0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harddiskimdeki dosyaları göremiyorum

Harddiskimdeki dosyaları göremiyorum. Sayın V.K.S. Herşey normal giderken birdenbire dün, harici harddiskimdeki dosyaları görememeye başladım.Acaba harddisk verilerimin kurtarılması mümkün müdür? Mümkünse ücret ne kadardır. Harddiskim 1 Terrabyte Western Digital markadır. Teşekkürler.

Merve Hanım, Anlattıklarınız ışığında, harddiskinizdeki göremediğiniz dosyalara eksiksiz olarak kavuşmanız mümkün görünmektedir. Harddiskinizdeki dosyaları görememeniz, voltaj dalgalanmaları neticesinde meydana gelen devre arızalarından, ya da harddisklerde bulunan yazılımın çökmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bize ulaşan harddiskimdeki dosyaları göremiyorum şikayetleri arasında en büyük grubu bu tür arızalar teşkil etmektedir. Yani harddisk fiziksel bir darbeye maruz kalmamış, içi açılmamışsa harddiskinizdeki dosyaları görememeniz bu arıza nedenlerini ilk olarak aklımıza getirmektedir. Bu tür durumlarda harddiskin donanımsal ya da fiziksel onarımını yapmaktayız. Arıza giderildiğinde veriler zaten ulaşılabilir olduğundan veri kurtarma ücreti talep etmemekteyiz. Saygılarımızı sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Harddiskimdeki Dosyaları Göremiyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?
Harddisklerinizde verilerinizi görememek veri kurtarma yapılmasına işaret eden durumlardan biridir. Bu tip durumlarla karşılaşır karşılaşmaz harekete geçmek, hasar ve kayıpları en aza indirecektir. Harddiskte dosyaları görememek, harddiske biçimlendirme yapmayı ve görünmez durumdaki verilerin silinmesini gerektirir. Yedeği olmayan önemli bir veriyi kaybetmek, gerek maddi ve gerekse manevi açıdan sorun yaratabilir. Harddiskteki dosyaların görünmemesi, hasar görmüş, açılamayan, erişilemeyen ya da kopyalanamayan dosyalar ya da dizinler, bozulmuş belgeler, okunamayan ya da kopyalanamayan cd gibi veri yedekleyiciler, okunamayan ya da formatlanmamış olarak gözüken hafıza kartları ile benzeşen durumlardır. Bahsi geçen tüm durumlarda biçimlendirme yapmak gerekir. Biçimlendirme işlemi mevcut tüm verileri sileceğinden silinen verilerin kurtarılabilmek için veri kurtarma işlemine gerek duyulur. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.
Sanırım Harddiskim Arızalandı. Harddiskimi Açabiliyorum ama Harddiskimdeki Dosyaları Göremiyorum. Bu Sorun Neden Yaşandı? Bir Daha Böyle Bir Sorunla Karşılaşmamak İçin Neler Yapmalıyım?
Harddiskinizi açıp aslında mevcut olan dosyalarınızı görememek, harddiskinizin muhtemelen yazılımsal bir sorun yaşadığını ve biçimlendirilmesi gerektiği anlamına gelir. Ancak biçimlendirme harddiskin içinde bulunan dosyaların silineceği anlamına geldiği için veri kurtarmaya gerek kalacaktır. Bu duruma maruz kalmamak için alınabilecek korumaya yönelik bazı önlemler de mevcut. En etkili veri koruma yöntemleri, verileri şifrelemek, tam şifrelenmiş harddisk bölümü oluşturmak ve şifrelenmiş gizli bölüm oluşturmaktır. Harddiskinideki dosyaları göremiyor iseniz biçimlendirme yapmanız kaçınılmaz. Biçimlendirme sonrasında ise harddiskteki verilere ihtiyaç duyuyorsanız, veri kurtarma yapmak zorundasınız. Bireysel veri kurtarma yöntemleriyle basit çaplı kurtarmalar yapabilmekle beraber büyük çaplı dosyaları kurtarmak için profesyonel kurtarma yöntemlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter