0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

harddisk sorun

"Merhaba benim Western Digital marka 320gb harddisk var ve sorun yaşıyorum, bugün bilgisayara takıp açtığımda ""Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda"" hatasını verdi, içinde önemli dosyalarım var lütfen yardım edin.
Harddisk bilgisayara taktıktan sonra başlat tuşuna basın ve cmd yazın yukarıda çıkacaktır, ona tıklayın. Açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (siz x yerine harddiskinizi hangi harf temsil ediyorsa onu yazacaksınız) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın. Bir başka yöntem ise Win 7 de bilgisayarım klasöründe harddiskinize sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini açın, araçlar sekmesine gelin, oradaki hata denetimi şimdi denetle tuşuna basın, çıkan kısımda iki kutucuğuda işaretleyin ve işlemi başlatın.Bu işlemler sorununuzu çözmez ise harddiskinizi biçimlendirmek durumunda kalabilirsiniz, buda içindeki verilerin silineceği anlamına gelir,biçimlendirme yaptıktan sonra veri kurtarma programlarıyla, içindeki verilerinizi kurtarabilirsiniz.
Mehaba, 2 gün önce harici harddiskimi okulun bilgisayarında kullandım şimdi bilgisayara taktığımda içinde gözüken dosyalar yerine harddiskimin kısayol simgesini görüyorum ve ona tıklayınca yeni bir pencerede bilgileri açıyor, sorun nedir ?

Harddiske okul bilgisayarından virüs bulaşmış gözüküyor.Güncel bir virüs programıyla taratmanızı öneririz ancak sorun tam olarak çözülür mü kesin konuşmak mümkün değil.Bu tarz bir sorun ancak biçimlendirme yaparak tam olarak ortadan kaldırılabilir, içindeki bilgileri yedekleyin ve harddisk e biçimlendirme yapın sorun ortadan kalkacaktır."

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter