0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

hasar görmüş sabit diskten veri kurtarma

Hasar görmüş bir sabit diskten veri kurtarmayı anlatmaya başlamadan önce böyle istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalmamak için başta yedekleme olmak üzere çeşitli yöntemlere başvurulması gerektiğinin altını çizmek gerekli. Özellikle veri yedekleme seçeneği, sabit diskinizde her ne problemle karşılaşırsanız karşılaşın başka bir yedekleme ortamında verilerinizin sağlıklı ve kayıpsız bir şekilde saklı kalacağı anlamına gelir. Bu öneriye uymak da geç kalmış ve sabit diskiniz, verilerinizin herhangi bir yedeği yokken çökmüşse çaresizliğe kapılmayın. Halen yapılabilecek hamleler var. Sabit diskinizin yangın, sel ya da herhangi başka bir afetten dolayı zarar gördüğü durumlarda dahi veri kurtarma servisleri, üstün teknolojik ekipmanları, profesyonel programları ve uzman kadrolarıyla verilerinizi kurtarabilmekteler. Üstelik veri kurtarma servisleri aracılığıyla sadece istediğiniz verilerin kurtarılabilmesi de mümkün. Sabit disk her ne hasar görmüşse görsün başarı oranı % 85'in üzerindedir.
Veri kurtarma servislerinin ağır hasar görmüş sabit disklerden dahi yüksek bir başarı oranıyla veri kurtarabilmesinin çeşitli nedenleri vardır. Binlerce kez veri kurtarma işlemi yapmış uzmanların tecrübeleri, ilk altı çizilmesi gereken detaydır. Bir başka önemli detay, sadece veri kurtarma uzmanları tarafından kullanılabilen profesyonel veri kurtarma programlarıdır. Profesyonel veri kurtarma programları, amatör düzeydeki ve kısıtlı bireysel veri kurtarma programlarının aksine tam bir kurtarma yapabilme yeteneğine sahip karmaşık yapılı ve etkin programlardır. Bu programlar, uzmanlar tarafından kullanılmadığı takdirde büyük sorunlara neden olabilir ve veriler kalıcı olarak kaybolabilir. Son olarak değinilmesi gereken detay ise ağır hasar görmüş ve sadece uzman müdahalesi ve program desteğiyle kurtarılamayan sabit disklerin donanımsal müdahalelerle laboratuar ve temiz oda (clean room) ortamlarında kurtarılabilmesidir.
Hasar görmüş sabit diskten veri kurtarma işlemi, yalnızca uzmanların kalkışması gereken bir operasyondur. Veri kurtarma hizmetine gereksinim duyduğunuzda ücretsiz analiz yaptırmak, sorununuzun ne olduğunu ve nasıl giderilebileceğini öğrenmek ve şayet arzu ederseniz sorununuzu gidermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Selam. Kardeşim arkadaşına giderken dizüstü bilgisayarımı yanında götürmüş. Bilgisayarım hasar görmüş, sabit diskten veri kurtarma yapılabilir mi?
Merhaba. Maalesef sorunuzda cevaplamamıza yardımcı olabilecek pek detay vermediğiniz için net cevaplar vermemiz yanıltıcı olabilir. Bu yüzden size yol göstermek adına bazı olasılıklar üzerinde duralım. Sorunuzda hasar görmüş sabit diskten veri kurtarma demişsiniz. Ancak oluşan hasar fiziksel bir hasar mı yoksa yazılımsal bir hasar mı bunu belirtmemişsiniz. Şayet sabit diskinizde oluşan hasar fiziksel bir hasarsa, uygulanabilecek müdahale yöntemleri donanımsaldır. Eğer oluşan hasar yazılımsal ise bireysel ya da profesyonel veri kurtarma yazılımlarıyla müdahalelerde bulunulur.Probleme ve yapılabilecek müdahale yöntemlerine değindikten sonra şimdi de isterseniz hasar görmüş sabit diskten veri kurtarma yöntemlerine detaylı şekilde değinelim. Özellikle internette çevrimiçiyken virüs bulaşması, genellikle kullanıcı hatalarından ötürü silinmemesi gereken sistem dosyalarının silinmesi, kötü amaçlı yazılımların aktif hale geçmesi gibi sebepler sistemlerde çeşitli sorunlara neden olabilir. Yazılımsal sorunlar başlığı altında toplayabileceğimiz bu sorunlar, harddisklerin kısmen ya da tamamen sorun yaşamasına sebep olur. Arızalanan harddisklerde veri kayıpları ya da verilere erişememe gibi sonuçlarla karşılaşılabilir. Bu sonuçlar genel olarak kendilerini biçimlendirme istemi ile gösterirler. Biçimlendirme yapma yoluna gitmek ise sorunu giderebilmekle beraber mevcut verilerin hepsinin silinmesine neden olur. Sorunun aşılması için bireysel ya da profesyonel veri kurtarma yöntemlerine başvurulur. Bireysel veri kurtarma yöntemleriyle küçük çaplı müdahalelerde bulunulabilir. Kullanıcılar, bireysel veri kurtarma müdahalelerini internetten ücretsiz şekilde indirebilecekleri, kısıtlı şekilde kurtarma yapabilen veri kurtarma programları vasıtasıyla gerçekleştirebilirler. Profesyonel veri kurtarma yönteminde ise uzmanlar tarafından kullanılan oldukça üstün ve karmaşık profesyonel veri kurtarma programları vasıtasıyla veri kurtarma müdahalelerinde bulunulur. Yangın ve sel gibi afetler, ani elektrik düşüşü ya da artışı gibi elektrik dalgalanmaları, çarpma ya da düşürme gibi fiziksel hasar durumlarında harddisklerin tamamı hareketli parçalardan oluşan iç donanım parçalarının bir ya da bir kaçında arıza meydana gelebilir. Bu arızalar sonucu harddiskler çalışmaz ve dolayısıyla da harddiskteki verilere ulaşılamaz. Donanımsal sorunlar başlığı altında incelenebilecek bu problemler, sadece uzmanlar tarafından gerçekleştirilebilecek, profesyonel veri kurtarma hizmetiyle giderilebilir. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter