0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Toshiba marka harici harddiskimiz bozuldu.

"Iyi günler, ben hard disk kurtarmayla ilgili bilgi almak istiyordum! 2,5 inch olan Toshiba hard diskimiz bozuldu mavi isik yanmasi gerekirken kirmizi yaniyor ve bilgisayardan da acilmiyor. Icindeki sese göre disk yazicisi bozulmus... Bu konuda bilgi icin internette arastirirken sizin sayfanizi bulduk. Acaba bu diskin icindeki verileri kurtarabilme gibi bi sansimiz varmi? Mümkünse 1-2 Hafta icerisinde kurtarilabilir mi? Yardimci olabilirseniz cok seviniriz. Sevgiler
Anlattıklarınız ışığında verilerinizin kurtarılması ile ilgili önemli bir engel gözükmemektedir. Harddisklerin içinden ses gelmesi mutlaka bir donanım sorunu olduğuna işaret etmeyebilir. Burada sesin ne tür bir ses olduğu da önemlidir. Eğer harddiskinizde düşme olmadıysa, darbeye maruz kalmadıysa, kafa arızası ya da medya sıkışması gibi arızaların meydana gelmiş olması düşük bir olasılıktır. Anlattıklarınız, bana harddiskinizde bir firmware arızası olabileceği ihtimalini düşündürüyor. Eğer öyle ise, şanslısınız demektir. Çünkü bu, verilerinizi kurtarmak için daha az bir ödeme yapacağınız anlamına gelmektedir.
V.K.S. yetkilisi
Toshiba marka harici harddiskim bozuldu. Üzerindeki durum ışığı sürekli yanıp sönüyor ve bilgisayar harddiski görmüyor. Toshiba servisine götürdüm. Garanti kapsamında yenisi ile değiştirebileceklerini ancak veri kurtarma işlemi yapmadıklarını söylediler. İçerisindeki dosyalara ihtiyacım var. Arıza neden kaynaklanıyor olabilir ve veri kurtarma yapılabilir mi? Teşekkür ederim.
Harici harddiskinizin herhangi bir darbeye maruz kalmadığını ve anormal sesler çıkarmadığını varsayarak büyük bir arıza olmadığını söyleyebiliriz. Kart arızası ya da firmware nedenli bir problem olabilir. Öncelikle arıza tespiti yapmak en sağlıklı çözümdür. Bu işlem öncesi bir şey söylemek zor. Ancak verilerinizin kurtarılabilir durumda olduğunu düşünüyoruz. Harddiskinizi bize ulaştırırsanız arıza tespit ve profesyonel veri kurtarma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bir kaç ay önce satın aldığım 1 tb Toshiba marka harici harddisk çok yavaş çalışıyor. Bazen dosya kopyalama işlemi yarım kalıyor. Harici harddiskim bozulduğu için tam randımanlı olarak kullanamıyorum. Bu sorunun sebebi nedir ve ne yapmam gerekir? Cevaplarsanız sevinirim. Saygılar. Sayın kullanıcı, harici harddiskinizi hatalara karşı tam bir denetlemeden geçirmeyi deneyin. Bir hata yoksa uyumluluk sorunları olabileceğini düşünüyoruz. Harici harddiskinizin kullanım kılavuzuna bakarak ya da internet sitesine girerek hangi cihaz ve programlar ile uyumlu olduğunu kontrol edin. Son olarak harici harddiskinizi teknik servise götürüp garantiden yararlanmanız en doğru tercih olacaktır. Yenisi veya farklı bir modeli ile değiştirme şansınız olup olmadığını öğrenin. Eğer mümkünse aynı kapasiteye sahip farklı bir model alın."

vBulletin counter