0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

harddisk neden kafa atar

Sayın V.K.S. yetkilisi ben harddiskin kafa atması problemi ile ilgili bilgi almak istiyorum. Bilgisayarımı açmak istediğimde bazen harddisk kafa atmaya başlıyor ve donup kalıyor. Harddiskimi tamir etmem mümkün mü? Hiçbir darbe olmamasına rağmen durup dururken harddisk neden kafa atar? İçindeki dosyalarıma zarar gelir mi?
Sayın kullanıcı, harddiskin kafa atması diye adlandırılan sorun mekanik bir arızadır ve tamiri parça değişimi ile mümkün olabilmektedir. Pek çok etmen bu soruna neden olabilir. Harddiskinizi bize gönderirseniz arızanın tam olarak tespitini yapıp, verilerin kurtarılmasında yardımcı olabiliriz. Kafa atan harddiski çalıştırmanız verilerinizi geri dönülemeyecek şekilde kaybetmenize neden olabilir.
Harddisk Neden Kafa Atar?
Harddisk diye tanımladığımız manyetik disklerin iç donanımları motor, okuma ve yazma kafası plakalar ve kontrol kartları gibi tamamen hareketli olan parçalardan meydana gelir. Yoğunlukla harddisklerin fiziksel darbe aldıkları durumlarda kafa atma diye adlandırılan sorunla karşılaşılır. Okuma ve yazma kafaları ya da motor normal çalışma prensibinin dışında hareket etmeye başlar. Okuma ve yazma kafaları ya da motorun normal dışı bu hareketleri harddiskin çalışmamasına neden olur ve kafa atma sorunu olarak adlandırılır. Bu tip durumlarda bireysel veri kurtarma çabalarının kar etmeyeceği ve profesyonel veri kurtarmaya ihtiyaç duyulduğu söylenmelidir. Yani harddisk neden kafa atar sorusunun cevabını öğrenmiş olmanız, harddiskinizi kendi kendinize kurtarabileceğiniz anlamına gelmez. Böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldığınızda Veri Kurtarma Servisi'ne ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.
Harddiskimi Düşürdüm ve Kafa Atma Denen Sorun Baş Gösterdi. Acaba Harddiskim Neden Kafa Atıyor ve Bu Arızayı Gidermek İçin Ne Yapmalıyım?
Aslında harddiskim neden kafa atar sorusunun cevabı, sorunuzun içersinde mevcut. Harddiskinizin kafa atma problemi, harddiskinizi düşürmüş olmanızdan kaynaklanıyor. Çünkü harddiskin iç donanımı hareketli parçalardan oluşmakta ve bu parçaların fiziksel darbelere maruz kalmaları, kafa atma problemini doğurmakta. Böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldığınızda bireysel kurtarma çabalarınızın hiçbir işe yaramayacağını unutmayın. Sorularınızla ilgili Veri Kurtarma Servisi'ne ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter