0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

serverdan silinen dosyalar geri getirilebilir mi?

Serverdan silinen dosyalar geri getirilebilir mi?
Serverdan silinen dosyalar geri getirilebilir, ancak geri getirme yöntemi her server için farklılık gösterir.Server için kullandığınız bir yedekleme sistemi varsa bu sayede dosyalar geri getirilebilir. Siz bir yedekleme programı kullanmıyorsanız bile bazı serverlar kendileri silinen dosyaları bir süre tutarlar ve geri getirmenize olanak sağlarlar. Eğer hiçbir yedekleme söz konusu değilse ve server silinen dosyayı tutmadıysa, geri getirmek için üçüncü parti bir geri getirme programı kullanmalısınız.Silinen dosyanın, silinmesinin üzerinden çok zaman geçmemiş ve disk üzerine çok kayıt yapılmamışsa dosyanızı geri getirme ihtimaliniz oldukça yüksektir.Geri getirme programlarını kullanırken çok dikkatli olmalısınız, zira yapacağınız hatalı işlemler sonucu daha çok veri kaybına yol açabilir ve silinen bir dosyayı getirmek isterken çok daha fazlasını kaybedebilirsiniz, bu sebeple çok iyi bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz geri getirme programlarını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, özellikle işyerlerinde serverdan silinen dosyaları geri getirmek için amatör kullanıcılıların yapacağı yanlış hamleler çok büyük sorunlara yol açabilir.Bilgilerinizin kaybınının sizin için hayati önem taşıdığı durumlarda, kendinizi zora sokmadan serverdan silinen dosyaları geri getirmek istiyorsanız size en yakın profesyonel veri kurtarma hizmeti veren firmadan destek alın böylece hem kendinizi karışık işlere bulaştımamış olursunuz hemde kesin sonuç alıp yeni problemlerle karşılaşmayacağınızdan içiniz rahat etmiş olur.
Merhaba. Biz firmamızda Windows Server kullanmaktayız. Serverımızda nasıl olduğunu çözemediğimiz bir sorunla karşı karşıya kaldık. Bu sorunla paralel olarak serverımızdan bazı dosyalar silindi. Sorun daha da büyümeden serverımızı kapattık ve silinen dosyalarımızı kurtarabilmek için çözüm arayışına girdik. Ancak birbiriyle tutarsız o kadar bilgiyle karşılaştık ki, çözüme ulaşacağımız yerde kafamız daha da karıştı. Biz sizden serverdan silinen dosyalar geri getirilebilir mi ve eğer geri getirilebilirlerse nasıl getirilebilirler bunu öğrenmek istiyoruz.
Merhaba. İlk olarak karşılaştığınız sorunun ardından serverınızı kapatma yoluna giderek oldukça doğru ve yapılması gereken bir hamle yaptığınızı belirtelim. Çünkü önlem aldığınıza göre sizin de düşünmüş olduğunuz gibi veri kaybı yaşanan serverlarda veri akışına devam edilmesi, mevcut verilerin de risk altına girmesine neden olabilmektedir. Zaten veri kaybı yaşanan bir serverın sağlıklı şekilde çalışmaya devam etmesini beklemek hayalperestlik olur. Şimdi gelelim sorularınıza. Serverdan silinen dosyalar geri getirilebilir mi? Evet elbette geri getirilebilir. Ancak uygulanacak müdahale yöntemleri, duruma göre farklılık gösterir. Serverdan yanlışlıklar silinmiş bir dosyayı kurtarmak için ilk olarak silinmiş olan dosyanın ağ üzerinde saklandığı klasör bulunur. Klasöre sağ tıklama yapılır ve Özellikler seçeneğine tıklanır. Karşınıza bir iletişim kutusu çıkacak. Burada Önceki Sürümler sekmesinde kurtarılmak istenen dosyanın klasörüne tıklanır. Karşınıza saklanan dosyaların bir listesi gelir. Bu listeden yanlışlıkla silinen dosyanın üzerine gelinip Kopyala seçeneğine tıklanır. Kopyalanan dosya, yerleştirilmek istenen yere sağ tıklanıp Yapıştır seçeneğiyle yapıştırılır. Şayet Özellikler iletişim kutusunda Önceki Sürümler sekmesi bulunmuyorsa, bunun temel paylaşılan kaynaktaki Paylaşılan Klasörlerin Gölge Kopyaları seçeneğinin etkinleştirilmemiş olması olabilir. Bir başka yöntem olan yedekleme kullanarak Otomatik Sistem Kurtarma Kümesi oluşturmak için ise ilk olarak Yedekleme seçeneğine tıklanır. Devre dışı bırakılmadığı müddetçe, Yedekleme veya Geri Yükleme Sihirbazı varsayılan olarak başlatılır. Yedekleme veya Geri Yükleme Sihirbazı'na tıklanır. Seçenekler arasındaki Ne Yedeklemek İstersiniz? sekmesine tıklanıp Bu Bilgisayardaki Tüm Bilgiler seçeneğine tıklanır. Bu şekilde Otomatik Sistem Kurtarma yani ASR kümesi oluşturup kullanmanız mümkün hale gelir. Bunun dışındaki bir başka seçenekte Gelişmiş Mod'da ASR kümesi oluşturmak olabilir. ASR kümesi oluşturduktan sonra Yedekleme veya Geri Yükleme Sihirbazı'ndan Gelişmiş Mod seçeneğine tıklanır. Gelişmiş Mod çalıştırıldıktan sonra Araçlar menüsü açılır ve ASR Sihirbazına tıklanır. Karşınıza gelen seçeneklere onay vererek işlem tamamlanır.
Tüm bu bilgileri size aktardıktan sonra serverınızda yaşadığınız herhangi bir sorunda bireysel yöntemler kullanmak yerine profesyonel yardım almanızı ısrarla öneriyoruz. Çünkü bireysel yöntemler kullanılırken yapılabilecek küçük bir hata bile serverda kalıcı hasarlara yol açabilir. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak server veri kurtarma hizmeti de sunmaktayız. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter