0555 221 14 94

Google+ Gökhan ile bağlantıya geçebilirsiniz.

veri depolama ünitesi

Şirketimizde kullanmak üzere bir veri depolama ünitesi satın almak istiyoruz, nereden alabiliriz, kendimiz kullanabilirmiyiz?
Büyük elektronik mağazalarının çoğunda veri depolama ünitesi satışı yapılmaktadır. Sizin ihtiyacınıza göre bir veri depolama ünitesi bulabileceğinizden kuşkumuz yok ancak kullanımı konusunda eğer şirket içerisinde tecrübe sahibi bir çalışanınız yoksa problem yaşama veya ürün özelliklerini tam olarak kullananamama olasılığınız yüksek. Şirketinizin kapasitesi, kullanılan bilgisayar sayısı, depolanacak veri büyüklüğü ve depolanma sıklığı gibi faktörler büyük rol sahibi olacaktır. Sistem kurulumu, kullanılacak programın kurulumu gibi işlerin yapılması için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymanız muhtemeldir. Ayrıca kurulum yapıldıktan sonra bile yaşayacağınız problemlerin çözümünü kendi başınıza yapmanız mümkün değil ve soracağınız soruların bir muhattabı olması gerekir. Veri depolama ünitesi satışı yapan ve bu konuda kullanıcı desteği garantisi sağlayan bir firma ile anlaşmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Belki alacağınız fiyat büyük marketlerden alacağınız fiyatla kıyaslandığında daha fazla olabilir ancak sonradan alacağınız destek bu konuda çok büyük önem arz etmektedir. Sonuçta verilerinizin depolanması önemli olduğu için depolama ünitesi almaya karar verdiniz, ve bu konuda ileride problem yaşamak istemezsiniz.
Merhaba. Şirketim için yeni nesil bir veri depolama ünitesi satın almak istiyorum. İdeal bir veri depolama ünitesi hangi özelliklere sahip olmalıdır?
Merhaba. Yeni nesil bir veri depolama ünitesi sahibi olmak istediğinizi belirtmişsiniz. Biz size ilk olarak yeni nesil bir veri depolama ünitesi tercih edecekseniz ne gibi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğine ve bu özelliklerin size ne gibi yararlar sağlayacağına değineceğiz. Yeni nesil bir veri depolama ünitesi, doğrudan takılıp çalıştırılabilir türde olursa çalıştırılması ve gerektiğinde durdurulup sökülmesi kolay olacaktır. Usb 2.0 arayüzüyle bağlanabilen veri depolama üniteleri bu bakımdan kullanıcılara pratiklik sunmaktalar. Ancak veri iletim hızı da büyük önem arz ettiğinden ünitenin Usb 3.0 teknolojisinden de yararlanabilecek özellikte olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü her zaman olmasa da sadece hızın ön planda olduğu durumlarda Usb 3.0 teknolojisinin yüksek veri iletim hızından faydalanılmak istenebilir. Bir veri depolama ünitesi, çalışma prensibi olarak Raid teknoloji ya da Raid teknoloji türevlerinden faydalanır. Veri depolama ünitesinde Switch anahtarı olması, kullanıcı için büyük kolaylık sağlar. Çünkü veri depolama ünitesi, Switch anahtarı vasıtasıyla kendi kurulumunu oldukça basit bir şekilde yapabilmektedir. Bu da veri depolama ünitesinin kurulumuna ve kullanımına dair hiçbir bilgi sahibi olmayan kullanıcıların dahi sorun yaşamadan üniteyi kullanıma hazır bir şekilde bulmalarını sağlayacaktır. Ünitenin gerçek zamanlı veri koruma özelliği olması, veri güvenliğini bir seviye yukarıya taşır. Tek tuşla veri yedekleme özelliği, zaman bakımından büyük tasarruf sağlar ve pratiklik kazandırır. Ünitenin fanı tercihen akıllı termal sensöre sahip olmalıdır. Fanda 4 seviyeli bir Rpm modülü olmalı, bu sayede olabildiğince sessiz bir çalışma ortamı yaratılmalıdır. Gerek görülüyorsa harici fan desteği olan bir model seçilmelidir. Ünitede kullanılan şifreleme yöntemine dikkat edilmelidir. Şifreleme yöntemi, olarak 256 bit değerindeki AES - 256 tercih edilmelidir. Çünkü şifrelemede bir tür algoritma kullanan bu yöntem, Raid teknoloji kullanılan ünitelerde en güvenli veri saklama imkanını sunmaktadır. Ünitenin tercihen SATA Disk arayüzüne sahip olması istenir. Veri depolama ünitesinin kapasitesinin belirlenmesinde ise tamamen gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapmanız önerilir. Öyle ki ihtiyaç duyduğunuz kapasitenin altında bir tercih veri yedekleme sıkıntısı yaratacakken, ihtiyacınız üzerinde bir kapasite tercihi ise israf olacaktır. Piyasada en yaygın şekilde tercih edilen veri depolama üniteleri, 2 Terabyte'lık kapasiteye sahip olan modeller. Tüm özelliklere dair bilgilendirmeden sonra son olarak da ücrete değinelim. Seçim yaparken üstün bir model tercih etmek istemeniz gayet doğal. Ancak bütçeniz doğrultusunda seçim yapmak, ileride daha az pişman olmanızı sağlayacaktır. Veri Kurtarma Servisi, veri depolama ünitesi kurulumuna ya da onarımına ihtiyaç duyduğunuzda size hizmet sunabilmektedir. Dilediğiniz konuda bize ücretsiz olarak danışmaktan çekinmeyiniz.

V.K.S. Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sarrafali Sokak, No:25/12 Kadıköy / İstanbul
V.K.S. Beşiktaş, Ortabahçe Cad.Yeni Hamam Sok.No:9/22-23 Beşiktaş - İSTANBUL

vBulletin counter