0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

server veri yedekleme çözümleri

"Server veri yedekleme çözümleri nelerdir?
Server'da veri kaybını en aza indirmek için ve kaybolan veriye tekrar ulaşabilmek için veritabanlarını düzenli olarak yedeklemek gerekmektedir.Kullanılan her server kendi içinde veri yedekleme çözümü sunar ve yedeklenen verileri kendi harddiskinde depolar veya sizin farklı bir harddiske depolamanıza olanak sağlar. Öncelikle kullandığınız server'ın yedekleme işlemini nasıl yaptığını öğrenmelisiniz.Yedekleme yapmayı öğrendiğinizde bu dataları güvenli bir şekilde depolamanız gerekmektedir.Güvenli depolama yapmak bazen mümkün olmayabiliyor, sistem hataları, kullanıcı hataları ve dış etkenlere bağlı arızalar verilerinizin kaybına sebebiyet veriyor.Bu nedenle şirketinize güvenli bir veri yedekleme ünitesi kurmalı ya da web üzerinden veri yedekleme hizmeti satın almalısınız.Veri yedekleme üniteleri server veri yedekleme çözümleri içinde en güvenli yol olmasına karşın oldukça masraflı ve eğitimli kullanıcı olmayı gerektirmektedir bu sebeple küçük ölçekli şirketler daha çok web üzerinden veri yedekleme hizmetlerini tercih edebilirler.Anlaştığınız veri yedekleme firması günlük, haftalı veya aylık olarak sizin seçeceğiniz periyotlarla verilerinizi yedekleyip koruma altına alırlar buda size hem daha az masraf hem de yüksek korumalı veri güvenliği sağlar.Firmamız uygun profesyonel ekibiyle ve en ileri teknoloji ekipmanlarıyla size garantili veri yedekleme hizmeti sunmaktadır.
İnternet ortamında yaptığımız tarama sonucunda server yedeklemelerinde durumlara göre yedekleme biçimlerinin değiştiğine dair bilgi edindik. Hangi durumda hangi server veri yedekleme çözümleri uygulanabilir? Bu konuda bizi bilgilendirirseniz seviniriz.
Her önemli verinin bulunduğu ortamda veri kaybını engellemek ya da en azından azaltmak için ve aynı zamanda bir veri kaybı yaşandığında yeniden veriye ulaşılabilmesi için yapılan veri yedeklemeler gibi server veritabanlarının da düzenli bir şekilde yapılan yedeklemelere server veri yedekleme denir. Bununla birlikte sistem veritabanları, Sql sunucusu ve tüm kullanıcı veritabanları hakkındaki önemli bilgileri tutmaktadır. Bu nedenle, bunlar üzerinde değişiklikler gerçekleştiği zaman sistem veritabanları düzenli olarak yedeklenmelidir. Şimdi hangi durumda hangi server veri yedekleme çözümü uygulanmalıdır onu inceleyelim. Master veritabanı, Sql sunucusu üzerinde bulunan tüm veritabanları hakkındaki bilgileri içerir. Kullanıcı tanımlı nesneler yaratıldığında, Master veritabanı yedeklenmelidir. Bu işlem, Master veritabanına bir zarar geldiğinde kullanıcı veritabanlarını kolayca açmaya olanak sağlar. Master veritabanı yapılandırıldıktan ve açıldıktan sonra, diğer sistem veritabanı yedekleri açılabilir ve varolan kullanıcı veritabanlarının yedeği referans edilebilir. Msdb değiştirildikten sonra yedeği alınmalıdır
çünkü Msdb Sql Server Agent tarafından kullanılan işler, uyarılar ve operatörler hakkındaki bilgileri içerir. Msdb veritabanının geçerli yedeği yoksa, bir sistem başarısızlığında bütün sistem veritabanlarını yeniden yapılandırmalı ve daha sonra her bir işi, uyarıyı ve operatorü yeniden yaratmalıdır. Model veritabanı değiştirilirse, tüm yeni kullanıcı veritabanlarında geçerli konfigurasyonu sağlamak için model veritabanı yedeklenmelidir. Master ve Msdb veritabanları tekrar yapılandırıldığında tüm kullanıcı veritabanlarının da yapılandırılmasından dolayı model veritabanındaki değişiklikler kaybedilir. Sistem başarısızlıklarında model veritabanının yedeği açılabilir. Bir veritabanı ya da index yaratıldıktan sonra ve girişi sağlayamayan işlemler çalıştırıldığında yedekleme yapılabilir. Bir veritabanını yedeklemek için kimin yedek alabilmek için izni olduğunu ve yedeklerin nereye depolanacağını belirlemek gerekmektedir. Enterprise Manager'ı çalıştırmak suretiyle veritabanı yedekleme aşamasına geçilebilir. Veri Kurtarma Servisi, veri depolayıcılara yönelik verdiği veri kurtarma, veri silme ve veri depolama hizmetlerini serverlar kapsamında da sunmaktadır. Server veri yedekleme çözümleri için bize başvurunuz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz."

vBulletin counter