0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

sabit diski ssd ile değiştirme

"SSD, günümüzde bir bilgisayarda performans üzerindeki en etkili parçaların başında geliyor. Özellikle düşük kapasiteli modeller, ucuzlar ve giriş seviyesi bilgisayarlar için de uygunlar. SSD'li bir bilgisayarla çalışan biri, bir daha manyetik sabit disklere geri dönmek istemeyecektir. 128 gb'lık SSD'ler 1 tb'lık bir sabit diskle hemen hemen aynı fiyatta olduğu da unutulmamalı.
SSD kurulumundan önce harici bir USB sürücüde sistemin yedeği, imaj dosyası olarak alın. Windows 7 ya da Windows Vista'da Sistem ve Güvenlik / Yedekleme ve Geri Yüklemeye gelin. Açılan sayfanın sol tarafındaki sütundan Sistem görüntüsü oluştura tıklayın. Ardından USB sürücüyü hedef yedekleme birimi olarak seçin. Aynı sayfadan sistem onarım veri taşıyıcısı olarak Cd ya da Dvd'yi seçerek sonraki çökmelere karşı onarım önlemi de alabilirsiniz.
Sabit disk yanlamasına bağlı bulunuyorsa bunu değiştirmek için paneli açın ve diski çıkartın. Ayrıca sürücü muhafazasından lastik koruyucuyu da sökün. Sabit diskin yanlamasına bağlı olmadığı durumlarda ise alt kapağın sökülüp paneli SATA bağlantısının olduğu kısma doğru yöneltin ve çıkartın.
Plastiği yerine takın ve disk muhafaza alanına SSD diski yerleştirin. Daha önceki adımda anlatıldığı gibi USB sürücünüz üzerinden sistem geri yükleme imajıyla bilgisayarınızı yeniden çalıştırın.
Giriş seviyesi için

OCZ Agility 3, 60 gb kapasitesi olan bu model, sistem kurulumu ve diğer önemli veriler için yeterince yer sunmakta. Disk, manyetik diskler karşısında SSD'nin turbo efektini belirgin bir şekilde hissedebilmek için yeterince hızlı.
Orta seviye için

vBulletin counter