0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

taşınabilir hdd biçimlendirme istiyor

"Taşınabilir hdd, biçimlendirme istiyor. Merhaba, 1 hafta önce aldığım taşınabilir hdd biçimlendirme istiyor, bugüne kadar en fazla 3 kere kullandım içine bilgisayarıma format atmadan önce gerekli dosyalarımı kopyaladım ama bugün taktığımda bu problemle karşılaştım, daha bu kadar yeni bir harddiskin böyle bir sorun çıkartması normal mi? Nasıl düzeltebilirim?
Taşınabilir hdd nin biçimlendirme istemesinin kullanım süresiyle pek bir alakası yok, bu her an yaşanılabilecek bir problem. Taşınabilir hdd biçimlendirme istiyor ise sebebi içindeki dosya sisteminin bozulmuş olmasıdır ve dosya sistemi birçok nedenden dolayı bozulabilir. Bilgisayarınıza bulaşan bir virüs, dosya transferi sırasında meydana gelen güç kesintileri veya harddiskte hasar meydana getirebilecek fiziksel bir müdahele dosya sistemi bozulmasının en temel sebeplerindendir. Taşınabilir hdd içinde önemli ve başka kopyası olmayan verileriniz yoksa biçimlendireme yapmanızda bir sakınca yok, hdd biçimlendirme sonrası eski haline dönecektir. Taşınabilir hdd biçimlendirmek için ""bilgisayar"" sekmesinde açamadığınız harddiskin üzerine sağ tuşla tıklayıp ""biçimlendir"" seçeneğine tıklayın, açılan pencereden harddiskinizde kullanmak istediğiniz ayarları yaparak ""şimdi başlat"" tuşuna basın. Biçimlendirme sonrası Toshiba harddiskiniz ilk günkü haline dönecektir. Harddiskinizin içinde önemli verileriniz varsa biçimlendirme yapmadan önce başka yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz bunlardan biri harddisk hata denetimi, Bilgisayarım sekmesine girip harddiske sağ tuşla tıklayıp Özellikler-Araçlar- Hata Denetimi-Şimdi Denetle diyebilirsiniz, bu işlem harddiskteki hataları onarıp biçimlendirme yapmadan harddiske ulaşmanızı sağlayabilir. Ayrıca CHKDSK ugulamasınıda deneyebilirsiniz, ""başlat"" satırına cmd yazın ve ardından açılan dos penceresine "" chkdsk/r x: "" yazın (x yerine harddiskinizi temsil eden harfi yazacaksınız). Chkdsk harddiskinizde meydana gelen hataları tespit edip onarmanızı sağlayacaktır. Bu işlemlerden sonuç alamadıysanız internet üzerinden bulabileceğiniz harddisk onarım ve veri kurtarma programlarından birini satın alabilir veya profesyonel bir destek almayı düşünebilirsiniz. Harddisk onarımı ve veri kurtarma konusunda uzun yıllardır yüksek başarı oranı ile hizmet vermekteyiz.
Merhaba. Şirketimiz geçen hafta itibariyle Büyük Çekmece'de yeni inşa edilen binasına taşındı. Bütün hesaplarımız, siparişlerimiz, stoklarımız ve projelerimiz dört adet Western Digital taşınabilir harddisklerde depolanmış vaziyetteydi. Taşınma işlemi tamamlandıktan sonra sistemlerimizin kurulumuna geçildi. Taşınabilir harddisklerin çalıştırılmasına kadar herşey yolunda gitti. Ancak taşınabilir harddiskleri çalıştırdığımızda iki tanesi düzgün çalışırken diğer ikisi ise çalışmadı. İki taşınabilir harddisk de çalıştırıldıklarında taşınabilir hdd biçimlendirme istiyor şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyoruz. Yaşanan sorunun ivedilikle çözülmesini istemekteyiz. Bu yüzden olabildiğince acil bir şekilde sizden profesyonel yardım almak istiyoruz. Bizi kısa süre içersinde süreçle alakalı bilgilendirirseniz seviniriz. İyi çalışmalar.
Merhaba. Teşekkür ediyoruz. Biz de size yeni binanızdaki iş yaşantınızda başarılar diliyoruz. Öncelikle taşınabilir harddisklerinizin neden arızalanmış olabilecekleri üzerinde duralım. Anladığımız kadarıyla eski binanızdan taşınmadan önce taşınabilir harddisklerinizde herhangi bir problem bulunmamaktaydı. Bundan dolayı taşınabilir harddisklerinizin eski binanızdan yeni binanıza taşınması sırasında darbe aldıklarını ve bu darbeye bağlı olarak arızalandıklarını düşünmekteyiz. Çünkü taşınabilir harddisklerin neredeyse bütün iç donanımları hassas hareketli parçalardan oluşmaktadır ve darbe ya da düşürme gibi fiziksel sorunlar yaşandığında bu parçalar kolaylıkla arızalanabilirler. Bu parçalardan bir ya da birkaçının arızalanması taşınabilir harddisklerin kısmen ya da tamamen çalışmamaları durumunu doğurmaktadır. İşte oluşan bu sorundan dolayı çalıştırmaya kalktığınızda taşınabilir hdd biçimlendirme istiyor diyebiliriz. Taşınabilir hdd biçimlendirme istiyor ve fakat harddiskin içersinde de gerekli veriler bulunmaktaysa, yapılması gereken biçimlendirme yapmadan profesyonel veri kurtarma hizmetine başvurmak olmalıdır. Profesyonel veri kurtarma işlemi, taşınabilir harddisklerinizin tarafımıza teslimiyle başlar. Taşınabilir harddiskler analiz edilir. Analiz sonucunda arıza nedeni ve arızanın hangi yöntemle giderilebileceği tespit edilir. Sizin yaşadığınız sorunda verilerin kurtarılması öncelikli olduğu için ilk olarak uzmanlar tarafından kullanılan profesyonel veri kurtarma yazılımları vasıtasıyla veri kurtarma işlemi gerçekleştirilir. Verilerin başarıyla kurtarılmalarının ardından sıra taşınabilir harddisklerin onarılmalarına gelir. Yapılan donanımsal müdahalelerle arızaları giderilen taşınabilir harddiskler ve kurtarılan verilerin size teslim edilmesiyle işlem sona erer. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla taşınabilir harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz."

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter