0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

hdd biçimlendirme istiyor

hdd biçimlendirme istiyor. 2 yıldır kullandığım ve içinde film arşivimin olduğu bir hdd bu. Aklıma gelen bütün yöntemleri denedim ama birtürlü açamadı internetten araştırdım ancak arşivimi kaybetmeden uygulayabileceğim bir yöntem bulamadım , bu durup dururken neden oldu ve tavsiye edebileceğiniz birşey var mı?
Merhaba hdd biçimlendirme istiyor ise dosya sistemi bozulduğundan kaynaklanıyor ve bu bozulma yüzünden bilgisayarınız harddiski açamıyor.Veri aktarma sırasında bir problem olmuş olabilir, harddiski kaldırırken bir hatayla karşılaşmış olabilir veya fiziksel bir sorun yaşıyor olabilir. Hdd nin arızasını görmeden söyleyebilmek çok zor ama size uygulayabileceğiniz adımlar konusunda tavsiyeler verebiliriz. Öncelikle bilgisayarım bölümünde eğer hdd yi görebiliyorsanız sağ tuşla tıklayıp özellikler bölümünden araçlar sekmesine gelin ve hata denetiminden şimdi denetle yi tıklayın. Denetleme yaptıktan sonra sorununuz düzelmiyorsa başlat satırına cmd yazıp enter tuşuna basın ve diskinizi chkdsk ile taratın, bu işlemleri sorununuzu çözebilir. Eğer hdd biçimlendirme isteme sorunu devam ediyor ise, problem fiziksel olabilir ve bu konuda sizin yapabileceğiniz birşey yok. Harddisk içindeki verileriniz önemliyse en kısa zamanda profesyonel bir veri kurtarma hizmeti almanızı tavsiye ederiz çünkü sorun yaşayan harddisklerde ne kadar çok işlem yapılırsa harddiskin telafi edilemeyecek şekilde bozulma ihtimali o kadar artar ve verilerinizi kurtarma olasılığınız buna oranla düşer. Verbatim harddiskler için gerekli yedek parça ve ekipman şirketimiz tarafından kullanılmaktadır, harddiskinizi ücretsi analiz etmemiz için bize yollayabilirsiniz.
Merhaba. Bu sabah arkadaşımın harici harddiskini bazı dosyaları bilgisayarıma kopyalayabilmek için emaneten aldım. Keşke almaz olaydım. Ortada bir çarpma yok, düşürme yok, aşırı ısınma yok, yanma yok, elektrik dalgalanması yok, virüs yok. Yani arıza olabilmesi için hiçbir neden yok. Ama hdd'yi 2. kez bilgisayarıma taktığımda arızalandı. Hdd biçimlendirme istiyor. Tam anlamıyla alet elimde kaldı. Arkadaşım anlayışlı biri. Anlatsam sesini çıkaracak biri değil ama içinde adamın bir sürü dosyası var. Aleti bu şekilde geri vermek ayıp olur. Benim hdd'de bulunan verileri eksiksiz olarak kurtarmam ve hdd'yi sağlam şekilde arkadaşıma teslim etmem şart. Bu yüzden arıza varsa hdd'yi tamir ettirmem ve aynı zamanda kaybolan tüm verileri kurtarmam lazım. Sizin sayfalarınızda gelen bütün sorulara içtenlikle cevap verdiğinizi ve insanlara yardımcı olmaya çalıştığınız gördüm. Gerçekten zor bir durum içersindeyim. Lütfen bana da ne yapabileceğim konusunda yol gösterin. İyi çalışmalar.
Merhaba. Teşekkür ederiz. Öncelikle yaşadığınız tatsızlık için geçmiş olsun diyelim. Ancak kendinizi hemen karamsarlığa teslim etmeyin. Zira deneyebileceğiniz bireysel yöntemler, bu yöntemlerde sonuç elde edilemezse profesyonel olarak sorunlarınızı giderebilecek bizim gibi servisler mevcut. Şimdi söyledikleriniz ışığında durumunuzla ilgili değerlendirmemize başlayalım. Biz de arkadaşınızın hdd'sinde herhangi bir donanımsal sorun bulunmadığı kanaatindeyiz. Çünkü hdd ilk denemenizde çalışmış. İkinci denemeniz ardından ise hdd biçimlendirme istiyor ve çalışmıyor diyorsunuz. Eğer donanımsal bir sorun olsaydı, hdd ilk denemenizde de çalışmazdı. O zaman ortada bir donanımsal sorun olması mümkün değil. Ancak yazılımsal sorunlarla ilgili sizin kadar kesin konuşamayız. Virüs ya da kötü huylu yazılımlar konusunda kolayca emin olabilmek mümkün değil. Size bu durumu arkadaşınızın hdd'sinde de gerçekleşmiş olma ihtimali bir hayli yüksek olan bir örnekle açıklayalım. Hdd'yi aldığınız arkadaşınızın bilgisayarında bulunan bir virüs, hdd'sine bulaşmış olabilir. Siz hdd'yi başka bir platformda yani kendi bilgisayarınızda çalıştırınca bu virüs aktifleşmiş olabilir. İşte bu yüzden hdd biçimlendirme istiyor olabilir. Şimdi gelelim neler yapılabileceğine. İlk olarak hdd'ye virüs taraması yapıp virüs olmadığından emin olun. Sonra hdd bilgisayarınızda takılıyken sürücünün üzerine gelip sağ tıklayın. Ardından sırasıyla Özellikler / Araçlar / Hata Denetimi / Şimdi Denetle / Bozuk Bölümleri Tarayıp Düzeltmeye Çalış seçeneklerine tıklayıp hata denetimini başlatın. Hata denetimi sonrası hdd'yi açmayı deneyin. Hdd açılmazsa denenebilecek son bireysel yöntem, chkdsk komutunu kullanmak. Chkdsk komutlarıyla birkaç şekilde biçimlendirme yapabilmek mümkündür. Ancak en çok tercih edilen komut, sırasıyla başlat / çalıştır / cmd / chkdsk (buraya harddiski simgeleyen harf yazılır): / f seçimlerini yaparak çalıştırılan komuttur. Bu komut ardından tekrar hdd'yi açmayı deneyin. Hala Hdd biçimlendirme istiyor ise yapmanız gereken profesyonel yardım almak. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak hem harddisk arızalarını gidermekte hem de veri kurtarma hizmeti vermekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter