0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

server veri kurtarma

Server veri kurtarma nedir?
Server veri kurtarma, bozulan veya içindeki verilerin silindiği diskler, sürücüler ya da cihazlar yeniden kullanılabilir hale getirildikten sonra, içindeki verilerin bozuk ortamdan alınarak sağlam ortama taşınıp, tekrar kullanılabilir hale getirilmesine denir. Veri kayıpları çoğunlukla sistem hataları, virüsler, bozuk yazılımlar veya depolama birimlerinde meydana gelen donanımsal arızalar sonucu ortaya çıkar. Veri kaybına neden olan problem analiz edildikten sonra, bu konuda uzmanlarşmış kişiler ve gerekli profesyonel ekipmanlar sayesinde uygun ortamlarda server veri kurtarma işlemi yapılır. Veri kaybını yaşadığınız cihazın probleminin yazılım kaynaklı mı yoksa donanımsal kaynaklımı olduğu çok önemlidir. Yazılım kaynaklı problemlerde veri kurtarma işlemi daha kolay ve daha başarılı sonuç verirken donanımsal problemlerde veri kurtarma daha zor ve bazen mümkün olmayabilir. Donanım kaynaklı problemler genellikle yedek parça ve malzeme kullanımı isteyeceğinden çok masraflı olabilir ve buna bağlı olarak size maliyeti daha fazla olacaktır. Şirketimiz bünyesinde yaptığımız çalışmalarda çok yüksek oranda başarılı veri kurtarma hizmeti vermekteyiz, nadir durumların dışında verilerin tamamını kurtarabiliyoruz. Eğer server veri kurtarma hizmeti almak istiyorsanız bizimle irtibata geçip, ücretsiz analizimizden faydalanabilir, piyasaya oranla en uygun fiyata kaliteli hizmet alabilirsiniz.Bireysel yollarla server veri kurtarma yapılabilmesi mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapılabilir?
Bireysel yollarla server veri kurtarma yapılabilir. Ancak yapılacak en ufak bir hatanın sistemde büyük bir tahribata yol açacağını unutmayınız. İlk olarak serverlarda meydana gelen sorunlara değinip ardından bireysel veri kurtarmanın nasıl yapılacağını anlatalım. Bir server elektrik kesintisinden kaynaklanan elektrik dalgalanmasından, internet üzerinden ya da çalıştırılan bir yazılımdan kaynaklanan virüs saldırısından, sistemin kilitlenmesine neden olan herhangi bir yazılım donmasından, bir afete ya da darbeye bağlı fiziksel hasardan, aşırı ısınmaya bağlı yanmadan, sisteme sıvı bulaşmasından, sunucu çalışırken disklerden bir ya da birkaçının sökülmesinden, kapatma prosedürünü yerine getirmeden sistem kapatılmasından ve Raid server disk sıralamasının yanlış yapılmasından dolayı arızalanabilir. Sayılan arızalardan ötürü veya yazılımsal ya da kullanıcı kaynaklı bir hatadan dolayı veri kaybı yaşanabilir. Server veri kayıpları sistem aksatıcı ve hatta hayati boyutta olabilir. Server veri kaybı, sıradan bir harddiskin veri kaybıyla eş değer tutulamaz.
Arıza nedeniyle bozulan ya da silinen, kullanıcı hatası ya da yazılımsal nedenlerle silinen ya da kaybolan veriler, bir serverda bulunan disklerin, sürücülerin ya da cihazların erişimlerini ve çalışmalarını olumsuz yönde etkiler ya da tamamen durdurur. Bu sorunların giderilip kaybolan verilerin kurtarıldığı, disk, sürücü ya da cihazların sağlıklı şekilde çalışır hale getirildiği kurtarma yöntemine server veri kurtarma denir. Server veri kurtarma işlemi, oldukça detaylı teknikler kullanılarak bozulmuş verilerin ortamlarından alınıp sağlam bir ortama taşındığı, tekrar kullanılacak hale getirildiği, ardından da tekrar kullanıma sokulduğu ve sistemin tamamiyle normale döndürüldüğü bir kurtarma işlemidir.
Şimdi gelelim bireysel yöntemlerle nasıl server veri kurtarma yapılabileceğine. İlk olarak Databese Options menüsüne girilir ve Single User modu aktif hale getirilir. Enterprise Manager kapatılıp QueryAnalyser açılır. Komut satırına dbccc checkdb ... (bu kısma bozuk database'in adı yazılacak) repair_fast yazılıp uygulanır. Bu komutun uygulanmasında sorun çıkarsa, komut satırına dbcc checkdb ... (bu kısma bozuk database'in adı yazılacak) repair_allow_data_loss yazılıp uygulanır. Komutun uygulanmasıyla birlikte ulaşılabilen sayfalar kurtarılmaya başlanır. Database Options menüsüne gidilir ve aktif haldeki Single User modu kapatılır. Kayıpların kurtarılıp kurtarılmadıkları kontrol edilir. Son olarak CheckNullValues işlemi dbsconnect vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bu suretle database indeksleri yeniden oluşmuş olur ve bireysel server veri kurtarma işlemi tamamlanmış olur. Anlatımdan da gördüğünüz gibi bireysel yollarla server veri kurtarma yapmak zor ve riskli bir yöntemdir. Bizim tavsiyemiz mutlaka profeyonel yardım almanız. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak server veri kurtarma hizmeti de sunmaktayız. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter