0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

maxtor harici harddisk biçimlendirme istiyor

Merhaba, 2 yılı aşkın süredir kullandığım Maxtor harici harddisk biçimlendirme istiyor, daha önce hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım ve içinde başka yerde yedeği olmayan dosyalarım var. Problem acaba virüsmüdür yoksa harddisk bozuldu mu biran önce içindeki dosyaları kurtarmam lazım çünkü işimi yapamaz duruma geldim, yardımcı olursanız sevinirim
İyi günler, yaşadığınız problem virüs kaynaklı veya dosya sistemindeki bir bozukluktan kaynaklanıyor olabilir, bunun yanında dosya aktarımı sırasında güç kesintisi veya harddiskte meydana gelen fiziksel bir hasarda size problem yaşatıyor olabilir dolayısıyla harddiskinizi görmeden net bir cevap verebilmek oldukça güç.Harddisk hata denetimi yapabilirsiniz veya chkdsk işlemini kullanabilirsiniz eğer fiziksel bir hasar meydana gelmediyse bu yöntemler işinizi görecektir.Eğer hala maxtor harici harddisk biçimlendirme istiyor ise üçüncü parti bir program kullanarak harddisk hatalarını denetleyip verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz, bu programlar ücretlidir ve harddiskinizin 800gb dolu olduğunu göz önünde bulundurursak epey zamanınızı alacaktır ayrıca harddiskinizin fiziksel bir sorun yaşıyorsa, harddiski çalıştırdığınız her süre verilerinizi kaybetme şansını arttıracaktır. Maxtor harddiskiniz fiziksel bir problem yaşıyorsa size bazı belirtiler verebilir, mesela daha önce duymadığınız sesler çıkarması olasıdır veya ışıklarında önceden görmediğiniz sinyal niteliğinde oynamalar görebilirsiniz.Şüphelendiğiniz bir durum varsa veya uyguladığınız yöntemler sonucunda bile maxtor harici harddisk biçimlenirme istiyor ise daha fazla uğraşmadan profesyonel yardım almalısınız.Maxtor harici harddiskler için gerekli yedek donanım ve ekipman şirketimizde bulunmakta.Harddiskinizi ücretsi analiz için bize yollarsanız uygulanabilecek işlemler için size daha net bir bilgi verebiliriz.
Dün birkaç saniyeyi geçmeyen, anlık bir elektrik kesintisi oldu. O sırada masaüstü bilgisayarıma bağlı olan 500 Gb kapasiteli emektar Maxtor harici harddiskime birşeyler yüklemekteydim. Elektrik kesilince hem bilgisayar hem de harici harddisk kapandı. Acilen dışarı çıkmam gerektiğinden bir sorun olup olmadığına bakamadan evden çıktım. Akşam eve döndüğümde bilgisayarımı ve harici harddiskimi kontrol ettim. Bilgisayarımda herhangi bir sıkıntı yok. Ancak Maxtor harici harddisk biçimlendirme istiyor. Ben biçimlendirmeye hayır dedim. Daha sonra harici harddiski, dizüstü bilgisayarımda da çalıştırmayı denedim. Ama sonuç yine aynı oldu ve harici harddisk yine biçimlendirme istedi. Yine biçimlendirmeye hayır dedim. Harddiskin neredeyse tamamına yakını 5 - 6 yıllık çok özel arşivimle dolu. Bu arşivin içinde benim için paha biçilemeyecek düğün videolarımızdan bebeğimizin ilk fotoğraflarına kadar saymakla bitmeyecek değerli dosya mevcut. Bu verilerin hepsinin mutlaka kurtarılmasını istiyorum. Ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun.
Öncelikle geçmiş olsun diyelim. Ama fazla üzülmenize de gerek yok. Çünkü yaşadığınız sıkıntının çözümü var ve biz de Veri Kurtarma Servisi olarak sorununuzu gidermenizde size yardımcı olmaya hazırız. Anlattıklarınız ışığında Maxtor harici harddisk biçimlendirme istiyor ise ani elektrik kesintisine bağlı elektrik dalgalanmasında cihazınıza gelen yüksek ya da düşük voltaj bu sorunun oluşmasına neden olmuştur diyebiliriz. Bu tip elektrik dalgalanmaları ne yazık ki elektronik iç aksana zarar verir. İç aksanda bulunan bir ya da birden fazla elektronik parçanın hasar görmesi, harici harddiskin tamamen ya da kısmen bozulmasına neden olabilir. Sizin durumunuzda halen Maxtor harici harddisk biçimlendirme istiyor ise harici harddiskin kısmi bir sorunu var demektir.
Gelelim mevcut durumda neler yapılabileceğine. Çok küçük bir ihtimal de olsa, fiziksel hasar olup olmadığını kontrol etmek de yarar olacaktır. Bunun için çalıştırmayı denediğinizde Maxtor harici harddisk biçimlendirme istiyor ise sayfalarımızda defalarca nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verdiğimiz Chkdsk komutlarını kullanabilirsiniz. Bir başka alternatif de harici harddiske hata denetimi yapmak olabilir. Bu kontroller sonrasında harici harddiskinizde fiziksel hasar olup olmadığından kesin emin olursunuz. Şayet harici harddiskinizde fiziksel hasar yoksa, bu uygulamaların ardından başka bir işleme gerek kalmadan tüm verilerinize ulaşabilirsiniz. Ancak uygulamalar sonucunda harici harddiskinizde fiziksel hasar olduğu sonucuna ulaşırsanız, yapmanız gereken profesyonel yardım alma yoluna gitmek. Maxtor, artık Seagate'in bünyesine katıldığı için profesyonel yardım isteyeceğiniz servisin Maxtor cihazlarını onarabildiğinden ve bu cihazlardan veri kurtarma yapabildiklerinden emin olun. Veri Kurtarma Servisi, istisnasız şekilde Maxtor marka veri depolayıcıların hepsini onarabilmekte ve bu veri depolayıcılardan veri kurtarabilmektedir. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter