0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Western Digital marka harddiskimin içindeki verilere ulaşamıyorum.

Merhabalar, Western Digital marka harici hard diskim var. Şu anda içindeki verilere ulaşamıyorum.Bilgisayara taktığımda hard diski görmüyor. Fiziksel bir darbe sonucunda hasar gördüğünü düşünüyorum. İçinde önemli bilgilerim vardı. Bununla ilgili olarak size bazı sorularım olacak. İçerisindeki tüm bilgilerin kurtarılması mümkün müdür? Bu bilgilerin kurtarılması ne kadar maliyetli bir iştir? Cihazı yaklaşık 6 ay önce aldım ve makine garanti kapsamındadır. Bu işlemler sonucunda garanti kapsamından çıkar mı ? Cihazı tekrar kullanabilme sansım olabilir mi acaba? Yani cihazın tamiriyle de ilgileniyor musunuz? Bu işlem ne kadar sürer? Cihazı önceden görüp, ücretsiz destek verebiliyor musunuz? Yukarıdaki konularla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Sayın ziyaretçimiz, diskiniz düşme, çarpma, devrilme gibi önemli bir fiziksel etkiye maruz kaldı ise, donanımsal bir sorunu olması muhtemeldir. Öncelikle analiz edilmesi gerekmektedir. Arıza tespitinden sonra, size bir rapor sunulur ve harddiskinizin fotografları rapora eklenir. Raporda harddiskinizin ne kadar sürede kurtarılabileceği, verilerin yüzde kaçının kurtarılabileceği, ve fiyatın ne kadar olacağı belirtilir. Bu aşamada siz bir karar verirsiniz. Veri kurtarma işlemi yaptırmak ya da yaptırmamak. Harddisk veri kurtarma fiyatları, arızanın durumuna, harddiskin boyutuna göre değişiklik arz etmektedir. Harddisk veri kurtarma fiyatlarımızı sitemizin ilgili sayfasından inceleyebilirsiniz.
 • Harddisk veri kurtarma fiyatlarımız.
 • Harici harddiskimin içindeki verilere ulaşamıyorum. Uzun süredir kullanmaktaydım. Büyük bir arızası olduğunu sanmıyorum. Çünkü üzerindeki gösterge ışığı normal olarak yanıyor ve çalışırken sesi normal çıkıyor. Sizce verilerime neden ulaşamıyorum, sorunun çözümü için ne yapmalıyım? İbrahim Sağlam. İbrahim Bey, anlattıklarınız doğrultusunda harici harddiskinizin firmware kaynaklı bir problemi olduğunu tahmin ediyoruz. Firmware gömülü yazılım anlamına gelir ve cihazınızın doğru çalışması için üretici firma tarafından önceden içerisine yüklenir. Bu yazılımlarda meydana gelebilecek problemler cihazın doğru çalışmamasına neden olmaktadır. Sorununuzun çözümü için teknik servis ile bağlantıya geçmeniz doğru olur. Veri Kurtarma Servisi olarak biz de firmware tabanlı sorunların çözümünde ve arızalı cihazlardan veri kurtarma işlemi yapılmasında hizmet sunuyoruz. Merhabalar. Harici harddiskimi bilgisayarım görüyor ama içerisine girmek isteyince biçimlendirmem gerektiğini söylüyor. İptal deyince tekrar geri dönüyor. İçindeki verilere ulaşamıyorum. Biçimlendirme yapmak da istemiyorum. Çünkü içerisinde lazım olan dosyalar var. Yardım edin lütfen. Sayın kullanıcı, harici harddiskinizin içerisindeki verilere ulaşmak için sürücüye bir harf atamayı deneyin. Bunu windows içerisindeki disk yönetimi bölümünden yapabilirsiniz. Eğer sonuç alamazsanız başka bir sistemde dosyalarınıza ulaşmaya çalışın. Eğer bu da mümkün olmuyorsa live CD kullanarak verilerinize ulaşabilirsiniz. Verilerinizi güvenli bir yere kopyaladıktan sonra rahatlıkla diskinizi biçimlendirebilirsiniz.
  Harddiskim Arızalandı. Harddiskimin İçindeki Verilere Ulaşamıyorum. Araştırdığım Kadarıyla Harddiskimde Bad Sector Arızası Var. Bu Arıza Nasıl Giderilir ve Harddiskimde Bulunan Veriler Kurtarılabilir mi?
  Bad sector arızanız var ve harddiskte bulunan verilere ulaşamıyor iseniz yapmanız gereken doğrudan profesyonel hizmete başvurmaktır. Mekanik yapıdaki harddisklere kaydedilen veriler plakalara yazdırılır ve okunur. Yazma ve okuma işlemleri, zamanla harddisk plakaları üzerinde okunamayan ve yazılamayan kör noktalar yani bad sector oluşmasına neden olur. Bad sectore fazla ısınma, yüksek nem ve kullanıcı hataları neden olur. Bad sector oluşan noktalarda veriler okunamaz ve bu noktalara veri yazılamaz. Harddiskte takılma, donma ve hatalı kopyalama gibi durumlar meydana gelmeye başlar. Bad sector hataları, bireysel kurtarma yöntemleriyle giderilemez. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda profesyonel hizmet alma yolunu tercih etmelisiniz. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.
  Bad Sector Arızasından Dolayı Harddiskimin İçindeki Verilere Ulaşamıyorum. Bad Sector Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Gerçekleştiriliyor?
  Bad sector hatasından dolayı harddisk içindeki verilere ulaşılamıyor. Bunun nedeni harddisk plakalarından okuma ve yazma işlemi gerçekleştirilememesi. Sorunuzu cevaplamadan önce ilk olarak şunu belirtelim: bad sector sorunu bireysel kurtarma yöntemleriyle giderilemez ve kalıcı hasarlara sebebiyet verir. Bu yüzden bad sector vakalarında bireysel kurtarma yöntemlerinden uzak durunuz. Gelelim bad sector veri kurtarma işleminin nasıl gerçekleştirileceğine. İşleme ilk olarak kör noktaların ilerleme durumunun kontrolüyle başlanır. Kör noktaların ne kadar ilerledikleri tespit edilir. Ardından müdahale aşamasına geçilir. Bad sector sorunu yaşıyorsanız, bizden ücretsiz bad sector analizi isteyebilirsiniz. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

  V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
  V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

  vBulletin counter