0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor

Taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor. Selam, şirkette kullandığımız harici harddisk biçimlendirme istiyor ancak hiçbir şekilde biçimlendirme yapamıyorum, sürekli hata veriyor. Harddisk bozulmuş olma ihtimali nedir? Biçimlendirme yapabilmem için tavsiye edebileceğiniz yöntemler var mı?
Taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor ancak biçimlendirmeyi tamamlayamıyorsa harddisk bozulmuş olabilir veya bilgisayarınızda bir problem olabilir. Öncelikle harddiskinizi biçimlendirirken onayladığınız seçenekleri bir gözden geçirin, dosya sistemi NTFS olmalı ayrıca en altta göreceğiniz hızlı biçimlendir işaretliyse bir de o işareti kaldırıp biçimlendirme yapmayı deneyin, zaten işaretli değilse tam tersini deneyin. Taşınabilir harddiskinize dos ortamında format atmayı deneyebilirsiniz veya kutusundan çıkarıp masaüstü bir bilgisayara direk bağlayarak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün çünkü harddisk kutusunda bir problem olabilir.Yaptığınız işlemler işe yaramadıysa bir bilgisayar tamircisine göstermeniz, garantisi devam ediyorsa teknik servise yollamanız gerekiyor. Harddiskinizin bozulmuş olması durumunda içinde kurtarılması gerekn veriler yoksa tamir ettirmek yenisiyle almakla hemen hemen aynı paraya geleceği için bozuk harddiskinizi çöpe atmanız en doğrusu olacaktır. Harddiskinizde kurtarılması gereken belgeler varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz ve harddiskinizin durumuna göre size yardımcı olabiliriz. Günümüzde çok kötü durumlardaki harddisklerden bile veri kurtarma yapılabiliyor, şirketimizde kullandığımız ileri teknoloji cihazlar ve uzman ekibimiz sayesinde bir harddisk tamamen imha edilmedikçe veri kurtarma yapabiliyoruz. Bozuk ve biçimlendirme isteyen taşınabilir harddisklerinizden veri kurtarma için bizi haftanın her günü arayabilirsiniz.
Merhaba. Yoğun şekilde kullandığım Western Digital marka taşınabilir harddiskimi düşürmüştüm. Harddiski çalıştırdığımda biçimlendirme istiyordu. Ben de harddiskin içinde önemli dosyalar var diye bir köşeye kaldırmış, Seagate marka diğer taşınabilir harddiskimi kullanmaya başlamıştım. Oldukça meşgul olduğumdan, köşede unuttuğum harddiski unutuverdim. Geçen gün tesadüfen harddiski kaldırdığım yerde görünce aklım başıma geldi. Tekrardan takıp çalıştırmaya kalkıştım. Durumda bir değişiklik yok. Taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor. İnternette biraz araştırayım dedim. Sizin sayfalarınıza geldim. Ben biçimlendirme yapıp sonra veri kurtarma yapmayı falan bilmem. Sizin de sayfalarınızda belirttiğiniz gibi insanın bilgili olmadığı konuda birşeyler yapmaya çalışmasının yarardan çok zarar getirdiğini iş hayatımda birçok kez görmüş biriyim. Bu sebeple her ne işlem yapılacaksa uzmanı tarafından yapılmasını tercih ediyorum. Benim durumumda nasıl bir hizmet verebileceğinizi anlatır mısınız?
Merhaba. Tespitlerinizde haklısınız. Bizi tercih ettiğiniz için de teşekkürlerimizi sunarız. Size durumunuzla ilgili uygulanacak tüm süreci anlatalım. Taşınabilir harddiskler, sabit harddisklere nazaran daha riskli cihazlardır. Çünkü darbe alma ihtimalleri çok daha fazladır. Sizin de yaşadığınız tipte düşürme gibi problemler yaşandığında iç donanımlarının neredeyse tamamı hareketli parçalardan oluşan taşınabilir harddiskler tamamen ya da kısmen arızalanabilirler. Düşürme, çarpma gibi fiziksel darbelerin ardından karşılaşılan biçimlendirme istemi, kısmi bir arızaya işaret eder. Kısmi arıza, iç donanımda bulunan hareketli parçalardan en azından birinin darbeye bağlı arızalandığını gösterir. Bu tip arızalar, bozulan parça ya da parçaların tespit edilip cihazdan sökülmesi ve yerine yenilerinin takılmasıyla giderilir. Yani yapılacak müdahale tamamen donanımsaldır ve bireysel yollarla gerçekleştirilemez. Fiziksel darbe aldıktan sonra taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor ise cihazın içersinde bulunan verilerin kaybedilmemesi için biçimlendirme yapmamakta yarar vardır. Zaten fiziksel darbe sonucu oluşan arıza, donanımsal müdahale gerektirdiğinden biçimlendirme yaparak giderilemez. Taşınabilir harddisk biçimlendirme istiyor ve cihazda kurtarılması gereken veriler bulunuyorsa, donanımsal müdahalede bulunmadan önce veya bulunduktan sonra profesyonel veri kurtarma yazılımlarıyla veri kurtarma işlemi gerçekleştirilebilir. Her duruma göre farklı bir veri kurtarma başarısı olmakla birlikte şayet cihaza biçimlendirme yapılmamışsa, istenen veriler başarıyla kurtarılabilmektedir. Biçimlendirme yapılmış olan durumlarda ise küçük çaplı veri kayıpları olabilse de, başarı oranı %90'ın altında olmayacaktır. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla taşınabilir harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter