimlendirme yapamıyorsanız, dos üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz, dos üzerinden atılan format yani biçimlendirme Windows uygulamasının yetersiz kaldığı çoğu durumda iş görmektedir. Dos üzerinden format atmayı bilmiyorsanız veya bu işlemden de sonuç alamadıysanız harddisk biçimlendirme programı için internet üzerinden ""harddisk format tool"" diye arama yaptığınızda bazı programlara erişebilirsiniz, bunun yanında recovery programlarının bazılarında da harddisk onarımı ve biçimlendirme seçenekleri bulunmakta ancak size tavsiye edebileceğimiz bir program yok çünkü kendi kullanmadığımız bir programı size tavsiye etmemiz mümkün değil. Harddiskinize biçimlendirme yapması için sıradan bir bilgisayar tamircisinden veya bu işlerden anlayan bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz, harddisk biçimlendirme çok karışık bir işlem olmadığından çoğu bilgisayar kullanıcısı işin altından kalkabilmektedir. Eğer yardım alabileceğiniz birisi yoksa, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Harddiskinizi bize yolladığınız taktirde eğer harddisk fiziksel bir problem yaşamıyorsa harddiskinizi ücretsiz biçimlendirip size yollayabiliriz."

"İyi günler, harddiskime biçimlendirme yapmak istiyorum ancak Windows uygulamasıyla yapamıyorum, hata veriyor. Kullanabileceğim bir harrdisk biçimlendirme programı veya başka bir seçenek var mı?
Harddiskinize Windows biçimlendirme seçeneğiyle biçimlendirme yapamıyorsanız, dos üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz, dos üzerinden atılan format yani biçimlendirme Windows uygulamasının yetersiz kaldığı çoğu durumda iş görmektedir. Dos üzerinden format atmayı bilmiyorsanız veya bu işlemden de sonuç alamadıysanız harddisk biçimlendirme programı için internet üzerinden ""harddisk format tool"" diye arama yaptığınızda bazı programlara erişebilirsiniz, bunun yanında recovery programlarının bazılarında da harddisk onarımı ve biçimlendirme seçenekleri bulunmakta ancak size tavsiye edebileceğimiz bir program yok çünkü kendi kullanmadığımız bir programı size tavsiye etmemiz mümkün değil. Harddiskinize biçimlendirme yapması için sıradan bir bilgisayar tamircisinden veya bu işlerden anlayan bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz, harddisk biçimlendirme çok karışık bir işlem olmadığından çoğu bilgisayar kullanıcısı işin altından kalkabilmektedir. Eğer yardım alabileceğiniz birisi yoksa, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Harddiskinizi bize yolladığınız taktirde eğer harddisk fiziksel bir problem yaşamıyorsa harddiskinizi ücretsiz biçimlendirip size yollayabiliriz.
Harddiskime biçimlendirme yapmam gerekiyor. Biçimlendirmeyi ücretsiz harddisk biçimlendirme programı ile yapmak istiyorum. Hangi programı tavsiye edersiniz?
Sizin isteğiniz doğrultusunda bu V.K.S. sayfasında bazı ücretsiz harddisk biçimlendirme programlarına değineceğiz. Ancak programlar hakkında bilgilendirme yapmaya başlamadan önce sizi bazı konularda uyaralım. Harddisk biçimlendirme, kusursuz şekilde yapılması gereken, herhangi bir detay atlanırsa sistem çökmesi ya da aksaması gibi sorunlar doğuracak, ciddi bir işlemdir. Harddisk biçimlendirme, işletim sistemi özelliklerinde yararlanarak, profesyonel yazılımlardan faydalanarak ya da ücretsiz yazılımlar kullanılarak gerçekleştirilebilir. İşletim sistmi özelliklerinden yararlanarak harddisk biçimlendirme yapmak, tavsiye edilen bir yöntem değildir. Çünkü bu şekilde biçimlendirme, sadece belli dosya formatlarını destekler ve biçimlendirme sırasında size kısıtlı seçenekler sunar. Profesyonel yazılımlardan faydalanarak bir uzmana harddisk biçimlendirme yaptırmak, en garantili ve risksiz yöntemdir. Ancak belli bir maliyete katlanmanızı gerektirir. Ücretsiz bir harddisk biçimlendirme programı ile biçimlendirme yapmayı ise verim ve risk düzeyi olarak diğer 2 yöntemin arasında değerlendirmek yanlış olmaz.
Size tanıtacağımız ilk harddisk biçimlendime programı, Harddisk Low Level Format Tool. Program, harddiskinizdeki verileri fiziksel şekilde silen ve bu verilerim geri dönüşümüne de olanak vermeyen Low Level Format diye tabir edilen bir biçimlendirme yapmakta. Bu ücretsiz program vasıtasıyla harddisk, harici harddisk ya da Usb Flash belleklere katı formatlama yapabilmek mümkün. Katı formatlama sayesinde geriye dönük verilerin kalıcı olarak silinmeleri ve sonradan herhangi bir şekilde başkalarının eline geçmesi de engellenmiş oluyor. Ayrıca harddisk üzerindeki bad sector diye anılan mantıksal hataların da düzeltilmesini sağlıyor. Ancak Low Level Format işleminin standart bir biçimlendirme işleminden çok daha uzun sürdüğünü de belirtelim.
Piyasanın en çok tercih edilen harddisk biçimlendirme programı olan Parted Magic, profesyonel harddisk biçimlendirme programlarının gerçekleştirebildiği harddisk biçimlendirme ve bölme işlemlerini gerçekleştirdiğini söyleyen iddialı bir ücretsiz yazılım. Program, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, jfs, linux-swap, ntfs, reiserfs, reiser4 ve xfs dosya türlerini desteklemekte. Programın en güzel yanı, biçimlendirme ya da format sonrası ihtiyaç duyulan harddisk bölümlendirme işlemini de gerçekleştirebiliyor olması. Program aynı zamanda harddisk üzerinde kopyalama, taşıma, silme, bölüm yaratma ve genişletme ya da daraltma işlemleri, harddisk klonlama ve tam yedek oluşturma özelliklerine de sahip.
Tanıtacağımız son ücretsiz harddisk biçimlendirme programı, aslında bir harddisk biçimlendirme programı olmayan, sadece Usb Flash belleklerde iş gören Usb Disk Storage Format Tool. Program, Usb Flash belleğin tüm dosya formatlarında biçimlendirilebilmesini sağlıyor. Usb Disk Storage Format Tool, Usb Flash belleği diski normal bir disk gibi görüntüler ve istenen dosya sistemiyle formatlar. Programın en önemli özelliği, Usb Flash belleği bilgisayar çöktüğünde bir yedeğe sahip olmak gibi amaçlarla bootable yapabilmesi."

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter