0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

ssd harddisk aniden çalışmamaya başladı

ssd harddisk çalışmamaya başladı. Şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadığım Ssd harddiskim aniden çalışmamaya başladı. Sorun ne olabilir ve ne yapmam gerekiyor?
Ssd harddiskler manyetik disklerde sıkça görülen fazla çalışmaya bağlı aşırı ısınma ya da çok şiddetli sayılmayacak bir darbe sonucu arızalanmazlar. Aniden çalışmama, Ssd harddiskin enerji alışverişinin kesildiğine işaret eder. Bu durumda mevcut arızaya neden olabilecek 2 alternatif var. İlk alternatif, Ssd harddiskte bulunan kontrol kartındaki elementin bozulmasına bağlı enerji kaybı ve dolayısıyla Ssd harddiskin elementin bozulma anıyla birlikte çalışmasını durdurmasıdır. Bu tür arızalar, kontrol kartının onarılması ya da donanımsal değişiklikler yapılarak bozulan elementin yenisiyle değiştirilmesi suretiyle giderilirler. Ssd harddisk çalışmamaya başladı şikayeti ile bize başvuran ziyaretçilerimizin yüzde altmışbeşi bu tür arıza ile karşı karşıyadırlar.
Arızaya neden olabilecek bir diğer alternatif ise elektrik voltajının ani yükseliş ya da azalışından kaynaklanan elektrik dalgalanmalarının neden olduğu arızalar. Bu tür ssd harddisk çalışmamaya başladı şikayeti sahipleri ise yüzde otuzbeş civarında bir oranda bize ulaşmıştır. Elbetteki verdiğimiz rakamlar firmamıza ulaştırılan depolayıcı istatistiklerinden elde edilmiş sonuçlardır. Genel bir istatistik olarak kabul edilmesi, ya da ssd harddisk çalışmamaya başladı şikayetinizde, arızanın tahmini bakımından bir değeri bulunmamaktadır. Belli bir voltajda çalışan Ssd harddiskler, şayet priz düzeneğiniz korumalı değilse ani elektrik dalgalanmalarında çalışma voltajlarının altında veya üzerinde elektrik alabilirler. Bu durum Ssd harddiskin iç donanımındaki elektronik parçaların bozulmasına neden olabilir ve yanma diye tabir edilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında Ssd harddiskin içeriğindeki elektronik parçalar teker teker kontrolden geçirilirler. Yanan elektronik parça yenisiyle değiştirildikten sonra Ssd harddiskin eskisi gibi çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
Değindiğimiz her 2 arıza durumunda da profesyonel müdahaleye ihtiyaç duyulmaktadır. Şayet böyle bir arızayla karşı karşıyaysanız vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmanızda fayda var. Ssd harddiskinizin arızası ne olursa olsun, sorununuz bu alanda uzmanlaşmış kadromuz tarafından profesyonel donanım ve yazılımlarla büyük bir başarı oranıyla giderilebilmektedir. Ssd harddiskinizle ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, bize ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter