0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

verbatim harddisk biçimlendirme sorunu

Merhaba verbatim harddisk biçimlendirme sorunu yaşıyorum. Harddiskimde yaklaşık 700gb film dosyası var dün film izlemek için bilgisayrıma taktım ve açılmadı. Tekrar çıkarıp taktım, farklı usb lerde denedim hiçbiri olmadı, her seferinde biçimlendirme istiyor ve harddiski açmama izin vermiyor. Verbatim harddisk biçimlendirme sorunu nasıl çözülür?
Merhaba verbatim harddisk biçimlendirme sorunu dosya sistemi bozulduğundan kaynaklanıyor ve bu bozulma yüzünden bilgisayarınız harddiski açamıyor.Veri aktarma sırasında bir problem olmuş olabilir, harddiski kaldırırken bir hatayla karşılaşmış olabilir veya fiziksel bir sorun yaşıyor olabilir. Harddiskinizin arızasını görmeden söyleyebilmek çok zor ama size uygulayabileceğiniz adımlar konusunda tavsiyeler verebiliriz. Öncelikle bilgisayarım bölümünde eğer Verbatim hdd yi görebiliyorsanız sağ tuşla tıklayıp özellikler bölümünden araçlar sekmesine gelin ve hata denetiminden şimdi denetle yi tıklayın. Denetleme yaptıktan sonra sorununuz düzelmiyorsa başlat satırına cmd yazıp enter tuşuna basın ve diskinizi chkdsk ile taratın, bu işlemleri sorununuzu çözebilir. Eğer verbatim harddisk sorunu devam ediyor ise, problem fiziksel olabilir ve bu konuda sizin yapabileceğiniz birşey yok. Harddisk içindeki verileriniz önemliyse en kısa zamanda profesyonel bir veri kurtarma hizmeti almanızı tavsiye ederiz çünkü sorun yaşayan harddisklerde ne kadar çok işlem yapılırsa harddiskin telafi edilemeyecek şekilde bozulma ihtimali o kadar artar ve verilerinizi kurtarma olasılığınız buna oranla düşer. Verbatim harddiskler için gerekli yedek parça ve ekipman şirketimiz tarafından kullanılmaktadır, harddiskinizi ücretsi analiz etmemiz için bize yollayabilirsiniz.
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 2 yıl önce satın aldığım 1 Tb'lık Verbatim External Hard Drive USB 2.0 harici harddiskim sürekli sorun çıkarmaya başladı. Casper marka, Windows 7 Ultimate sistemli dizüstü bilgisayarımın kapasitesi yetersiz kaldığı için satın aldığım bu harici harddisk, ilk arızalandığında ne yaparsam yapayım açılmadı. Harddiski çalıştırdığımda ışığı yanmakta ve normal çalışma sesi gelmekte, ancak dosyalar görünmemekteydi. Biçimlendirilmesi gerekiyor diye hata mesajı görüntüleniyordu. Harddiskimin neredeyse yarısı doluydu. Harddiskte bulunan veriler çok önemli olmadıklarından sorunu bir an önce çözebilmek için biçimlendirme yaptım. Daha sonra bulduğum bir veri kurtarma programıyla bazı küçük boyutlu dosyalarımı kurtarmayı başardım. Bu sorunu bu şekilde aştıktan sonra birkaç ay sıkıntı yaşamadan harddiski kullandım. Geçen hafta harici harddiskin içersinde yer alan arşivime bir klasör ilave ettim. Harici harddiski tekrar çalıştırdığımda biri dışında arşivdeki mevcut klasörlerin hepsi açılmaktaydı. Ancak son ilave ettiğim klasör bit türlü açılmıyordu. Klasörü açmaya çalıştığımda birkaç dakika süren donmalar yaşanıyor. Ardından da Veri Hatası! Döngüsel Artık Denetimi. şeklinde bir uyarı mesajı görüntüleniyor. Birşey yapmaya kalkarsam yeniden donma yaşanıyor ve harddiski standart görevi sonlandırma prosedürünü uygulayıp çıkartmaya kalkışınca da aygıt çalışıyor şeklinde bir uyarı görüntüleniyor. Bu sorunların neden yaşandığını bir türlü çözemedim. Zira harici harddiskim, sizin sayfalarınızda belirttiğiniz biçimlendirme arızalarına neden olan ne yazılımsal ne de donanımsal bir sorunla karşılaşmadı. Bu harddisk yüzünden sürekli bir problemle karşılaşmaktan bıktım. Yaşadığım bu Verbatim harddisk biçimlendirme sorunu nasıl aşılır? Lütfen yardımcı olun.
Merhaba. Size yardımcı olabilirsek bizde memnun oluruz. Size ilk olarak harici harddiskinizde herhangi bir yazılımsal ya da donanımsal arıza olmadığından bu kadar kolay emin olmamanızı öneririz. Çünkü küçük bir sarsıntının donanımsal sorunlara, bir anlık dalgınlığın yazılımsal sorunlara neden olduğunu defalarca gördük. Hal böyleyken harici harddiskinizi analiz etmeden sorununuzun ne olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz. Anlattıklarınız ışığında bir tahmin yapmak gerekirse, Verbatim harddisk biçimlendirme sorunu bir medya probleminden kaynaklanmakta. Deneyebileceğiniz tek bireysel yöntem, sürücüye sağ tıklamanız ve sırasıyla Özellikler / Araçlar / Hata Denetimi / Şimdi Denetle / Bozuk Bölümleri Tarayıp Düzeltmeye Çalış seçimlerini yapmanız. Şayet bu yöntem sonuç verirse, Verbatim harddisk biçimlendirme sorunu kısa yoldan halledilmiş olur. Bu yöntem sonuç vermezse, yapabileceğiniz başka bir bireysel yöntem yok. Bu noktada yapmanız gereken profesyonel yardım almak. Biz Veri Kurtarma Servisi olarak biçimlendirme sorunlarının aşılması ve veri kurtarma alanlarında sizlere hizmet sunmaktayız. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter