0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harddisk kafa vurma sorunu

 • harddisk kafa vurması
 • harddisk kafa atıyor
 • harddisk kafa vurma tamiri
 • harddisk kafa atma cozumu
 • harddisk kafa vuruyor

 • Merhaba, Harddisk kafa vurma sorunu. Bilgisayarımdaki 80GB IDE harddiskimi kafa vurma probleminden dolayı değiştirmek zorunda kaldım. Çıkardığım harddiskte aile fotoları ve videoları mevcuttur. Bunları kurtarmamız mümkünmü. Fiyatı ne kadar olur.?
  Harddisk kafa vurma sorunlarında, parça değişimi gereklidir. Sorununuzun çözümü için öncelikle harddiskinizin aynısından bir adet gerekmektedir. Oldukça eski bir harddisk olmasına rağmen elimizde mevcuttur. Harddisk veri kurtarma fiyat listemizde belirttiğimiz üzere 80GB bir harddisk için veri kurtarma fiyatımız 100$ dır. Ancak buna kafa değişimi de ekleneceğinden toplam fiyat 100$+80$ = 180$ olacaktır. Verilerinizi yüzde yüz kurtarabilmemiz için harddiskinizi bu aşamadan sonra çalıştırmak için uğraşmamanızı öneririz. Harddiskinizi her çalıştırdığınızda, kafa media diskini zedeleyecektir. Saygılarımızla.
  Sayın VKS yetkilisi bilgisayarımın kasasından bazı zamanlarda tıkır tıkır sesler geliyor ve 2-3 saniyelik donmalar oluyor. Bilgisayardan anlayan bir arkadaşım harddiskimin kafa vurduğunu ve değiştirmem gerektiğini söyledi. Nedir bu kafa vurma sorunu ve nasıl çözebilirim? Yardım lütfen. Harddisk kafa vurma sorunu fiziksel bir arızadır. Harddiskinizin içerisindeki okuyucu kafanın kontrol dışı hareket edip, okuma/yazma işlemini yapamaması durumudur. Harddiskinizden ses gelir. Bu soruna sahip harddisklerde veriler büyük risk altındadır. Her an için kalıcı bir hasar oluşabilir. Bu nedenle harddiskinizi kullanmamanızı öneriyoruz. Sorunun çözümü için teknik servis ile irtibata geçin. Harddiski analiz etmeden sorunun ne olduğunu ve nereden kaynaklandığını söylemek yanlış olur.Merhaba, ben harddisk kafa vurma sorunu hakkında bilgi almak istiyorum. Harddiskimde çok sayıda önemli bilgi var. Bunların güvenliği ve kafa vurma sorunu gibi tehlikeli problemler ile karşılaşmamak için ne gibi önlemler almalıyım? Böyle bir sorunla karşılaştığım taktirde ne yapmalıyım, bu durumdaki harddiskten veri kurtarmak mümkün müdür? Cevaplarsanız sevinirim. İyi çalışmalar. Sayın kullanıcı, harddiskinde meydana gelebilecek donanımsal problemlere karşı bilgisayarınıza düzenli olarak bakım yapmanızı, kaliteli bir güç kaynağı kullanmanız, bilgisayarın kasa içerisini zaman zaman temizlemenizi öneririz. Ayrıca sabit disk gibi hassas parçaları özellikle çalışırlarken en ufak dış darbelerden bile korumanız gerekir. Harddiskler fiyat olarak bilgisayarınızın en pahalı parçası olmamalarına rağmen, sakladıkları bilgiler açısından bakılınca bilgisayarınızın en değerli parçaları oldukları rahatlıkla söylenebilir. Yine de tüm bu önlemler donanımsal arızaların oluşma ihtimalini tamamen yok etmezler. Bu nedenle oluşabilecek veri kayıplarına karşı alabileceğiniz en iyi önlem düzenli olarak yedekleme yapmaktır. Yedekleme işlemi bazı kullanıcılar için zaman kaybı gibi gözükmesine rağmen her kullanıcının mutlaka yapması gereken, çok önemli bir işlemdir. Ne kadar değerli ve önemli olduğu zor durumda kalınca çok iyi anlaşılmaktadır. Bahsettiğimiz önlemleri aldığınız taktirde veri kurtarma aşamasına gelmeden sorunlarınızı çözebilirsiniz. Eğer kafa atma sorunu olan bir hardiskten veri kurtarma işlemine ihtiyaç duyarsanız bu işlem parça değişimi gerektirmektedir ve harddiskinizin benzerinden bir tane daha gerektirmektedir. Eğer disklerde ağır bir hasar oluşmamışsa veri kurtarma mümkün olmaktadır.
  Harddisk Kafa Vurma Sorunu ile Karşı Karşıyayım. Bu Durumda Ne Yapılabilir?
  Harddisklerin iç donanımındaki hareketli parçalarından olan okuma ve yazma kafaları, darbeye aldıkları takdirde, ani elektrik dalgalanmalarından dolayı veya ömürlerinin spnlarına gelmelerinden ötürü arıza yapabilirler. Harddisk kafa vurma sorunu, ilk olarak normal çalışma sesinden farklı sesler çıkararak bozulacağının işaretlerini verir. Daha sonra da işletim sistemi açılışlarında geç açılmalara neden olurlar. Bu şekilde kendini gösteren harddisk kafa vurma sorunuyla karşı karşıya kaldındığında vakit kaybedilmeden profesyonel destek alma yoluna gitmeniz önerilir. Profesyonel kurtarma işleminde ilk olarak harddiske donanımsal müdahale yapılıp yapılamayacağına bakılır Harddisk şayet müdahale edilebilecek durumdaysa büyük bir başarı oranıyla kurtarma yapılır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.
  Harddisk Kafa Vurma Sorunu, Harddisk Ömrünü Tamamladığı Zaman Ortaya Çıkan Bir Durum mu?
  Harddisk kafa vurma sorunu, harddisklerin ömürlerini tamamlamak üzere olduklarını gösteren bir emaredir. Ancak bu emare, harddiskin kurtarılamayacağı ve içindeki verilerin kalıcı şekilde yok olacağı anlamına gelmez. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, önceden yedekleme de yapmamışsanız kurtarabildiğiniz verileri başka bir veri depolama cihazına kopyalamanızda yarar var. Daha sonra da harddiskinizden vazgeçip vazgeçmeyeceğinize, size gerekli verileri kurtarıp kurtarmayacağınıza karar verin. Harddiskinizin ve verilerinizin kurtarılması yönünde seçim yaptıysanız, önünüzdeki çözüm yolu profesyonel kurtarma hizmeti almak olmalıdır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

  V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
  V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

  vBulletin counter