0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

sony vaio bozulan dosya sorunu

Merhaba, sony vaio bilgisayarımda bozulan dosya sorunu yaşıyorum. Çalıştığım hiçbir excel dosyası açılmıyor, dosyaların yedeği yok ve eğer bu dosyaları açmayı başaramazsam bütün emeğim boşa gidecek. Böyle bir şey neden başıma geldi, bozulan dosyaları düzeltmenin bir yolu var mı?
Merhaba, sony vaio bilgisayarınızdaki bozulan dosyalar sadece excell dosyalarınızmı yoksa başka dosyalarda bozulma oluyor mu, bunu bilmemiz yaşadığınız problemi çözmemiz için gerekli ancak dosya bozulmaları birçok sebepten kaynaklanabilir. Bilgisayara giren bir virüs veya harddiskinizdeki bozukluklar dosya bozulmalarına neden olabilir. Size excell dosyalarınızı düzeltebilmeniz için bazı yöntemler tavsiye edebiliriz ancak en kısa zamanda sorunun kökenini anlayabilmek için bir bilgisayar uzmanına göstermelisiniz, çünkü ileride aynı problemleri yaşamanız olası. Bozulmuş excell dosyalarını kurtarmak için microsoftun sunduğu kurtarma seçenekleri mevcut en uygun yöntem microsoftun kendi uygulamalarını kullanmak, ikinci bir seçenek ise internet üzerinden satın alabileceğiniz office dosyaları için onarım programları. Sitemizdeki bozulmuş excell dosyalarını kurtarma konulu yazıları incelerseniz daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Sony vaio bozulan dosya sorununuzu uyguladığınız yöntemlerle çözemez veya yöntemleri uygulamayı zor bulursanız bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Sony vaio bilgisayarınızdaki bozulan dosya sorunu için haftanın 7 günü bizimle iletişime geçebilirsiniz, en kısa sürede sorununuzu çözebileceğimizden şüpheniz olmasın.
Merhaba. Ben üniversitede inşaat mühendisliği öğrencisiyim. 6 arkadaş aynı evde kalmaktayız. Ödevlerimizi yapmak, projelerimizi tasarlamak ve boş vakitlerimizde de film izlemek gibi ihtiyaçlarımızı gidermesi için para toplayarak 2. el bir Sony Vaio dizüstü bilgisayar satın aldık. Aradan 4 - 5 ay geçti geçmedi, bilgisayar önce yavaşlamaya başladı. Sonra da çok sık olmasa da birden fazla program çalışırken donmaya başladı. Ancak sonrasında normal şekilde çalıştığından biz de yaşanan sorunlara aldırış etmedik. Ama ne yazık ki 2 - 3 gündür ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Bilgisayardaki bütün dosya formatları bozulmuş vaziyette. Bazıları açılmıyor, açılanlar ise deforme olmuş bir haldeler. Muhtemelen içimizden biri bilgisayara virüs falan bulaştırdı. Tabii biz sorundan ziyade çözüme odaklandık. Çünkü bilgisayarda acil olarak kurtarılması gereken görsel çalışmalarımız ve dökümanlarımız var. Maalesef ne görsel çalışmalarımızın ne de dökümanlarımızın hiçbir kopyası da bulunmuyor. Karşılaştığımız bu Sony Vaio bozulan dosya sorunu nasıl aşılabilir? Acil şekilde cevap verirseniz seviniriz.
Merhaba. Birçok virüs türü ya da kötü huylu yazılım, dosya formatlarını tahrip edici özelliktedir. Bu virüslerden ya da yazılımlardan bazıları ise dosya formatlarını tahrip etmez ve fakat dosya formatlarının değişmesine neden olur. Dolayısıyla sadece belli dosya formatlarını açmak için tasarlanmış olan uygulamalar, formatı virüs ya da kötü huylu bir yazılım tarafından değiştirilmiş dosya formatlarını açamazlar. Hiç açılmayan dosyaların Özellikler seçeneğinden dosya formatlarının değiştirilip değiştirilmediklerini kontrol edin. Eğer burada bir değişiklik gözlemlerseniz, dosya formatını eski formatına dönüştürmeyi ve tekrar açmayı deneyin. Şayet dosya formatı dönüştürülemiyorsa açılmayan dosyanın Özellikler kısmından Birlikte Aç seçeneğine tıklayın ve dosya formatını açabilen bir uygulama ya da program seçin. Örneğin bir ses dosyasını açabilmek için Winamp ya da görüntü dosyasını açabilmek için Windows Media Player gibi. Bu seçimlerin ardından büyük olasılıkla açılamayan dosyalarınızı açmayı başarabilirsiniz. Ancak elbette bu bir sorun giderme yöntemi değil acilen ulaşılması gereken ve açılamayan bir dosyayı açma yöntemidir. Sony Vaio bozulan dosya sorunu ile ilgili de ilk olarak onarma özelliği de olan bir antivirüs programıyla virüs taraması yapmanızı ve tarama ardından virüs tespit edilirse, virüs bulaşan dosyalarınızın virüsten temizlenmesi için onarma yapmanızı önerebiliriz. Elbette bu yöntem garantili değildir ve veri kaybıyla karşılaşılabilir. Kesin sonuç alabilmek için profesyonel hizmet almanızda yarar olacaktır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla veri kurtarma sorunuyla karşı karşıya olan harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter