0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

harddisk sorunu nasıl anlaşılır

Bilgisayarımda kullandığım 2 adet harddisk var, birinde sistem kurulu diğerini depolama amaçlı kullanıyorum.Depolama amaçlı kullandığım 250gb harddisk içindeki dosyaları video, müzik vs açamamaya başladım ve garip sesler gelmeye başladı , sorunum nedir sizce, harddisk sorunu nasıl anlaşılır bilgi verebilirseniz sevinirim.
Harddisk sorunu nasıl anlaşılır konusunda yazılabilecek çok şey var, harddisklerin arızaları çok çeşitli olacağı için sizin sorunuzun cevabıda çok çeşitli olacakatır. Sizin yaşadığınız problem, okuma hatası ve harddiskten ses gelmesi, kafa vurma arızası gibi gözüküyor.Harddiskler genelde sessiz çalışırlar, arada bir tıkırtı şeklinde ufak sesler gelebilir bunlar normaldir fakat alışılmışın dışında bir ses duyuluyor ise, harddiskin bozulmaya başladığının habercisidir ve en kısa zamanda teknik yardım almalısınız.Sizin sorununuz dışında farklı durumlarda deneteleme amaçlı bazı programlar ile sorunu bulmaya çalışabilir ve harddisk genel durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Hdd Life isimli programla harddiskin çalışma sıcaklığını ve sağlık durumunu sürekli denetleyebilirsiniz..
Bilgisayarıma yeni bir harddisk taktım ancak windows açıldığında harddiski göremiyorum, harddisk sorunu nasıl anlaşılır?

Öncelikle kabloları doğru taktığınızdan emin olun.Eğer eminseniz harddiskiniz yeni olduğu için muhtemelen biçimlendirilmemiştir. Bilgisayarıma sağ tuşla tıklayıp yönet e basın açılan ekranın solunda depolama sekmesini açın ve disk yönetimini tıklayın orada biçimlendirilmemiş harddiskinizi siyah renkle işeretli şekilde göreceksiniz.Siyah kısma sağ tuşla tıklayıp yeni birim oluştur a tıklayın ve adımları takip ederek harddiskinizi biçimlendirin.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter