0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

harici hdd biçimlendirme istiyor

Harici hdd biçimlendirme istiyor.Merhaba, ofis dosyalarını yedekleme amaçlı kullandığımız harici hdd biçimlendirme istiyor, bir gün önce dosyaları yedeklerken elektrik kesildi ve işlem yarım kaldı şimdi açtığımda sürücüye ulaşamıyorum hata veriyor ve diskin kullanılması için biçimlendirilmesi gerekiyor diyor. Biçimlendirme yapmamızın imkanı yok içinde uzun süredir depoladığımız dosyalar var bu dosyaları kurtarmamız veya hdd yi biçimlendirmeden açmamız mümkün mü?
İyi günler, yaşadığınız elektrik kesintisi sırasında taşınabilir harddisk bir hatayla karşılaşmış olması mümkün, büyük ihtimalle veri aktarımı sırasında güç kesildi ve bu yüzden taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor.Harddisk hata denetimi yapabilirsiniz veya chkdsk işlemini kullanabilirsiniz eğer fiziksel bir hasar meydana gelmediyse bu yöntemler işinizi görecektir.Uguladığınız yöntemler sonrası taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor ise üçüncü parti bir program kullanarak harddisk hatalarını denetleyip verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz, kullanacağınız programın kaliteli ve tam sürüm bir program olduğundan emin olun yoksa dosyalarınızı tam olarak kurtaramayabilirsiniz ayrıca harddiskinizin fiziksel bir sorun yaşıyorsa, harddiski çalıştırdığınız her an verilerinizi kaybetme şansını arttıracaktır. Taşınabilir harddisk fiziksel bir problem yaşıyorsa size bazı belirtiler verebilir, mesela daha önce duymadığınız sesler çıkarması olasıdır veya ışıklarında önceden görmediğiniz sinyal niteliğinde oynamalar görebilirsiniz.Şüphelendiğiniz bir durum varsa veya uyguladığınız yöntemler sonucunda bile taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor ise durum daha kötüye gitmeden profesyonel yardım almalısınız.Tüm marka ve model taşınabilir harddiskler için gerekli yedek donanım ve ekipman şirketimizde bulunmakta.Harddiskinizi ücretsiz analiz için bize yollarsanız uygulanabilecek işlemler için size daha net bir bilgi verebiliriz.
Merhaba. Bazı programlar çok pahalı olduğu için internetten birkaç korsan program indirme yoluna gittim. İndirdiğim programları harici harddiskimin içine kopyaladım. Bunu yaparken amacım bu programların dosyalarının harici harddiskin içersinde kalması ve bilgisayarımda gereksiz yere kapasite işgal etmemesiydi. Neyse programları dediğim şekilde kopyaladım. Programlardan ilkini başarıyla kaydettim. Hatta kısa bir süre kullandım da. Hiç bir sıkıntı olmadı. Ancak 2. programı yükledikten sonra olanlar oldu. Antivirüs programım otomatik şekilde devreye girdi. Sisteminize virüs bulaşmıştır uyarısı geldi. Ben de doğal olarak harici harddiski bilgisayarımdan söküp bilgisayarımdaki sıkıntıya odaklandım. Uzun süren bir işlemin ardından antivirüs programı, tespit edilen virüsleri silmeyi başardı. Tam rahat etmişken harici harddiskimi açtım. Ancak harici hdd biçimlendirme istiyor ve kesinlikle açılmıyordu. Biçimlendirme yapabilmem söz konusu değildi. Çünkü harici harddiskimde birbirinden önemli fotoğraflar ve videolar bulunmakta. Ne yapabileceğime dair bilgilendirirseniz sevinirim.
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun diyelim. Sizin de belirttiğiniz gibi bazı program, uygulama ya da oyunlar cidden fahiş fiyatlarla satılmaktalar. Bu da kullanıcıları ister istemez korsan yazılımlar kullanmaya itiyor. Ancak korsan yazılımların bazıları, sizin de karşılaştığınız gibi kötü amaçlara hizmet eden birer tuzak olarak kullanılmaktalar. Antivirüs programınız, sisteminize bulaşan virüsleri aktif hale geçmeden tespit edip yokettiği için kendinizi şanslı saymalısınız. Gelelim esas sorunumuza. Neden harici hdd biçimlendirme istiyor? Harici hdd biçimlendirme istiyor. Çünkü bilgisayarınıza bulaşan virüs, harici harddiskinize de bulaştı ve muhtemelen aktif hale geçti. Biz bu tür sorunları yazılımsal sorunlar olarak nitelendiriyoruz. Çoğu virüs, aktif hale geçtiğinde doğrudan tahribat yapabilmek için sistem dosyalarına saldırır. Bir sistem dosyasının bozulması ya da silinmesi de, sistemin kusurlu çalışması ya da hiç çalışmaması sonuçlarını doğurur. Virüs bulaşması ve aktif hale geçmesi sonucu harici hdd biçimlendirme istiyor ise bireysel olarak yapabilecekleriniz gayet sınırlı. Yabapileceğiniz en mantıklı işlem, harici harddiskinize antivirüs programınızla tam tarama yapmanız ve programın virüsleri temizlemesini ummanız. Buradaki sıkıntılı durum ise virüsün fotoğraf gibi sizin için önemli verilere bulaşıp bulaşmadığı. Şayet bu yoldan gidecekseniz ve önemli verilerinize virüs bulaşmışsa, verilerinizi silmekten başka şansınız. yok. Verileriniz riske atılamayacak kadar önemliyse, başvurmanız gereken yol bizim de sunduğumuz türden bir profesyonel veri kurtarma hizmeti almak olmalı. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla harici harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter