0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

hdd biçimlendirme istiyor raw

Hdd biçimlendirme istiyor, raw. İyi günler, bilgisayarımda kullandığım ikinci harddiski format sonrası göremez oldum, disk yöneticisinden bakınca raw formatında gözüküyor ve hdd biçimlendirme istiyor. İçi dolu bir disk neden boş gözüküyor, içindeki dosyalar benim için önemli biçimlendirme yapmadan açabilmem mümkün mü? Biçimlendirme yaptıktan sonra dosyalarımı kurtarabilir miyim?
Raw Windows işletim sisteminin tanımadığı bir dosya sistemi türüdür, aslında ham veya biçimlendirilmemiş dosya sistemi de diyebiliriz.Windows raw dosya sistemini tanımadığı için hdd biçimlendirme istiyor, yani okuyabileceği NTFS veya Fat32 formatlarına dönüştürmek istiyor. Önceden kullandığınız NTFS ile biçimlendirilmiş harddiskler karşılaştığı bazı problemler sonucu Raw formatına dönüşebilir. Raw formatlı harddiskinizden dosyaları ubuntu veya linux işletim sistemi kullanarak kurtarabilirsiniz böyle bir şansınız yoksa windows'un chkdsk komutuyla onarmayı deneyebilirsiniz.Chskdsk işe yaramaz ise internet üzerinden bulabileceğiniz üçüncü parti harddisk kurtarma ve dosya kurtarma programlarından yararlanabilirsiniz.Bu programları iki farklı şekilde kullanmayı deneyin. İlk olarak kullanacağınız programın harddisk dosya sistemi onarma gibi bir seçeneği varsa biçimlendirme isteyen hdd bu yöntemle düzeltilebilir ve dosyalarınıza tekrar erişim şansı yakalayabilirsiniz, bu özellik yok veya kullanılamıyor ise harddiskinize hızlı biçimlendirme yaparak tekrar kullanılabilir hale getirdikten sonra dosya kurtarma işlemi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden birçok program mevcut ancak kullanılabilecek iyi programlar ücretlidir. Uyguladığınız yöntemler başarısız olursa veya bu yöntemleri uygulamak için kendinizi yeterli görmüyorsanız bizimle irtibata geçip hdd biçimlendirme istiyor raw sorununuzu uygun ve profesyonel yöntemlerle ortadan kaldırabiliriz.
Dizüstü bilgisayarımla internette gezindiğim sırada bir siteye giriş yaptım. Girdiğim sitede otomatik olarak başka bir site açıldı. Açılan siteyi bir türlü kapatmayı başaramadım. Bilgisayarım bir süre sonra dondu. Sonra bilgisayarımı güç düğmesinden kapatıp yeniden çalıştırmak durumunda kaldım. Bilgisayarım açılmasına karşın hdd biçimlendirme istiyor, raw formatına dönüşen dosyaların hiçbiri açılmamakta. Raw formatına dönüşen dosyalar arasında benim için önemli ve kurtarılması gereken dosyalar bulunmakta. Mevcut durumda neler yapılabileceğine dair bilgilendirirseniz sevinirim.
Bilgisayarları çalışırken doğrudan güç düğmesine basarak kapatmak, dosya sistemleri üzerinde hatalar oluşmasına, daha ciddi durumlarda ise fatal error denen büyük sistem hatalarına sebebiyet verebilir. İşte dosya sistemi üzerinde oluşan hatalar da Ntfs ya da Fat32 dosya formatlarının hiçbir işe yaramayan ve uyumsuz olduğu için çalıştırılamayan Raw formatına dönüşmesine neden olabilir. Sonuç olarak sizin karşılaştığınız durumda da olduğu gibi Hdd biçimlendirme istiyor, Raw olan dosya formatında hiçbir işlem gerçekleştirilemiyor. Böyle bir hatayla karşılaşıldığında Linux işletim sistemi kullanılan bilgisayarlarda Ubuntu'dan boot edip Ntfsfix komutu ile düzeltme isteminde bulunulabilir. Ntfsfix, sanılanın aksine Linux işletim sistemindeki bir Chkdsk türevi değildir. Ntfsfix'in görevi yeniden yapılandırma yaparak aksaklıkları düzeltmektir. Bu sayede Raw dosyaları tekrardan Ntfs dosyalarına dönüştürülebilir. Bununla birlikte Ntfsfix, program haline getirilmiş versiyonuyla Windows ve diğer işletim sistemlerinde de denenebilir. Ayrıca Windows 7 kullanıcıları da Chkdsk'te kullanılabilen Recovery özelliğinden faydalanarak Raw dosyalarını Ntfs'ye dönüştürmeyi deneyebilirler. Ancak Raw formatının Ntfs formatına dönüştürülmesi her zaman kolay ve sorunsuz şekilde gerçekleşmeyebilir. Dönüştürme sonrası bazı dosyalarda hasar oluşabilir. Bu yöntemler, sizin gibi kurtarılması gereken verileri olan kişileri risk altına sokar. Bu nedenle sizin yaşadığınız sıkıntıda bu yöntemlerden uzak durmanız gerekir. Hdd biçimlendirme istiyor, Raw formatına dönüşen dosyalar üzerinde herhangi bir işlem gerçekleşemiyorsa ve aynı zamanda bahsettiğimiz yöntemleri deneyip risk alamayacağınız nitelikte veriler mevcutsa, yapmanız gereken profesyonel veri kurtarma hizmeti almak olmalıdır. Profesyonel veri kurtarma işlemiyle biçimlendirme yapılmadan dosya sisteminiz Raw'dan Ntfs'ye dönüştürülür. Bu sayede biçimlendirme yapılmasına da gerek kalmadığından herhangi bir veri kaybı yaşanmaz. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla biçimlendirme sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter