0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

seagate dahili harddisk biçmlendirme problemi

"Merhaba benim uzun süredir kullandığım Seagate dahili harddisk biçimlendirme problemi yaşıyorum. Harddiske biçimlendirme yapıyorum, bir hafta düzgün kullanıyorum ardından tekrar bozuluyor, acaba ben mi yanlış birşye yapıyorum yoksa harddisk bozuldu mu anlayamıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim
Seagate dahili harddik biçimlendirme problemi büyük ihtimalle harddiskin uzun süreli kullanımına bağlı olarak bad sector oluşturmasından kaynaklanıyor. Normal şartlarda herhangi bir arızası olmayan harddiskler de biçimlendirme isteyebilir bunlar genellikle hatalı kullanımdan veya çalışırken yaşanan elektrik kesilmelerinden kaynaklanır. Ama sizin Seagate harddiskiniz büyük ihtimalle kullanım ömrüyle ilgili bir problem yaşıyor. Harddiskinize biçimlendirme yaptığınızda işletim sistemi harddisk üzerinde oluşan bad sector bölümleri işeretler ve o bölümleri artık kullanmaz ama siz chksdsk uygulamasınıda bir deneyebilirsiniz. Harddiskinize chkdsk yapmak için, başlat sekmesine cmd yazıp enter tuşuna basın ardından açılan dos penceresinde imlecin bulunduğu satıra chkdsk/r x: yazın (x yerine harddiskinizi temsil eden harfi yazacaksınız). Harddiskiniz bu işlemden sonra düzgün bir şekilde çalışmaya başlayabilir ancak uzun vadeli bir çözüm olmayacaktır. Biçimlendirme yaparken hızlı biçimlendir yerine tam biçimlendirme yapmkta harddiskinizi daha sağlıklı kullanmanızı sağlayabilir. Bu işlemler sonrasında bile Seagate harddisk biçimlendirme istiyor ise fiziksel bir problemi vardır ve artık kullanım ömrü bitmiş demektir, ileride veri kaybı yaşamamanız için bozuk harddiskinizi kullanmayı bırakmanızı tavsiye ederiz.
Merhaba. Birkaç gün önce telaşla mimarlık ofisimden çıkarken Casper Nirvana dizüstü bilgisayarımı yere düşürdüm. Bilgisayarı açtığımda Seagate dahili harddisk biçimlendirme problemi ile karşı karşıya olduğumu gördüm. Biçimlendirmeye dair herhangi bir girişimde bulunabilmem söz konusu değildi. Çünkü şu an üzerinde çalışmakta olduğum 2 projem dahili harddiskin içersinde ve ne yazık ki başka kopyaları da yok. Dahili harddiskim, yaklaşık 6 aydır kullandığım ve beni ziyadesiyle memnun eden Seagate Laptop Thin HDD, (ST500LM021), 500 Gb, 7200 Rpm, Sata 2.0, 32Mb Cache, 2.5"", Notebook Disk. Dahili harddiskimin daha 1,5 yıla yakın bir garantisi var. Ben de doğal olarak Seagate servisini aradım. Bana dahili harddisk arızası var ise arızanın türüne ve boyutuna bakmadan giderebileceklerini, ancak veri kurtarmaya dair herhangi bir hizmet sunmadıklarını söylediler. Dahili harddiske biçimlendirme yapılıp da verilerimi yitirdikten sonra dahili harddisk kurtarılsa ne olur, kurtarılmasa ne olur. Benim katiyetle projelerime ulaşmam şart. Çözüm için nasıl bir yol haritası önerirsiniz?
Merhaba. Bilgisayarınızda kullandığınız Seagate Laptop Thin dahili harddisk, yeni nesil teknolojilerle donatılmış, üstün bir ürün. İnce tasarımıyla dikkat çeken ürünün darbeye bağlı hasar görebilmesi için gerçekten ciddi şekilde darbe almış olması lazım. Dizüstü bilgisayarınız gerçekten bu şekilde darbe aldıysa, karşı karşıya kaldığınız Seagate dahili harddisk biçimlendirme problemi bu nedenle oluşmuştur diyebiliriz. Ancak yine de net bir teşhis koyabilmek için dahili harddiskinizin incelenmesi yararlı olacaktır.
Hasara dair yaptığımız bilgilendirmeden sonra gelelim yaşadığınız Seagate dahili harddisk biçimlendirme problemi için ne çözümler üretilebileceğine. Seagate, günümüzde dahili ve harici harddisk sektörünün lideri durumunda. Buna bağlı olarak herhangi bir arıza durumunda birçok Seagate servisi de emrinize amade durumda. Ama sizin de karşılaştığınız bir sorun var. Bu servisler, her türlü tamir işlemini gerçekleştirebilmekle beraber veri kurtarma hizmeti sunmuyorlar. Yani ister garanti kapsamında ürününüzü ücretsiz şekilde tamir ettirin, ister ücret ödeyerek bir servise gönderin harddiskiniz onarılacak ve fakat tüm verileriniz kaybolacak. Bu durumda yapmanız gereken, hem harddisk onarımı hem de veri kurtarma hizmeti verebilecek servislerden yararlanmak. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak her türlü harddisk arızasının giderilmesinin yanı sıra veri kurtarma alanında da uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve ileri derece müdahale gerektiren durumlarda donanımsal müdahale yapma imkanı sağlayan laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bize dilediğiniz konuda ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz."

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter