0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

sony vaio işletim sistemini geri yükledim kurtarma yapılabilir mi

Selam, sony vaio marka bilgisayarım çok yavaşladığı için format atmaya karar verdim ve sony vaio işletim sistemini geri yükledim ancak içinde çok önemli birkaç dosyayıda silmiş bulundum acaba yeni işletim sistemi kurduğum sony vaio bilgisayarımdan veri kurtarma yapılabilir mi?
Merhaba, yeni işletim sistemi kurduğunuz sony vaio bilgisayarınızdan kurtarma yapılabilir ancak bunun için üçüncü parti bir veri kurtarma yazılımı edinmelisiniz. İnternet üzerinden satın alabileceğiniz kapsamlı programlarla yeni işletim sistemi kurulan bilgisayarınızda veri kurtarma yapabilmeniz mümkün. Veri kurtarma işlemi biraz zahmetli ve uzun süren bir işlem olacağından kullandığınız programın arama detayları kısmında aradığınız dosya türlerini ve bir format öncesi veriler olduğunu belirtmeniz size süre ve başarılı sonuç almanız konusunda avantaj sağlayacaktır. Yeni işletim sistemi kurduğunuz bilgisayarınıza veri kurtarma yapmadan önce yeni veriler yüklemekten kaçının çünkü harddiskin üzerine yazılacak her yeni veri eskisini bulmayı daha zorlaştıracağı gibi bazen imkansız kılabilmektedir. Ayrıca veri kurtarma konusunda daha önceden deneyimleriniz yoksa ve kurtarmak istediğiniz belgeler önemliyse size profesyonel bir destek almanızı tavsiye ediyoruz, çünkü daha önce internet üzerinden bulduğu veri kurtarma programları sayesinde aradığı verileri bulamadığı gibi, bulunmasını iyice zorlaştırmış müşterilerimiz oldu. Yapabileceğiniz en sağlıklı yöntem profesyonel bir veri kurtarma şirketiyle anlaşıp verilerinizin kurtarılmasını talep etmeniz. Sony vaio marka bilgisayrlar için %99 başarı oranıyla veri kurtarma hizmeti veriyoruz, üstelik sizi üzmeyecek fiyatlarla. Veri kurtarma servisimiz için bizi haftanın 7 günü arayabilirsiniz.
Merhabalar. Ben yaklaşık 3 senedir Sony Vaio dizüstü bilgisayar kullanmaktayım. Bu bilgisayara sahip olduğum için oldukça mutluyum. Çünkü şimdiye kadar en ufak bir sıkıntısını görmedim. Bilgisayarı satın aldığımda ek bir ücret ödemiştim ve 3 senelik bir antivirüs programı almıştım. Geçen hafta itibariyle antivirüs programının süresi doldu. Ben de yenilemek yerine bilgisayardan kaldırmayı seçtim. Ancak bu tercihimle büyük bir yanlış yaptığımı bilgisayarıma virüs bulaşınca anladım. Bilgisayarımda Windows Xp işletim sistemi kurulu. Bilgisayarıma virüs bulaştıktan sonra açılış ekranında mavi bir ekran görüntülenmeye başladı. Mavi ekran görüntülendikten sonra da bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve bu böyle tekrarlanıp duruyor. Bilgisayarımda kurtarılmaları gereken çok önemli dosyalarım var. Ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım. Birçok şey denedikten sonra Sony Vaio işletim sistemini geri yükledim. Kurtarma yapılabilir mi? Yapılabilirse nasıl yapılabilir? Lütfen beni bilgilendirin. İyi çalışmalar.
Merhaba. Teşekkür ederiz. Sony Vaio işletim sistemini geri yükledim, kurtarma yapılabilir mi diye sormuşsunuz. Anlattıklarınızdan etkili bir virüsün sisteminize bulaştığını ve mevcut durumda sistem geri yükleme yapmanızın kaçınılmaz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak sizin de tahmin edeceğiniz üzere sistem geri yükleme işleminin ardından sadece döndüğünüz tarih dilimindeki veriler elinizde mevcut olacak. Yani sisteminize virüs bulaştığı andaki verileri yitirmiş olacaksınız. Peki gerek duyduğunuz verilere nasıl ulaşacaksınız. Önünüzde denenebilecek 2 yol var. İlk yol, ancak çok dikkatli kullanıcıların yararlanabileceği bir yöntem. Tekrar sistem geri yükleme yapmak. Bu yöntem size biraz tuhaf geldi değil mi? İlk bakışta tuhaf gelse de, bu yöntemin bir inceliği var. Yöntemin hayata geçirilebilmesi için virüsün bulaştığı zaman dilimini bilmeniz gerekiyor. Şayet bu zaman dilimini biliyorsanız, bu zamanın birkaç dakika öncesine 2. kez sistem geri yükleme yapıp gitmek, bütün verilerinizin de kurtarılması anlamına gelecek. Elbette zaman dilimini hatırlamakla beraber harddiskinizin bölümlendirilmiş olup olmaması gibi etkenlerde bu yöntemin uygulanmasında ve başarılı olmasında önemli rol oynayacaktır. Ama demin de belirttiğimiz gibi ancak dikkatli kişilerin verim alabileceği bir yöntemdir. Zira hata yapıp da virüs bulaştıktan sonraki bir ana sistem geri yükleme yaparsanız, tekrar virüs sorunuyla boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Üstelik virüsün bulaşmadığı noktalara da ulaşması ve kalıcı kayıplar yaşanması gibi sonuçlar da doğabilir. Bu nedenle bu yöntemi sadece çok eminseniz uygulamanızı öneririz. Gelelim risksiz ve garantili yönteme. Bu yöntem, profesyonel veri kurtarma hizmeti. Niye risksiz ve garantili mi diyorsunuz? Çünkü işlem uzmanlar tarafından gerçekleştiriliyor. Üst düzey profesyonel veri kurtarma programları kullanılıyor. Yazılımsal müdahalelerle sonuç alınamadığında ise laboratuvar ya da temiz oda (clean room) ortamlarında donanımsal müdahalelerde bulunulabiliyor. Böylece istisnai durumlar haricinde her zaman kusursuza yakın sonuç alınıyor. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak sizlere profesyonel veri kurtarma hizmeti sunmaktayız. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter