0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

serverdan silinen dosya kurtarma

Selamlar serverda ortak klasörde paylaşılan dosyaları bazen silmemiz gerekiyor ancak o dosyaya tekrar ulaşmak istersek silinen dosyalarda kurtarma yapılabilir mi, nasıl yapıldığını anlatırsanız sevinirim.
Server üzerindeki dosyalar kullanıcılar tarafından silinirse sunucudan silinir ve tekrar ihtiyaç duyulduğunda yedekten dönerek dosyayı geri getirmeniz gerekir.Bu işlemi standart yedekleme çözümlerini kullanarak yapabileceğiniz gibi daha hızlı çalışmanızı sağlayan Volume Shadow Copy özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirirseniz, paylaşımda olan dosyalar otomatik olarak günde iki kez yedeklenir ve her bir yedek versiyonlanır, böylelikle bir dosyanın gün içinde değişikliğe uğramış iki halinede erişim sağlayabilirsiniz.Bu dosyaların depolanmasını ortak paylaşılan disk dışında bir diske yapmanız daha iyi olacaktır.
Windows serverdan yanlışlıkla silinen dosyayı kurtarmak mümkün mü, nasıl yapabilirim?

Serverdan silinen dosya için kurtarma yapmak mümkün.Silinen dosyanın bulunduğu ağ üzerindeki klasörü bulun ve sağ tuşla tıklayın, ardından özelliklere tıklayın. Özellikler iletişim kutusu açıldığında Önceki Sürümler sekmesinde kurtarmak istediğiniz dosyayı içeren klasörün en yeni sürümüne çift tıklayın. Burada önceki sürümde saklanan dosyaların listesini göreceksiniz. Yanlışlıkla silinen dosyaya sağ tıklayıp, Kopyala'ya tıklayın, dosyayı yerleştirmek istediğiniz yeri sağ tıklayın ve ardından Yapıştır'a basın.Bu yöntemle geri getiremediyseniz data kurtarma programlarını kullanabilirsiniz.
Merhaba. Biz oldukça aktif bir emlak bürosuyuz. Portföyümüz oldukça arttığından ve iş hacmimizin büyük bölümünün internet üzerinden gerçekleşmesinden dolayı geçen yılın başından beridir tüm verilerimizi bir server aracılığıyla yönetmekteyiz. Bu uygulamaya geçtiğimizden beri hareket kabiliyetimizin hızlandığını ve performansımızı gözle görülür şekilde yükselttiğimizi söyleyebiliriz. Serverımızın yöneticileri olmakla beraber herhangi bir hiyerarşi olmadan tüm büro çalışanlarının servera erişim izni mevcut. Birkaç haftadır serverda bulunan bazı verilerin silindiklerini gözlemledik. Bu durumun kasıtlı olarak sisteme erişen biri tarafından mı, siber bir saldırıyla bize zarar vermek isteyen biri tarafından mı, yoksa tamamen kullanıcı hatasından mı kaynaklandığını tespit edemedik. Bizim size mevcut durumumuza dair bazı sorularımız olacak. En çok üzerinde durduğumuz sorun, erişim izinleri konusunda hata yapıp yapmadığımız. Gerekirse diğer server alternatifleri üzerinde de durabiliriz. Bize erişim izinleri konusunda nasıl bir politika izlememiz gerektiğini anlatmanızı, server alternatiflerine dair bilgilendirme yapmanızı ve serverdan silinen veri kurtarma mümkünse nasıl yapılacağını anlatmanızı rica ediyoruz.
Merhaba. İlk olarak erişim izinlerine değinelim. Anlattıklarınızdan erişimden kastınızın sadece veriye ulaşma değil veri üzerinde değişiklik ve düzenleme hakkı da olduğunu anlıyoruz. Bu hakların her kullanıcıya verilmiş olması elbette yanlış bir uygulama. Doğru olan uygulama, her kullanıcının verilere erişebilmesi ve fakat sadece server yöneticilerinin veriler üzerinde değişiklik ve düzenleme hakkına sahip olması. Server ayarlarınızı bu şekilde yapılandırırsanız, olası yeni veri kayıplarının önüne geçebileceğinizi düşünüyoruz.
Sunucu olarak da tabir edilen server, bilgisayar sistemlerinin ağlarında, ağların bileşenlerinde kullanıcıların kullanımı ya da paylaşımına açık veri kaynağı bulunduran veritabanlarıdır. Büyük çaplı sistemlerde birden fazla server kullanılabilir. Paylaşımlı bir serverda birden fazla domain diye adlandırılan alan barındırılabilmektedir. Serverı özel hazırlanmış veri merkezlerinde yüksek hızda hizmet bağlantısı ile yayına açan Co - Location, belli sayıda domain yani alan, disk ve bandwidth sınırları ile kullanıcıya sunulan Reseller Hosting gibi server türleri, Windows NT, Windows 2000 Server, Windows 2003 Server ve Windows 2008 Server, Unix türevleri ve RedHat ile Linux versiyonu da mevcuttur. Amaca yönelik serverlar da mevcuttur örneğin sadece Web hizmeti için tasarlanmış Apache, Microsoft IIS, Abyss ve Fastream IQ Web/FTP gibi serverlar da bulunmaktadır. Server seçiminizi sistem gereksiniminize göre yapmanızı tavsiye ederiz.
Son olarak da serverdan silinen veri kurtarma konusuna değinelim. Server ister küçük çaplı bir işlem için olsun, ister devasa boyutta olsun sistemlerde zamanla bozulmalar ya da kayıplar meydana gelebilir. Veri kaybı her ne nedenle ve ne şekilde olursa olsun, profesyonel kurtarma yöntemleriyle giderilebilir. Veri Kurtarma Servisi olarak veriye dair birçok alanda olduğu gibi serverdan silinen veri kurtarma konusunda da hizmet sunmaktayız. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter