0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

usb hdd biçimlendirme istiyor

"Usb hdd biçimlendirme istiyor. Kolay gelsin, 3 ay önce aldığım usb hdd biçimlendirme istiyor, içinde dosyalarım var ve normal bir şekilde kullanıyordum ancak bugün taktığımda bu hatayla karşılaştım. Harddiskin içini açamıyorum hiçbir dosyayı göremiyorum, özelliklerine baktığımda ham sürücü olarak gözüküyor acaba bunu düzeltmenin bir yolu var mı , içindeki dosyaları kaybetmek istemiyorum.
Merhaba, usb hdd biçimlendirme istiyor sorunu birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir, virüs kaynaklı olabileceği gibi, veri transferinde bir problem yaşamış olabilir ayrıca elektrik yüklenmesi, fiziksel travma gibi etkenlerden donanımsal bir arıza veya dosya sistemi bozulmuş olabilir. Size buradan tavsiye edebileceğimiz yöntemleri ancak fiziksel bir arıza olmadığı durumlarda kullanırsanız işinize yarayacaktır. Harddisk biçimlendirmeden açmak için önce bilgisayarım menüsünden harddiskinize sağ tuşla tıklayıp araçlar sekmesinden hata denetimi yapmanızı tavisye ederiz, bu sorununuzu çözmez ise başlat satırına cmd yazın ve ardından çıkan dos penceresine "" chkdsk/r x: "" yazın (x yerine harddiskinizi temsil eden harfi yazacaksınız). Chkdsk harddisknizde meydana gelen hataları tespit edip onarmanızı sağlayacaktır. Bu yöntemler başarısız olduysa internet üzerinden satın alabileceğiniz harddik onarım ve dosya kurtarma programları mevcut.Üçüncü parti harddisk kurtarma programları bazen bu tarz durumlarda oldukça kullanışlı olabiliyor ancak kullanacağınız programı iyi seçin ve tam sürüm olmasına dikkat edin. Uyguladığınız yöntemler sonucunda bile usb hdd biçimlendirme istiyor ise durum daha kötüye gitmeden profesyonel yardım almalısınız.Tüm marka ve model usb hdd için gerekli yedek donanım ve ekipman şirketimizde bulunmakta.Harddiskinizi ücretsiz analiz için bize yollarsanız uygulanabilecek işlemler için size daha net bir bilgi verebiliriz.
Merhaba. Birkaç gün önce bir düğün salonunda nişan törenimiz oldu. Nişan fotoğraflarını çekmek için profesyonel bir fotoğrafçı geldi. Geçen gün nişan fotoğraflarımızı almak için fotoğrafçıya giderken uzun süredir kullanmadığım Usb flash belleğimi yanımda götürdüm. Fotoğraçıya fotoğrafları Usb'ye kopyamasını istedim. Eve döndüğümde Usb'yi dizüstü bilgisayarıma taktım. Ancak Usb açılmadı ve Usb hdd biçimlendirme istiyor şeklinde bir hata mesajı görüntülendi. Acaba bilgisayarımda mı bir sorun var diye Usb'yi masaüstü bilgisayarıma taktım. Ancak masaüstü bilgisayarda da Usb hdd biçimlendirme istiyor şeklinde hata mesajı görüntülendi. Bunun üzerine dün fotoğrafçıya gidip nişan fotoğraflarının kopyasını istedim. Ancak fotoğrafların kopyasını bana teslim ettikten sonra yeni çekim yapabilmek için elindeki kayıtları sildiğini söyledi. Usb falan hiç önemli değil. Ben fotoğrafların derdine düştüm. Eğer bu fotoğraflar kurtulmazsa hem nişanlımın ailesine, hem de tanıdıklara büyük ayıp olacak. Ne olur bana bir yol gösterin de şu fotoğraflar sağ salim kurtulsun.
Merhaba. Nişanınız hayırlı olsun. Yaşadığınız talihsizlik için de geçmiş olsun diyelim. İlk olarak kısaca Usb flash belleklere değinelim. Usb flash bellekler adlarından da anlaşılabileceği gibi Usb porta takılarak çalıştırılan en pratik veri depolayıcılardır. Harddisklere ya da harici harddisklere nazaran küçük boyutlu olduklarından genelde veri transferi için kullanılırlar. Bir Usb flash bellek, birden çok platformda kullanıldığı için en çok virüs bulaşan ve virüs yayan veri depolayıcı türüdür. Yani sizin Usb flash bellek kullandığınız ortamlar ne kadar güvenli olsa da, örneğin fotoğrafçınızın Usb flash belleği kullandığı ortam güvenli olmayabilir. Dolayısıyla virüs bulaştığı için Usb hdd biçimlendirme istiyor olabilir. Virüs dışında fiziksel hasar sonucu da Usb hdd biçimlendirme istiyor olabilir. Gelelim Usb hdd biçimlendirme istiyor ise ve Usb hdd içinde kurtarılması gereken veriler varsa ne yapılacağına. Öncelikle şunu belirtelim. Usb hdd biçimlendirme istiyor ve Usb hdd içinde kurtarılması gereken veriler bulunuyorsa, uygulayabileceğiniz herhangi bir bireysel veri kurtarma yöntemi bulunmamaktadır. Yapılması gereken profesyonel veri kurtarma hizmeti almaktır. Profesyonel veri kurtarma hizmeti, uzmanlar tarafından kullanılan profesyonel veri kurtarma programlarıyla biçimlendirme yapılmamış Usb flash belleğe uygulanan ve kusursuza yakın sonuç veren bir işlemdir. Biçimlendirme yapılmış durumlarda da müdahale yapılabilir. Ancak bu tip durumlarda kurtarma işlemi hem daha uzun sürer, hem de başarı oranı daha düşük olur. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak uzman kadromuz, son sürüm yazılımlarımız ve donanımsal müdahalelerde bulunabileceğimiz laboratuvar ve temiz oda (clean room) ortamlarımızla Usb harddisklerinize her türlü müdahaleyi yapabilmekte ve büyük bir başarı oranıyla sorunlarınızı giderebilmekteyiz. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz."

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter