0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Harici Harddiski Görmüyor

"PC harici harddiski görmüyor ise ne yapmalıyım? Harici harddiski görmeme problemi birden çok farklı nedenden kaynaklanıyor olabilir. İlk akla gelen tabi ki bağlantıların doğru olarak yapılıp yapılmadığı, usb girişlerinin çalışıp çalışmadığı ve harici harddiske enerji gidip gitmediğidir. Öncelikle bunları kontrol edin. Bağlantının nasıl yapılması gerektiği konusunda harici harddiskiniz ile birlikte gelen kullanma kılavuzundan mutlaka yardım alın. Bazı durumlarda harici harddiskin bağlandığı bilgisayarın güç kaynağı yetersiz bile kalabiliyor. Bu tip problemlerin çıkabileceğini unutmayın. Eğer bağlantı ile ilgili bir problem olmadığından emin iseniz
harici harddiskinizin varsa sürücü cd'sinden veya internet adresinden driver güncellemesini yapın. Disk yönetimi menüsünden harici harddiskinizin okunup okunmadığını kontrol edin. Eğer harici harddiskiniz disk yönetiminde görünüyorsa üzerine sağ tıklayıp biçimlendirin. Biçimlendirdikten sonra harici harddiskiniz çalışacaktır. Eğer burada da görünmüyorsa ve diğer çözüm yolları probleminizi çözmedi ise ürünü başka bir bilgisayarda deneyin ve çalışıp çalışmadığına bakın. Burada da problem çıkarıyorsa satın aldığınız yer ile iletişime geçmenizde fayda var. Bir arıza olması ihtimali oldukça yüksek diyebiliriz.
Harici harddisk güç kaynağı yetersiz olduğu için bilgisayar görmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Harici harddisklerin güç kaynağı sebebiyle okunmama problemi özellikle biraz eski bilgisayarlarda sıklıkla karşılaşılan bir problem. Bu problemin çözümü için en güvenli ve doğru yöntem harici harddiskinizi bağladığınız bilgisayarı upgrade etmek. Güç kaynağını ve gerekliyse anakartını daha güncel ve iyi versiyonları ile değiştirmeniz de fayda var. Eğer acil bir iş için harici harddiski bağlama ihtiyacınız var ise geçici bir çözüm önerebiliriz. Bu işlem için iki usb bağlantısından birlikte güç çekerek tek bir bağlantıya aktarabilen kablolar var. Bunları bilgisayarcılardan temin edebilirsiniz. Bu kablo ile harddiskinizi bağladığınız takdirde yeterli güç alacaktır ve çalışacaktır. Yine de çok doğru ve kalıcı bir çözüm değil. Kalıcı çözüm için sisteminizi yükseltmeniz en iyisi olacaktır.
Bilgisayar, Önce Ses Gelen Sonra da Yavaşlamaya Başlayan Harici Harddiski Görmüyor. Harici Harddiskin İçinde Bulunan Verilerin Kurtarılabilmesi Söz Konusu mu?
Harici harddisk olarak kullanılan sabit manyetik disklerin içersinde yer alan manyetik yapıdaki okuma - yazma kafaları, genel olarak fiziksel darbeye bağlı arızalar yaşayabilirler. Harici harddiskler, çeşitli emarelerle arızalandıklarını belli ederler. Sizin de sorunuzda belirttiğiniz gibi bir harici harddiskin çalışma sesinin dışında sesler çıkarıp yavaşlaması, okuma - yazma kafasının bozulduğuna işarettir. Harici harddiskinizin arızalanması ya da arızalanmak üzere olması bir problem teşkil ederken diğer sıkıntıda depolama amaçlı kullandığınız cihazınızın içinde erişilemez durumda bulunan ve başka yedekleri olmayan verilerinizdir. Bu duruma maruz kaldıysanız, harici harddiskinizin ve ardından verilerinizin, sadece harici harddiskinizin ya da sadece verilerinizin kurtarılmasını tercih edeceksiniz. Tercihinizin ardından yapmanız gereken bireysel kurtarma yöntemleriyle vakit kaybetmeden profesyonel destek alma yoluna gitmek olmalıdır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.
Harici Harddiskimi Yere Düşürdüm. Haric Harddiski Bilgisayara bağladığımda Harici Harddiskin Işığı Yanıyor ama Bilgisayar Harici Harddiski Görmüyor. Ne Tür Bir Sorun Olabilir?
Harici harddiskler, her ne kadar kullanım olarak harddisklerden ayrılsalar da ufak nüanslar dışında harddisklerle benzer teknik özelliklere sahiptirler. Bu teknik özelliklere, çalışma prensiplerini ve kullanım şartlarını da dahil etmek gerek. Dolayısıyla harici harddiskte meydana gelen bir arızayı harddiskte meydana gelmiş bir arızadan pek de farklı görmemek lazım. Yani sizin harici harddiskinizle yaşadığınız sorun sonrası bilgisayar harici harddiski görmüyor ise bu sorun herhangi bir harddiskin düşürülmesi sonucu çalışmamasıyla bire bir aynı durumdur. Gelelim harici harddiskinizin arızasına ve nasıl kurtarılacağına. Harici harddiskinizde tıpkı harddiskler gibi tamamı hareketli iç donanımdan meydana gelirler. Fiziksel darbe almaları durumunda bu hareketli parçalar, özellikle de okuma - yazma kafası arızalanır ve ortaya kafa atma denen problem çıkar. Üstelik harici harddiskler, harddiskler gibi bilgisayar kasasının içi gibi nispeten daha güvenilir bir yerde durmadıkları için fiziksel darbe görmeye daha yatkındırlar. Bu problem, okuma - yazma kafasının değiştirilmesiyle ya da onarılmasıyla düzeltilir. Eğer harici harddisk içersindeki verilerin kurtarılması da isteniyorsa, veri kurtarma işlemi yapılır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak, hem harddisk arızalarınızı giderecek hem de kurtarılması gereken verilerinizi kurtaracak tecrübeli uzman kadromuz ve ileri teknoloji donanımsal müdahale imkanlarımızla hizmetinizdeyiz. Dilediğiniz her konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz."

vBulletin counter