0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harddiski görmüyor bilgiler yok oldu.

Merhaba, bu sabah bilgisayarımı açtığımda daha önceden d seçeneği olarak bilgisayarım kısmında görünen harddiskimin içine giremiyorum. Bilgisayarım sekmesinde harddiski bulamamaktayım. Bilgisayarcı olan arkadaşımı aradım. Bilgisayar harddiski görmüyor. Daha fazla çalıştırmadan harddiskini tamire vermen gerekir dedi. Daha sonra harddiski satın aldığım yeri aradım. Onlardan harddisk seçeeneği ile birlikte, bilgilerin de yok olduğu cevabını aldım. Bu konuyu internette araştırdım ve sitenize rastladım. Bilgilerime, resimlerime bir daha ulaşamayacak mıyım? Bilgiler yok oldu? Teşekkür ederim.
Sayın ziyaretçi, anlattıklarınız ışığında bilgiler yok oldu diye düşünmüyoruz. Bizimle çalışmayı düşünürseniz, harddiskinizi onarabilir, ve içerisindeki dosyaları size sağ salim teslim edebiliriz. Saygılarımızla.
Merhabalar, yaklaşık 6 aydır sorunsuz kullandığım harici harddiski görmüyor ve içerisindeki bilgiler yok oldu. Ne yapılabilir? Resimlerimi geri alabilir miyim?Sayın kullanıcı, Muhtemelen harddiskiniz arızalanmıştır, ancak içerisindeki bilgiler yok olmamıştır. Bu nedenle bilgilerin kurtarılabileceğini düşünüyoruz. Bilgisayarım harddiski görmüyor şikayeti ile bize başvuran kullanıcıların yüzde doksanına yakınının sorunlarını çözmekteyiz. Ücretsiz analiz hizmetimizden yaralanabilirsiniz. Saygılarımızla.
Bilgisayar Yeni taktığım Harddiski Görmüyor
Yeni harddiskler kullanıcılar tarafından bilgisayara takıldığında sıkça karşılaştıkları bir problem var. Bilgisayarın yeni harddiski görmemesi. Peki ama neden bilgisayar harddiski görmüyor? Bunun temel ve basit bir nedeni var. Harddiski bilgisayara takan kullanıcının aslında pek de bilinçli olmaması ve belki de daha önce hiç bir bilgisayara harddisk monte etmemiş olması. Neyse ki bu tip sorunlar, ufak çaplı ve kolayca aşılabilecek türden sorunlar. Yapılması gereken doğru bağlantıların nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek ve mevcut bağlantıyı kontrol etmek. Burada tespit edilecek bir hatalı bağlantıyı düzeltmek, sorununda sona ermesi anlamına gelecek. Şayet sorun bağlantı kaynaklı değilse kuvvetle muhtemel bir biçimlendirme problemiyle karşı karşıyasınız demektir. Harddisklerin işletim sistemleri tarafından tanınabilmeleri için biçimlendirilmeleri gerekmektedir. Biçimlendirme işlemini gerçekleştirmek için sırasıyla Başlat / Bilgisayarım / Yönet / Bilgisayar Yönetimi / Depolama / Disk Yönetimi seçeneklerine tıklayın. Yeni harddiskinize sağ tuşla tıklayıp Yeni Bölüm Oluştur / İleri seçeneklerine tıklayın ve biçimlendirme işlemini başlatın. Dosya sistemini belirleyip işlemi sonlandırın. İşlemin tamamlanmasıyla beraber sorununuz ortadan kalkmış olacak.
Bilgisayar Harddiski Görmüyor. İçindeki Bilgiler Yok Oldu. Hangi Tür Arızalarda Veriler Kurtarılabilir?
İlk olarak harddisk arızalarına göz atalım ve hangi arıza da hangi veri kurtarma yöntemlerinin uygulanabileceğine değinelim. Harddiskler, birçok farklı nedenden ötürü arızalanabilirler. En sık karşılaşılan arıza türleri fiziksel darbelere bağlı arızalar, elektrik dalgalanmalarından kaynaklanan arızalar ve bilgisayarın kötü kullanımından doğan arızalardır. Madde madde incelemek gerekirse doğal afetler, engellenmeleri mümkün olmayan sel, fırtına, yangın, deprem vb. gibi durumlardır. Afete maruz kalan bir harddiskin ağır hasara uğramış olduğu söylenebilir. Bu tip durumlarda tek çare, profesyonel kurtarma hizmetine başvurmaktır. Harddiskler elektrik dalgalanmalarından ya da kullanıcı hatalarından dolayı çökebilirler. Bu tip durumlarla karşılaşıldığında şayet harddiskte bulunan verilerin yedekleri de yoksa hassas şekilde veri kurtarma yoluna gidilmelidir. Uzmanlığı olmayan kullanıcıların bireysel kurtarma çabalarına girişmemeleri önerilir. Veri Kurtarma Servisi olarak harddisk arızanız ne olursa olsun sorununuzu çözmek için hazırız. Bize dilediğiniz konuda danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter