0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

harici hard disk markaları

Seagate
Sektörün lideri Seagate, basitçe eklenebilen depolamadan yüksek performanslı, ileri derecede yükseltilebilir tasarımlara kadar kolayca taşınabilen depolama çözümleri sunmakta.
Western Digital
Hayal ederken büyük, taşırken küçük sloganıyla yola çıkan depolama sektörünün lider firmalarından Western Digital, yeni ürünlerinde basit, hızlı, yerel ve bulut yedeklemeli tasarımlar kullanmakta.
Silicon Power:
Çoğu depolama şirketi gibi Tayvan'da üretim yapan Çinli şirket Silicon Power, çıtası her geçen gün yükselmekte olan, ülkemizde de özellikle Diamond modeliyle tercih edilen bir harici hard disk markası.
Toshiba
Eğlence içeriklerinin dijital hale gelmesi, hızlı veri aktarabilen ve yüksek kapasiteye sahip güvenilir harici hard disk sürücülere yönelik kullanıcı taleplerinin arttığı pek çok kullanıcı video, müzik parçaları ve fotoğraflar gibi büyük dosyaların bilgisayar ve depolama cihazı arasında hızıca aktarılmasını amaçlayan Toshiba, ülkemizde tercih edilen harici hard disk markalarından biri.
Samsung:
2011 yılında Hard Disk Üretim Bölümünü Seagate'e sattıktan sonra bu alanda üretim yapmayan Samsung'un harici hard diskleri halen piyasada bulunmakta ve tercih edilmekte.
Verbatim:
1969 yılında kurulan, günümüzde Mitsubishi Chemical Corporation Group'un bir parçası olan Verbatim, harici hard disk sektörünün tanınan markalarından biri.
A - Data
Daha ziyade sd card piyasasında popüler olan A - Data, harici hard diskte üreten ve ürünleri ülkemizde bulunan bir marka.
Hitachi
Küresel Depolama Teknolojileri Bölümünü Western Digital'e sattıktan sonra üretim yapmayan Hitachi'nin özellikle 2. el piyasasında halen harici hard diskleri bulunmakta.
Stormax:
Ülkemizde daha çok ürettiği tabletlerle tanınan Stormax, fazla popüler olmasa da harici hard diskte üreten bir firma.
Codegen:
Ürettiği Mp3 playerlarla adını duyurduktan sonra veri depolama alanına da el atan Codegen'in harici hard diskleri piyasada bulunmakta.
Mikrobox
Darbeye karşı hassaslığı yüzünden kullanıcılarının şikayetçi olduğu Mikrobox harici hard diskler, kolay bulunmamakla beraber piyasada boy göstermekte.
Iomega
Lenovo tarafından satın alındıktan sonra Lenovo Iomega adıyla üretim yapan firmanın eski ve yeni üretimlerini piyasada bulabilmek mümkün.
H&P:
H&P, bilgisayar sektörünün devlerinden biri olsa da harici hard disk alanında hiçbir zaman etkin aktörlerden biri olamadı ve bir süre sonra üretimi sonlandırdı. Özellikle 2. el piyasasında H&P harici hard diskler bulunmakta.
Sony:
Yer aldığı hemen hemen her alanda zirveye oynayan teknoloji devi Sony'nin faaliyet gösterdiği alanlar içersinde belki de en pasif kaldığı alanın harici hard disk alanı olduğu söylenebilir. Bununla birlikte marka popülaritesinden ötürü ürünleri rağbet görmekte.
Phillips:
Artık harici hard disk üretmeyen Phillips'in 2. el piyasasında ise ürünleri rahatça bulunabilmekte.
Dente:
Bir dönem adını duyurduktan sonra hızla unutulan, sık rastlanmasa da piyasada bulunabilen bir hard disk markası.
Buffalo
Buffalo, Türkiye piyasasında halen çok etkili olmasa da yurtdışında özellikle de Amerika piyasasında ciddi ve saygın yeri olan bir depolama üreticisi.
Lg:
Teknolojinin çeşitli sektörlerinde yer aldığı için bulunduğu her alana aynı önemi vermeyen Lg'nin çok etkin olmadığı ya da olamadığı harici hard disk alanında Türkiye'de ise tercih edilen markalardan biri.
Msi:
Ana kart ve ekran kartı üreticisi olarak bilinen Msi, fazla bilinmese de harici hard diskte üretmekte.
Pqi:
Hasara duyarlı harici hard diskleri daha dayanıklı hale getirmek için çalışan Pqi, piyasadaki harici hard disk alternatiflerinden biri.
Lacie:
Sık rastlanmamakla beraber piyasada varlığını sürdüren harici hard disk markalarından biri.
Maxtor:
2006'da Seagate'e satılmasına karşın 2. el piyasasında hala bulunabilen eski bir harici hard disk markası.
Freecom:
Tıpkı Verbatim gibi Mitsubishi'nin bünyesinde hizmet veren Freecom, halen piyasada bulunabilen harici hard disklerden.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter