0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harddiski Görmüyor Acil Yardım

Format sonrası bilgisayarım harddiskimin bölümlendirilmiş ikinci kısmını görmüyor. Acil yardım lütfen. Bu problemin birkaç temel sebebi vardır. Öncelikle harddiski bölümlendirme işlemini doğru olarak yaptığınızdan emin olun. Eğer harddiski doğru şekilde bölümlendiremez iseniz bu şekilde hata ile karşılaşmanız normal. Eğer bölümlendirme işleminde sıkıntı yok ise harddiskin bölünmüş kısmını biçimlendirin. Biçimlendirme olmadan kullanmaya başlayamazsınız. Yeni oluşturulmuş bölümlerin biçimlendirilmesi gerekir. Eğer biçimlendirme de yapamıyorsanız öncelikle sürücüye bir harf atamanız gereklidir. Harf ataması işleminin nasıl yapıldığını sitemizdeki ilgili bölümlerdeki makaleleri okuyarak öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınız harddiski okumaya başlayacaktır.
Bilgisayarıma windows kurarken harddiski görmüyor. Yardım lütfen. Windows kurulumu sırasında harddiski görmeme problemi genellikle gerekli raid sürücülerinin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu problemin çözümü için sürücüleri internet üzerinden edinerek manuel olarak yüklemeyi denemelisiniz. Bu işlemler tüm windows sürümlerinde farklı olarak yapılmaktadır. Sitemizde ilgili bölümlerde bu işlemlerin nasıl yapılacağı detaylı olarak anlatılmıştır. Buralardan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.
Bilgisayarımın biosu harddiski görmüyor. Acil yardım. Bilgisayarınızın biosunda harddiskinizi görememe problemi büyük ihtimalle bios ayarlarından kaynaklanmaktadır. Bios ayarları bazı bilgisayarlarda farklı görünebilir. Önemli olan sizin değiştirmeniz gereken ayarı tespit edebilmenizdir. Değiştireceğiniz ayarda sata,raid ve ide gibi seçenekler olması gerekiyor. Buradan harddiskinizin bağlantı türüne uygun olan ayarı seçerseniz ve sisteminizi yeniden başlatırsanız biosunuz harddiskinizi görmeye başlayacaktır. Eğer arıza buradan kaynaklanmıyorsa harddiskinizde fiziksel bir problem veya bağlantılardan kaynaklanan bir sorun olabilir. Teknik servis yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.
Harddisk Bilgisayarı Görmüyor. Acil Şekilde Çare Bulmam Lazım. Yardım Edebilir misiniz?
Elbette yardım edebiliriz. Harddisklerin bilgisayarı görmemesi, genel olarak format ya da biçimlendirme sonrasında karşılaşılan ve mantıksal hata diye tabir edilen türde bir arıza. Arızanın temel nedenleri, formatlama esnasında yapılan hatalar, silinmemesi gereken detayların silinmesi, yanlış biçimlendirme yapmak ve harddiskin formatlama sonrası bilgisayara tanıtılamama sorunlarıdır. Bahsettiğimiz nedenler, genel olarak kullanıcı hatalarından doğan hatalardır. Bu tür arızaların giderilebilmesi için ilk olarak arızaya neden olan durum tespit edilir ardından da kurtarma işlemine girişilir. Örneğin karşılaşılan sorunun nedeni yanlış formatlamaysa, aynı hata yapılmadan tekrar format atılması gerekir. Sorun silinmemesi gereken verilerin silinmesinden kaynaklanıyorsa, veri kurtarma işlemine başvurulur ve silinen veriler kurtarılarak sorun giderilir. Formatlama sonrası harddiskin bilgisayara tanıtılamama sorunu ise harddiskin markasının web sitesine girip gerekli bilgiler ve güncellemelerin yüklenmesiyle düzeltilebilmektedir. Bu tip kullanıcı hatalarından doğan sorunları, hatayı yapan kullanıcının çözmeye çalışması daha büyük sorunlara ve kalıcı kayıplara neden olabilir. Bu nedenle böyle bir durumla karşılaşıldığında profesyonel hizmet almak en doğru seçim olacaktır.
Yeni Harddisk Aldım. Bilgisayara Monte Ettim. Ancak Harddisk Görmüyor. Satın Aldığım Harddisk mi Arızalı Acaba? Acil Yardım Edin Lütfen?
Yeni satın alınmış bir harddiskin arızalı olma ihtimali % 1 dahi değildir. Peki gelelim bilgisayarın harddiski neden görmediğine. İlk ve en kuvvetli ihtimal harddiskin yanlış şekilde bağlanmış olması. Birkaç basit kontrol yapılarak problemin bu hatadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı bulunabilir. İkinci ihtimal, harddiskin bilgisayara tanıtılamamış olması. Harddisk kurulum cd'si veya internet üzerinden elde edilecek son güncellemelerle tanıtma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu ihtimallerin dışında bilgisayar bir yeni harddiski görmüyorsa, yazılımsal bir engellemeyle karşı karşıyasınız demektir. Veri Kurtarma Servisi olarak siz müşterilerimize yol göstermeye, ücretsiz danışmanlık yapmaya ve arzu ederseniz sorunlarınızı profesyonel müdahale yöntemleriyle çözmeye hazırız. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter