0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

harddiski okumuyor ne yapalım

Sayın V.K.S. yetkilisi, bilgisayarım harddiski okumuyor. Ne yapalım? Harddiskim 2 parçaya ayrılmıştı ve içerisinde önemli bilgiler vardı. Harddiskim bozulmuş olabilir mi? Bilgilerimi kurtarmak mümkün olur mu? Selim.Selim Bey, bu oldukça sık karşılaştığımız bir sorun ve çok çeşitli sebepleri olabilir. Tavsiyemiz harddiskinizi bize göndererek, ücretsiz analiz hizmetimizden faydalanmanız. Detaylı bir analiz yapmadan kesin bir şey söylememiz doğru olmaz. Analiz sonrası harddiskinizdeki problemi ve verilerinizin kurtarılmasının mümkün olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Saygılar.
İyi günler, bilgisayarım yeni aldığım Western Digital marka harici harddiski defalarca takıp çıkarmama rağmen okumuyor. Sorun bilgisayarımdan mı harddiskten mi kaynaklanıyor? Uyumsuzluk problemi olabilir mi? Teşekkürler.
Sorununuz harddiske yeterli güç gitmemesinden, data kablosunun yanlış bağlanmasından, usb portunuzda arıza olmasından ya da harddiskinizin bozuk olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ürünün yeni olduğunu göz önünde bulundurarak, öncelikle harddiske güç gidip gitmediğini kontrol etmenizi ve farklı bir usb portu kullanarak bilgisayarınıza bağlamanızı öneriyoruz. Eğer sorun devam ederse harddiski başka bir bilgisayarda da deneyebilirsiniz. Son olarak garanti kapsamı altındaysa ürünü yenisiyle değiştirebilirsiniz.Merhaba, bilgisayarım son zamanlarda sık sık hata veriyordu ve bugün açtığımda harddiski okumuyor hatası aldım. Ne yapmalıyım?
Merhabalar, bu hata çok farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Harddiskinizi bize gönderirseniz, ücretsiz olarak arıza tespiti yapabiliriz.
Bilgisayarıma Yeni Bir Harddisk Taktım. Ancak Bilgisayar Harddiski Okumuyor ve Windows Açılmıyor. Ne Yapmalıyım?
Bilgisayarınıza yeni bir hard disk taktınız ve Windows açılmıyor. Çözüm yollarını konuşmadan önce bu duruma neden olabilecek sebepler üzerinde durmamız gerekiyor. İlk üzerinde durulması gereken bağlantıya dayalı sorunlar. Bu tür sorunları gidermek için yapılması gereken ana kart üzerinde bulunan Sata portların kontrol edilmesidir. Şayet Sata portunda Sata 0 portu bulunuyorsa bu port kullanılarak, bu port bulunmuyorsa Sata 1 portu kullanılarak eski harddiskin bağlantısı bu porta yapılmalıdır. Bu bağlantının ardından bilgisayar yeniden başlatılır ve yeni harddiskin okunup okunmadığı kontrol edilir. Windows açıldığı takdirde sorun giderilmiş demektir. Sıkça rastlanan bir diğer sorun da bilgisayarın boot sırasında yeni harddiski baz alması ve yeni harddiskte herhangi bir işletim sistemi yüklü olmaması dolayısıyla harddiskin okunmaması ve Windows'un açılmamasıdır. Bu sorunu gidermek içinse bilgisayar açılışı esnasında Bios'a girmek, Boot menüsünü açmak ve varsayılan hard disk olarak işletim sistemi yüklü eski hard diskinizi seçmeniz yeterli olacaktır.
Bir Süreliğine Elektrik Voltajı Düştü. Bu Sırada Çalışmakta Olan Bilgisayarım Arızalandı ve Harddiski Okumuyor. Ne Yapmalıyım?
Elektrik dalgalanması diye tabir ettiğimiz elektrik voltajının düştüğü ya da yükseldiği bu tip durumlarda harddisk gibi hassas elektronik cihazların arızalanmaları kaçınılmazdır. Şayet arıza işletim sisteminin çökmesinden kaynaklanıyorsa, bilgisayarın harddiski okumaması sonucuyla karşılaşılabilir. Bu sorunu giderebilmek için öncelikle bilgisayar yeniden başlatılır. Windows Kurulum cd'si çalıştırılır. Komut satırına Chkdsk komutu girilir ve kontrol süreci başlatılır. Bu aşamada hatalı dosyalar tespit edilip düzeltilmeye çalışılır. İşlemin tamamlanmasıyla beraber bilgisayar yeniden başlatılır. Şayet hasar boyutu tahmin edilenin üzerindeyse bireysel kurtarma çabaları sonuç vermeyebilir. Bu durumda yapılması gereken profesyonel veri kurtarma hizmetine başvurmak olacaktır. Veri Kurtarma Servisi olarak harddisk arızanız ne olursa olsun sorununuzu çözmek için hazırız. Bize dilediğiniz konuda danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter