0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

harddisk biçimlendirmeden açma

"Harddiskim içerisinde silinmesini istemediğim belgeler var ama harddiskimi açamıyorum biçimlendirme istiyor. Harddisk biçimlendirmeden açma konusunda yardıma ihtiyacım var, ilgilenirseniz çok sevinirim.
Harddiskinizin yaşadığı problemin ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz için size buradan ancak sıradan yöntemleri kullanmanızı tavsiye edebileceğiz. Harddisk biçimlendirmeden açma için önce bilgisayarım menüsünden harddiskinize sağ tuşla tıklayıp araçlar sekmesinden hata denetimi yapmanızı tavisye ederiz, bu sorununuzu çözmez ise başlat satırına cmd yazın ve ardından çıkan dos penceresine "" chkdsk/r x: "" yazın (x yerine harddiskinizi temsil eden harfi yazacaksınız). Chkdsk harddisknizde meydana gelen hataları tespit edip onarmanızı sağlayacaktır. Bu yöntemler başarısız olduysa internet üzerinden satın alabileceğiniz harddik onarım ve dosya kurtarma programları mevcut. Harddisk biçimlendirmeden açma için sizin yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı, her ne kadar para verip aldığınız bir harddiski tekrar para vererek alacağınız programlar sayesinde kurtarmak size haksızlıkmış gibi gözüksede malesef günümüzde elektronik ürünlerin ticaretleri bu şekilde yapılıyor. Eğer kullandığınız araçlarla harddiskinizi onarmaya başaramadıysanız veya belgelerinizi kaybetmemek adına bu işlemleri uygulamanın sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız bizimle irtibata geçerek harddiskinizin onarımını ve verilerinizin kurtarılmasını talep edebilirsiniz, ücretsiz analizimiz sonrası harddiskinizi belkide hiçbir ücret talep etmeden kullanılabilir hale getirmeyi başarabiliriz.
Merhaba. Bilgisayarımı açtığımda harddisk biçimlendirme isteğiyle karşılaştım. Biçimlendirme yapamadım. Çünkü harddiskimin içersinde bana gerekli olan veriler bulunmakta. Harddisk biçimlendirmeden açma için ne yapılması gerekiyor?
Merhaba. Harddisk biçimlendirmeden açma, ancak bazı yazılımlar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Biz size bu yazımızda bir yazılım kullanarak nasıl harddiski açıp veri kurtarabileceğinizi anlatacağız. Önce bu işlemde kullanacağımız yazılımı size tanıtalım ardından da harddisk biçimlendirmeden açma nasıl yapılır onu anlatalım. Kullanacağımız yazılım, Recover My Files. Program, harddisklerde silinmiş verileri kurtarabilmek için geliştirilmiş bir yazılım. Silinmiş ya da ulaşılamayan resim, fotoğraf, video, dijital görsel, grafik, müzik, döküman, elektronik posta ve zip dosyası gibi birçok dosya türünün kurtarılmasını sağlamakta. Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinmiş dosyaları, formatlanmış sürücülerdeki verileri ve hatta hiç kaydedilmemiş geçici sistem klasörlerini de geri getirebilme özelliğine sahip. Programın birazdan yararlanmanız için anlatacağımız en önemli özelliği, formatlama sırasında yedeklenmemiş ya da biçimlendirme isteyen harddisklerden veri kurtarma özelliği sağlaması.
Şimdi gelelim harddisk biçimlendirmeden açma işleminin Recover My Files programı ile nasıl yapılacağına. İlk olarak programı kendi sitesinden indirip kurulumunu yapın. Programı harddisk bilgisayara takılıyken başlatın. Programın kolayca kullanılabilir bir arayüzü var. Tüm fonksiyonlar açılacak program penceresi üzerinde yer almakta. Buradan istenen özellikleri seçmek mümkün. Program açıldıktan sonra Recovery Drive seçeneğini seçip ileriye tıklayın. Burada program yardımıyla silinen ya da ulaşılamayan verilerin yer aldığı harddiski seçerek ilk olarak genel bir tarama işlemi yapılır. Oldukça hızlı bir şekilde tamamlanan tarama işleminden sonra geri dönüştürülebilecek yani kurtarılabilecek verilerin yer aldığı bir liste görüntülenecek. Görüntülenen listede yer alacak verilerden istediklerinizi seçerek veri kurtarma işlemine başlanabilir. Burada kurtarılabilecek olan verilerin yer aldığı listeyi istenildiğinde dışarıya bir metin belgesi olarak aktarabilirsiniz ve daha sonra istenildiği zaman bu listeyi kontrol ederek, ihtiyaç olan dosyalara karar verebilirsiniz. Listeden kurtarılması istenen veriler seçilebileceği gibi sorunlu olan harddisk tamamen de seçilebilir. Listeden seçim yapıldıktan sonra ileri seçeneğine tıklanır. Automatic Drive Recovery seçeneği seçiliyken başlata tıklanır. Harddiskin tamamen seçilmesi durumunda işlem oldukça uzun sürecektir. Aynı zamanda kapasite olarak kurtarılacak harddiskin kapasitesi kadar bir boş alana ihtiyaç duyulacağını da unutmayınız. Ancak programın ücretsiz versiyonuyla özelliklerin tamamından faydalabilmek mümkün değil. Tüm özelliklerden yararlanabilmek için programın ücretli tam sürümünü edinmek gerekiyor."

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter